KDL-50W809C słaba płynność obrazu

coca-cola

New member
Witam. Wcześniej miałem LG 26LG3000 26" obraz był płynny na ustawieniach fabrycznych. Niedawno zakupiłem Sony KDL-50W809C i tu mam mały problem z płynnością obrazu, obraz się lekko tnie przy szybkich scenach np. jadący samochód, ruch ręką , głową itp... Bawiłem się ustawieniami Obraz-Ruch-Motionflow mam teraz na Standardowych (jest dość płynnie ale to nie to, czegoś tu brakuje) po zmianie na PŁYNNY ruch obrazu jest zbyt sztuczny ( przy wolnych akcjach jest ok, ale już przy szybkich scenach jest lipa bardzo się tnie). Wszystkie ustawienia sprawdzałem Wyraźny, True Cinema, Wył. itd. Nawet Ustawiłem tryb Własny, bawiłem się suwaczkami ale to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Sygnał do TV mam puszczony po najtańszym kablu HDMI. Dekoder to NC+ mam w nim ustawioną rozdzielczość 1080i. programy w HD. Gdzie leży przyczyna? W dekoderze, w kablu HDMI czy w samym TV? Może się przyzwyczaiłem do mojego starego tv 26" , teraz jest 50" i ten obraz jest jednak inny.
 

racuh

Banned
Witam. Wcześniej miałem LG 26LG3000 26" obraz był płynny na ustawieniach fabrycznych. Niedawno zakupiłem Sony KDL-50W809C i tu mam mały problem z płynnością obrazu, obraz się lekko tnie przy szybkich scenach np. jadący samochód, ruch ręką , głową itp... Bawiłem się ustawieniami Obraz-Ruch-Motionflow mam teraz na Standardowych (jest dość płynnie ale to nie to, czegoś tu brakuje) po zmianie na PŁYNNY ruch obrazu jest zbyt sztuczny ( przy wolnych akcjach jest ok, ale już przy szybkich scenach jest lipa bardzo się tnie). Wszystkie ustawienia sprawdzałem Wyraźny, True Cinema, Wył. itd. Nawet Ustawiłem tryb Własny, bawiłem się suwaczkami ale to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Sygnał do TV mam puszczony po najtańszym kablu HDMI. Dekoder to NC+ mam w nim ustawioną rozdzielczość 1080i. programy w HD. Gdzie leży przyczyna? W dekoderze, w kablu HDMI czy w samym TV? Może się przyzwyczaiłem do mojego starego tv 26" , teraz jest 50" i ten obraz jest jednak inny.

Na mniejszym TV zawsze wszystko lepiej wygląda, Będziesz musiał się przyzwyczaić że większy obraz oznacza więcej szczegółów, w końcu zwiększyłeś rozmiar 2 krotnie, gdybyś patrzył na ten 26 z odległości mniejszej niż pół metra to też byś się dopatrzył wielu nieprawidłowości.
 

anelmaka

New member
Witam. Mam ten sam problem tylko w modelu 50W808c.Sygnał mam z UPC dekoder Horizon.Też jestem zainteresowany kalibracją jak się mam skontaktować?
 

coca-cola

New member
Witam. Też tak mi się wydaje,że jednak muszę się przyzwyczaić do tej wielkości. Nie będę szukał przyczyny złej płynności, bo nie zawsze się to dzieje. Zależy od jakości puszczonego filmu . Obraz w tym TV naprawdę jest super.
 

Big-Apple

New member
Witam. Wcześniej miałem LG 26LG3000 26" obraz był płynny na ustawieniach fabrycznych. Niedawno zakupiłem Sony KDL-50W809C i tu mam mały problem z płynnością obrazu, obraz się lekko tnie przy szybkich scenach np. jadący samochód, ruch ręką , głową itp... Bawiłem się ustawieniami Obraz-Ruch-Motionflow mam teraz na Standardowych (jest dość płynnie ale to nie to, czegoś tu brakuje) po zmianie na PŁYNNY ruch obrazu jest zbyt sztuczny ( przy wolnych akcjach jest ok, ale już przy szybkich scenach jest lipa bardzo się tnie). Wszystkie ustawienia sprawdzałem Wyraźny, True Cinema, Wył. itd. Nawet Ustawiłem tryb Własny, bawiłem się suwaczkami ale to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Sygnał do TV mam puszczony po najtańszym kablu HDMI. Dekoder to NC+ mam w nim ustawioną rozdzielczość 1080i. programy w HD. Gdzie leży przyczyna? W dekoderze, w kablu HDMI czy w samym TV? Może się przyzwyczaiłem do mojego starego tv 26" , teraz jest 50" i ten obraz jest jednak inny.

Nie krytykuj TV tylko obadaj źródło. Wszyscy od razu zwalają wine na TV a nikt nie pruszy kwesti źródła. 1080i ? Ja sobie ustawiłem na 720p i nie narzekam to raz.
Mam też drugi TV to jest nie ja lecz rodzinka ale znam ten TV to plazma i brak płynności widze tylko w scenach gdzie kamera powoli jezdzie ze boku na bok lub góra dół. Natomiast droga satelitarna nie ma prawa być w trybie skokowym ponieważ nadawany jest sygnał nie w 23FPS lub 24 . Jest tak jak na DVD .Ogólnie to ja dekodery Nc+ bym wywalił przez okno i to każdy jaki jest.

Ten model TV raczej ma panel 100hz ale jaka matryca VA czy IPS?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dekodery nc plus są różne. Te nowe miało czarne to kiszka. Wcześniejsze były i wiele lepsze. A tv w 50 celach ma powierzchnię ekranu 4 krotnie większą niż 26, i widać pewne rzeczy i lepiej i gorzej....
Tv ma matrycę VA.
 

coca-cola

New member
Możliwe że dekoder NC+ nie daje rady. Jest to chyba jeden z pierwszych dekoderów NC+ nbox HDTV recorder 250GB. Kabel HDMI zmieniłem na nowy. Jak będę przedłużał umowę z NC+ to wymienię sobie dekoder na jakiś inny (ale to za jakiś czas). To jaki dekoder byście polecali na przyszłość? Co do TV to jest super i nie mam zamiaru go zmieniać, kolory żyleta.

Teraz zmieniłem sobie w dekoderze na 720p z 1080i i różnica jest na korzyść 720P. Zawsze myślałem że na 1080i będzie lepszy obraz. Myśle że zostawie sobie na 720p na jakiś czas dla porównania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry