Kdl-50w829b

Garf

New member
gdzie TV kupowałeś?
może jakieś foto z tym martwym pikselem?
TV kupowałem w Sony Centre, na razie mnie zbyli, że sprawa wymiany TV ich nie dotyczy i żeby dzwonić na infolinie Sony. Dzisiaj lub jutro spróbuję skontaktować się ze sprzedawcą, który sprzedał mi TV, może on coś pomoże, a jak nie to zostaje serwis.
A po co robić fotkę martwemu pikselowi? Jest czarny, nic nie widać ;) Nie jest to w sumie jakoś bardzo uciążliwe i przy oglądaniu raczej nie zwraca się uwagi. Niemniej jednak skoro kupiłem nowy telewizor i do tego w autoryzowanym punkcie sprzedaży to oczekiwałbym jednak pełnoprawnego produktu, bez najmniejszych wad.
 

fador88

New member
Wiecie ktoś może kiedy pojawi się w sprzedaży któryś z modeli na 2014 rok z seri 8, czyli np 805b czy 815b ale z matrycą 55 cali i jaka będzie jego cena?
 

Grendel

New member
Wiecie ktoś może kiedy pojawi się w sprzedaży któryś z modeli na 2014 rok z seri 8, czyli np 805b czy 815b ale z matrycą 55 cali i jaka będzie jego cena?

Zapytaj wróżki :) Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują na połowę maja.
Poza tym, patrząc jak wycenia swoje modele na 2014 Samsung, to cena 55W8xx powinna być wyższa od modeli 50" ok. 1000zł. Chyba że Sony znowu przegnie z cenami i walnie ponad 5500zł.
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
Tylko nadal nie wiadomo czy przez wyjście optyczne, ale dzięki i za to.
Uwaga - zła wiadomość. Ten tv nie przekaże dźwięku DTS 5.1 do ampli przestrzennie ani przez kabel optyczny ani przez hdmi. Prześle dźwięk na ampli ale w stereo. Sprawdzałem to. Tylko Dolby Digital 5.1 przesyła przestrzennie przez każde z wyjść audio.
 

mp_nafta

New member
Uwaga - zła wiadomość. Ten tv nie przekaże dźwięku DTS 5.1 do ampli przestrzennie ani przez kabel optyczny ani przez hdmi. Prześle dźwięk na ampli ale w stereo. Sprawdzałem to. Tylko Dolby Digital 5.1 przesyła przestrzennie przez każde z wyjść audio.

No to kiepsko.
Kolejny minus dla Sony.
Dzięki za informację.
 

mervel

New member
Uwaga - zła wiadomość. Ten tv nie przekaże dźwięku DTS 5.1 do ampli przestrzennie ani przez kabel optyczny ani przez hdmi. Prześle dźwięk na ampli ale w stereo. Sprawdzałem to. Tylko Dolby Digital 5.1 przesyła przestrzennie przez każde z wyjść audio.

sprawdziłeś to na 100% ??
bo nie zgadza się to w takim razie z zapewnienem ze strony Sony support z UK....
 

mervel

New member
No to kiepsko.
Kolejny minus dla Sony.
Dzięki za informację.

nie doczytałem, że dolby digital 5.1 przesyła bez problemu...
więc jak dla mnie nie ma ŻADNEGO problemu- bo co z tego, że DTS przekazuje tylko w stereo skoro DD 5.1 jest równie elegancko jakościowo dźwiękiem?
tym bardziej, że większość filmów ma do wyboru DTS lub DD.

jak dla mnie sprawa wyjaśniona- Sony daje radę z DD przestrzennym i jest to zupełnie wystarczające.
 

mp_nafta

New member
nie doczytałem, że dolby digital 5.1 przesyła bez problemu...
więc jak dla mnie nie ma ŻADNEGO problemu- bo co z tego, że DTS przekazuje tylko w stereo skoro DD 5.1 jest równie elegancko jakościowo dźwiękiem?
tym bardziej, że większość filmów ma do wyboru DTS lub DD.

jak dla mnie sprawa wyjaśniona- Sony daje radę z DD przestrzennym i jest to zupełnie wystarczające.

Tobie to pasuje i jest ok.
Dla mnie jest minusem.
Pozdrawiam
 

mars666

New member
Panowie, zastanawiałem się nad zakupem 50w829 a ponieważ mam sporo myzyki i filmów na dysku w dts 5.1 więc zależy mi aby telewizor przesyłał dźwięk przestrzennie na ampli. Już miałem go kupić ale sprzedawca z Sony Center sam zaproponował, że sprawdzi przesył dźwięku w różnych formatach na ampli. Informacją jaką otrzymałem od niego po sprawdzeniu postanowiłem się podzielić ze wszystkimi na forum. Jeszcze raz powtarzam:
1/ DTS 5.1 przesyła na ampli po optycznym i hdmi ale konwertuje na stereo (niestety),
2/ Dolby Digital 5.1 przesyła przestrzennie (czyli jest ok).
Ale jeśli ktoś ma możliwość sprawdzić to jeszcze raz i potwierdzić co napisałem to byłoby ok.
 

Grendel

New member
wersja w 55" będzie droższa od 50" o jakies 1500-1700 zł,sprawdź sobie model 55w815b na saturn.de

Póki co to towar nawet u Niemiaszków niedostępny więc cena też z d.upy. Zobaczymy jak będą fizycznie na stanie w naszych sklepach. Mam nadzieje, że Sony pójdzie po rozum do głowy i ustali rozsądna cenę.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
samsung 46f6400 koszt 2739 zł
samsung 55f6400 koszt 3999 zł
różnica:1260 zł
Samsung UE48H6400 3499 zł
Samsung UE55H6400 5199 zł
różnica 1700 zł
Samsung UE50H6200 3899 zł
Samsung UE55H6200 4799 zł
różnica 900 zł

dziwna sytuacja ;) porównując te ceny
 

Grendel

New member
Polityka cenowa Sony. A później zdziwienie, że rok obrachunkowy kończą na minusie :(
Porównywalny model Samsunga ma czterordzeniowy procesor, pilot dotykowy w zestawie i kosztuje mniejsze lub równe pieniądze. Gdzie tu rozsądek?
 
Do góry