KDL-40HX800 UE40D6500 czy 40LE830 ?

zyto

New member
Witam.
Jestem obecnie na kupnie Tv, lecz jak nie jeden z nas mam ogromny dylemat. Zastanawiam się nad tymi trzema tv.
Sony KDL-40HX800


Na jego korzyść przemawia przede wszystkim to, że obecnie jestem z wizytą u siostry, która posiada ten tv, z tym, że 46 calowy. Tv potrzebuję głownie do xboxa 360. Jestem pod wrażeniem zgrywania się tych dwóch rzeczy. Obraz jest bardzo dobry i dynamiczny.

Samsung UE40D6500

Kolejny Tv nad którym się zastanawiam. Z opini które czytałem, na jego korzyść przemawia całkiem dobry dzwięk i 2 pary okularów, jakie można dostać w zestawie.

Sharp 40LE830

Ostatnim telewizorem jakim jestem zainteresowany, jest Sharp. Czytając test, na jego korzyść przemawia nowa matryca, na której jest oparta jego budowa.

Byłbym bardzo wdzięczny za porównanie ich pod innmi względami. Czytałem dużo na temat tych tv i jest to naprawdę trudny wybór. Dodam, że cena nie gra roli, także proszę tego nie brać pod uwagę.

Pozdrawiam
 

Uzerrr

New member
Oooo dobry temat, sam zastanawiam się pomiędzy:
- Samsung UE40D6500
- Sharp 40LE830
Posiedzę i poobserwuję.
Pozdrawiam.
 

cogito1

New member
Zazwyczaj wychodzę z założenia, że jeśli tv ma służyć do gier to w pierwszej kolejności patrzę na Sony. PS3 musi spisywać się z takim tv świetnie i Sony o to dba więc X-box również musi "dawać radę". Skoro znasz ten tv z praktyki to nie pozostaje nic innego jak polowanie na dobrą okazję. Przy odrobinie szczęścia i chęci ze strony sprzedawcy okulary będziesz miał gratis.

Pozdrawiam i powodzenia
cogito
 

don111

Banned
jeśli cena nie gra tak roli to Panasonic 42VT30 w grach (i nie tylko), zdystansuje w/w resztę
taka płynność przy tak niskim input lagu nieosiągalna jest dla paneli LCD (tu jedynie z załączonymi systemami 100hz+ jest podobnie ale nie da się grać w gry akcji)
 
Ostatnia edycja:

zyto

New member
Wydaje mi się, że do mojego pokoiku 42" to może być za dużo, obawiam się, czy 40" to nie przesada. Zależy mi na telewizorze LED, gdyż mieszkam z rodzicami i nie chcę ich zbytnio dużymi kosztami obciążać. Z innego źródła wiadomo mi, że Microsoft rekomenduje do swoich konsoli telewizory Samsunga.
 

cogito1

New member
@zyto, podaj z jakiej odległości będziesz oglądał tv a na pewno ktoś podpowie odpowiedni rozmiar ;-) Pamiętaj też o tym, że czym lepszy sygnał tym bliżej możesz siedzieć telewizora dla lepszego efektu.

Pozdrawiam
cogito
 

zyto

New member
Fakt, zapomnialem o podstawowej rzeczy :oops:
Pokój ma duże okno od strony południowej, sam jest niewielki około 3,5 na 4m odległość od telewizora będzie wynosić 2,5 do 3m w zależności od tego, czy łóżko jest złożone, czy nie.
 

zyto

New member
Myślałem, że on możebyc najlepszy, a wiesz może jak z trwałością tych telewizorów? Słyszałem od kolegi, że Sharp ostatnio nie robi zbyt dobrych telewizorów w porównaniu z konkurencją, oczywiście pod względem bezawaryjności.
 

zazupol47

New member
jak jest obok okno, biorę w ciemno SHARPA LE830 !!! Matowa matryca! Jakościowo? Wszystko to jeden czort, jak trafisz... może chodzić 2 a może i 5 lat! NIe ma jednej jasnej zasady! Sharp to produkcja polska więc wolę wziąść od Kowalskiego niż od Xon-Gon-Dona. co do poboru prądu dziś się bawiłem z 40'Le830 dynamiczny ok. 110W, Standart ok. 70W, Standard + Eco 60W! Samsung 40D6570 +10/15% więcej
 

zyto

New member
Kolega ma takie informacje, ponieważ sprzedaje w stanach telewizory i klienci skarżą się właśnie na produkcje Sharpa. Wiadomo nie każdy telewizor jest doskonały, słyszał też gorsze opinie o innych markach, ale Sharp górował nad nimi. Czyli mówicie, że z telewizorami jak z loterią? Jak wrócę, pojeżdżę po sklepach i muszę porównać te 3 modele. Dzięki za odpowiedzi, w pierwszej kolejności będę rozglądał się za Sharpem.
 

lukwlkp

New member
Polecane marki jest to ranking jeden z wielu w USA. Można to odwrócić a i tak jak dobrze trafisz to ci tv posłuży. To są 3D tak napisali.
LG
Panasonic
Philips
RCA
Samsung
Ostry- sharp(ładnie się tłumaczy)
Sony
TCL
Toshiba
VIZIO
 
Ostatnia edycja:
Do góry