Kdl-50w829b

marjan1055

New member
Panowie wielka prosba. W pewnym sklepie nie dla idiotów:) od dzisiaj w promocji jest KDL-50W815 za 3690zl. Czy to dobra cena? Kurcze nosze sie z zamiarem kupienia Sony KDL-50W829 juz od ponad miesiaca. Tylko wciaz funduszow malo zwlaszcz gdy teraz przeprowadzka na nowe mieszkanko i kazdy grosz sie liczy. Co myslicie o tej 815 brac? czy zbierac i czekac na 829 az spadnie do podobnej ceny? Na razie kolega kiki mial najlepsza cene na Sony KDL-50W829, ale to zawsze 400zl w kieszeni na inne wydatki. Cos czuje ze jak tam bede czekal na te 829b w cenie ok 3700 to moze na zime sie doczekam. Dlatego proste pytanie brac ta 815 za 3700 czy czekac na 829. Chodzi mi o to zebym później nie musial plakac ze brakuje plynnoscii itp itd. I ze moglem doplacic a poskąpilem. Z gory dzieki za pomoc.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ja posiadam 50w815 i z płynnością nie ma żadnego problemu,sprawdzane na tv naziemnej/filmów fullhd 2d/3d przez usb/konsola ps4 i xbox 360 i nie ma żadnych problemów,jest perfekcyjnie !!!! za 3690 zł opłaca się i to MEGA !!Mnie osobiście srebrna ramka odpowiada
 

tdx

New member
Bez reklam
Sprawdźcie chłopaki Motionflow impulse przy PS3/PS4 tylko wyłączcie czujnik światła żeby ekran nie gasł.... Zastanawia mnie czy faktycznie działa jak lightboost
 

Garf

New member
Panowie wielka prosba. W pewnym sklepie nie dla idiotów:) od dzisiaj w promocji jest KDL-50W815 za 3690zl. Czy to dobra cena?
Ciężko powiedzieć czy cena jest dobra, można pomyśleć. Natomiast jeśli chodzi o W829 to jak ponegocujesz z Sony Centre to Ci sprzedadzą za 4000 zł lub za 4200 zł z 5-letnią gwarancją. Wychodzi różnica 300 zł w stosunku do W815 - kwestia ustalenia czym różnią się te TV poza Hz i czy się opłaca dopłacać tą kwotę.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ciężko powiedzieć czy cena jest dobra, można pomyśleć.
Wychodzi różnica 300 zł w stosunku do W815 - kwestia ustalenia czym różnią się te TV poza Hz i czy się opłaca dopłacać tą kwotę.


Jak myślicie warto dopłacać? do 50W829 czy zaoszczędzić parę zł:wink: w kieszeni i brać 50W815?
 

trebord

New member
Witam,
Spróbuję pokrótce podzielić się opiniami odnośnie tego modelu. Będąc pod wrażeniem testów, opinii użytkowników zakupiłem telewizorek w wersji 50 calowej. Panel posiadałem 4 dni i musiałem go oddać. Dobrze, że była 14 dniowa gwarancja satysfakcji :)
Jeśli chodzi o plusy:
- rewelacyjny płynność obrazu, bez artefaktów i smużenia, szkoda tylko, że są predefiniowane tryby układu odpowiadającego za płynność i nie można się więcej pobawić,ale i tak układ płynności obrazu działa genialnie.
- bardzo dobre podświetlenie matrycy bez żadnych jasnych chmur na ciemnych tłach, jeśli chodzi o rogi tutaj są delikatnie ciemniejsze, ale kompletnie to nie przeszkadza.
No i na tyle było by plusów.

Teraz minusy wg mojej subiektywnej opinii:
- telewizor cechuje się mdłymi kolorami z przewagą zielono - niebieskiego koloru (kalibracja nie pomaga)
- czerń jest na żenującym poziomie,
- bieli raczej nie ma, przez co obraz wydaje się mało kontrastowy i dosyć mdły.
Trzeba bardzo mocno podjechać z kontrastem, włączyc ulepszacze czerni i kontrastu, kontrastu i mocno zjechać z jasnością i podświetleniem wówczas uzyskujemy jako taką czerń, ale obraz jest mocno ciemny i nawet w nocy nie ma frajdy z oglądaniem.
Dziwią mnie rekomendowane kalibracje dla tego modelu w którym niby należy ograniczyć podświetlenie do minimum, wyłączyć polepszacze czerni, bieli oraz kontrastu. Przy takich ustawieniach obraz jest strasznie "mglisty", wypłowiały i nie ma nic wspólnego z naturalnością. (od razu mi się przypomina stary telewizor sąsiada HCM Royal - ten z szybką :))
- SMART TV - no tu jest straszna bieda, mało widgetów polskich, TVN PLayer ma kompromitującą jakość, generalnie wieje straszną biedą (opinia może nie obiektywna bo relatywnie mało testowałem, ale nic ciekawego nie znalazłem podczas 3 godzinnej zabawy ze SMART),
- 3D - tego nie dało się oglądać, rozdwojenie obrazów bardzo duże, właściwie funkcja bez użyteczna. O dziwo głębia i efekty "wyłażenia" obrazu na zadowalającym poziomie, ale co z tego...

Podsumowując telewizor chyba przeznaczony dla maniaków plazm.
Moje ocena jest wynikiem porównania Soniaka z moim Samsungiem B650. Tam kontrastowość, nasycenie kolorów jest na bardzo dobrym poziomie. Tak sobie myślałem, że jeżeli 4 lata upłynęło od premiery mojego starego Samsunga, to tegoroczny model który zdobywa bardzo pozytywne opinie powinien zdeklasować mojego "dzidziusia". Niestety tak jednak się niestało i strach pomyśleć jakbym sobie zafundował nowego Samsunga, pewnie była by katastrofa. Wydaje mi się, że odpuszczę sobie pomysł ze zmianą telewizorka.
 

baciarek

New member
No to pojechałeś z oceną :) ale po części masz rację.

Co do tego kontrastu to próbowałeś wyłączyć czujnik światła i oszczędzanie energii ?
Bo to znacznie tłumi obraz i efekt jest jaki opisujesz.
 

mervel

New member
czerń jest na żanująco niskim poziomie ?

czyli wszystkie testy kłamią- i pl i zagraniczne ?
bo wszędzie się zachwycają czernią...
dość rozbieżne opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś woli przekolorowaną jakość - to w końcu jego wybór.
Czerń w klasie cenowej - bardzo dobra. Biel również. Kłania się kalibracja obrazu.
 
Do góry