KDL-46Z5500 a KDL-46EX500- jakie róznice (poza 200Hz) ?

ernet

Active member
Bez reklam
Witam seria Z5500 już nie występuje w porównywarce na stronie Sony ( chyba,że coś przeoczyłem).
Oprócz 200HZ czy są jakieś jeszcze różnice ( nie chodzi mi oczywiście o wygląd ) ? Mozliwości multimedialne, widgety,internet, divix ..... cokolwiek ?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Ok pisząc tak z pamięci zastosowane podświetlenie w z5500 to WCG-CCFL podczas gdy w ex500 jest CCFL, tak samo matryca jest 10 bitowa wobec 8bitowej w nowszym modelu. Z odtwarzanych formatów przez USB w z5500 nie ma co liczyć na najbardziej popularne czyli divxy czy mkv, ex500 odtwarza pierwszy z nich.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ok pisząc tak z pamięci zastosowane podświetlenie w z5500 to WCG-CCFL podczas gdy w ex500 jest CCFL, tak samo matryca jest 10 bitowa wobec 8bitowej w nowszym modelu. Z odtwarzanych formatów przez USB w z5500 nie ma co liczyć na najbardziej popularne czyli divxy czy mkv, ex500 odtwarza pierwszy z nich.

Dzięki Ares, a co z filmikami HD z kamery ( AVAC.. czy cos takiego ) ?
Która matryca jest lepsza z5500 to WCG-CCFL vs ex500 jest CCFL ?
Powiem szczerze, że te lśniące ,ogromne ramy dookoła ekranu ex500 ( 55 ") odrzucają
mnie gdzieś w okolice Sydney :grin: ( ale to oczywiście kwestia gustu ).
I właściwie głównie o to chodzi.
Ps. A co Ty byś wybrał ( 52-55 ')

PS. Pilnie poszukiję kodów servisowych aby ew. sprawdzić (ilość godzin )Z5500 w sklepie,
bo to już starszy model.
 

Ares78

New member
Czyli masz wo wyboru w tej samej cenie nowy egzemplarz ex500 lub powystawowy z5500? W takiej sytuacji zdecydowanie lepsza jest pierwsza opcja, kilka miesięcy pracy w sklepie na najmocniejszym podświetleniu, dość mocno wpływa na zużycie telewizora.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czyli masz wo wyboru w tej samej cenie nowy egzemplarz ex500 lub powystawowy z5500? W takiej sytuacji zdecydowanie lepsza jest pierwsza opcja, kilka miesięcy pracy w sklepie na najmocniejszym podświetleniu, dość mocno wpływa na zużycie telewizora.

Nie do końca- PW.
 

ortax360

New member
Witam.

Od 12 miesięcy mam 52z5500 . Bawiłem sie nowymi modelami Sony EX,NX, itd.

3 D na dzien dzisiejszy mnie nie interesuje . Uwazam Z5500 za LCD prawie idealny i oferuje jakość obrazu lepszą od nowych modeli z podswietleniem LED ( dodatkowo z5500 wyglada bardzo OK ) .

Często zmeniałem LCD ,ale z5500 zagosćił na kilka lat ( chyba ,ze się zepsuje - zostało mi 4 lata gwar :) wtedy wywalczę jakiś odpowienik .

Pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
Witam.

Od 12 miesięcy mam 52z5500 . Bawiłem sie nowymi modelami Sony EX,NX, itd.

3 D na dzien dzisiejszy mnie nie interesuje . Uwazam Z5500 za LCD prawie idealny i oferuje jakość obrazu lepszą od nowych modeli z podswietleniem LED ( dodatkowo z5500 wyglada bardzo OK ) .

Często zmeniałem LCD ,ale z5500 zagosćił na kilka lat ( chyba ,ze się zepsuje - zostało mi 4 lata gwar :) wtedy wywalczę jakiś odpowienik .

Pozdrawiam

Well said :???:
 

WojtR

Member
Bez reklam
zagwostkę mam podobną 52Z5500 lub 55EX500 niestety w nowej lokalizacji mam do TV ok 5-6 m w zalezności od ustawienia kanap no i 40" no coż jakbym w 14-skę patrzał , niestety 60" ceny zaporowe :fool:
 

Sych

New member
Nie wliczając motionflow 100Hz w z5500 istotne różnice to funkcje multimedialne. więcej formatów filmów po USB, możliwość podłączenia dlna po wifi, youtube i inne w telewizorze:). No i nowsze modele zużywają mniej prądu. Jeśli chcesz się przenieść z z5500, to może na hx700:)?
 

apio

New member
Nie wliczając motionflow 100Hz w z5500 istotne różnice to funkcje multimedialne. więcej formatów filmów po USB, możliwość podłączenia dlna po wifi, youtube i inne w telewizorze:). No i nowsze modele zużywają mniej prądu. Jeśli chcesz się przenieść z z5500, to może na hx700:)?

1. Z5500 ma technologię 200 Hz !
2. Z5500 wspiera dLNA (co prawda po kablu, ale) !
3. Ma również cały "dział" poświęcony oszczędzaniu energii - jeśli ktoś jest pro-eco ,lub mu te 5 zł rocznie robi różnicę to może powłączać.
4. W wersji 46`` można go kupić już za 5000 zł : Telewizor LCD SONY KDL-46Z5500 - tanio, sprawdź..
5.Odnośnie funkcji multimedialnych to w zasadzie dLNA załatwia sprawę, natomiast ten "niby" internet, to wg. mnie narazie porażka. To już ma sens podpięcie PS3 + klawiaturka "qwerty", bo te ju tuby to żadna afera. A najprościej to po prostu podłączyć komputer i masz wszystko co chcesz na TV.

Mam ten telewizor od kilku miesięcy i szczerze polecam.Dłuuuugo szukałem. Mogłem już szarpnąć coś z nowej serii, ale ... kosztem niby lepszego wyglądu, miałbym gorszy obraz. A o "technologii" (czyli , oszczędzamy na świetlówkach kosztem fatalnego podświetlenia - wciśniemy ludowi , że to super cienkie to lepsze i ładniejsze, a jeszcze damy najtańsze i najgorsze głośniki , bo inne i tak nie wejdą) LED poszukajcie w necie :bober:.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dokładnie taki sam był mój tok myslenia. Przy czym akurat w moim przypadku te minimalistyczne ramki dookoła ekranu przekonały mnie ostatecznie. Postuluję produkcje TV bez (prawie) ramek i głosników ;-)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Wiadomo kwestie designu to już sprawa baaardzo indywidualna mi na przykład bardzo do gustu przypadł ex500 z metalicznym wykończeniem. Odnośnie DLNA to faktycznie możliwości po przewodzie ethernet są takie same jak w przypadku nowszych modeli (wszystko jest i tak transkodowane)
 

mrsunders

New member
Przewagi hx700 to: deep black panel, wifi ready i mniejsze zuzycie energii.
Przewaga z5500 to matryca WCG-CCFL.
Róznica w cenie tv 46`` to ok.650pln.
Który jest bardziej godny uwagi :?:
 

ernet

Active member
Bez reklam
Przewagi hx700 to: deep black panel, wifi ready i mniejsze zuzycie energii.
Przewaga z5500 to matryca WCG-CCFL.
Róznica w cenie tv 46`` to ok.650pln.
Który jest bardziej godny uwagi :?:

Właściwie, to już masz odpoiedź w powyższych postach.
Ja swój TV kupiłem za 6.500. Jednak uważam,że obecnie Z5500 już jest nie do zdobycia. Poprawka: kilka dni temu widziałem na jakiejś stronie aktualną ciagle ofertę na 46"Z5500 za właśnie tą kwotę.

Do Ares: czy to znaczy,że musiałbym podciągnąć kabel od swojego Routera i wszystko (internetowo ) będzie śmigać, jak w-powiedzmy- EX500 ?
 

Cyborg65

New member
Witam

cyt:
Do Ares: czy to znaczy,że musiałbym podciągnąć kabel od swojego Routera i wszystko (internetowo ) będzie śmigać, jak w-powiedzmy- EX500 ?

Powinno ogólnie wyglądać lepiej niż na EX zwłaszcza w AVI
Co do samego "śmigania" to TAK
Pozdrawiam :lol:
PS
sorry za wcinkę
 
Ostatnia edycja:

mrsunders

New member
Właściwie, to już masz odpoiedź w powyższych postach.
Tzn. który :?:
Ja swój TV kupiłem za 6.500. Jednak uważam,że obecnie Z5500 już jest nie do zdobycia. Poprawka: kilka dni temu widziałem na jakiejś stronie aktualną ciagle ofertę na 46"Z5500 za właśnie tą kwotę.
Są dostępnie:
40`` za 4490pln
46`` za 4999pln
52`` za 6999pln
/ale nie mam pewności czy nie powystawowe :x/
 

ernet

Active member
Bez reklam
cyt:
Do Ares: czy to znaczy,że musiałbym podciągnąć kabel od swojego Routera i wszystko (internetowo ) będzie śmigać, jak w-powiedzmy- EX500 ?
Powinno ogólnie wyglądać lepiej niż na EX zwłaszcza w AVI
Co do samego "śmigania" to TAK
Pozdrawiam :lol:
PS
sorry za wcinkę

Dzięki za odpowiedź.
 

Ares78

New member
Właściwie, to już masz odpoiedź w powyższych postach.
Ja swój TV kupiłem za 6.500. Jednak uważam,że obecnie Z5500 już jest nie do zdobycia. Poprawka: kilka dni temu widziałem na jakiejś stronie aktualną ciagle ofertę na 46"Z5500 za właśnie tą kwotę.

Do Ares: czy to znaczy,że musiałbym podciągnąć kabel od swojego Routera i wszystko (internetowo ) będzie śmigać, jak w-powiedzmy- EX500 ?

Jeżeli rozmawiamy o DLNA to tak, bo jak pisałem wielokrotnie pliki przy korzystaniu czy to z PS3 media server czy też Wild Media Server będą transkodowane... Ex500 posiada przewagę w postaci możliwości podłączenia poprzez wifi (dedykowany adapter) czego w z5500 jednak brakuje.
 
Do góry