KDL-40EX500 vs. KDL-40EX700

nonamed

New member
Witam, potrzebuję porady czy warto dopłacać do EX700 , wiadomo krawędziowe ledy, cieńsza obudowa , troszkę inna obudowa. Czy jeszcze jakieś różnice są między tymi modelami ?

Potrzebuję telewizora 40 calowego do tv cyfrowej i konsoli PS3/xbox , rozpatruje te dwa modele , jestem skłonny dopłacić te 500 zł do ex700 tylko czy ma to sens ??? :/

Dziękuję za pomoc , sugestie, opinie .

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Jeżeli patrzysz głównie pod kątem jakości obrazu, a nie designu i zużycia energii elektrycznej to ex500 do podanych zastosowani w zupełności wystarczy, obróbka sygnału SD dla obu telewizor jest na podobna, za to czerń wypada lepiej na niższym modelu.
 

WojtR

Member
Bez reklam
A różnice między EX700 / EX701 / EX711 polegają na ??

Tylko różnice w obudowie ? Czy też inna matryca ?? :-?

zmieniali matryce z sharp-a n a konglomerat sony-samsung ale sharpy tez nie były we wszystkich rozmiarach

EX700/701 itd różnica w kolorystyce listwy

EX710/itd dużo ładniejsza obudowa wg mnie ramka jak w Z5500, podobnie wygląda HX
 

nonamed

New member
A jak seria EX500 / EX700 będzie się spisywała w połączeniu z konsolą PS3 / Xbox , nie jestem maniakiem gier, ale oprócz tv SD/HD i DVD od czasu do czasu jakaś gierka pójdzie w ruch...

W Salonie SonyStyle w Arkadii Pan uporczywie mi wciskał tv 200Hz [odpowiednio droższy] mówiąc że chcę też wykorzystywać ex700 w połaczeniu z konsolą... Czy faktycznie różnica w odświeżaniu będzie zauważalna ?
 

Ares78

New member
Układy kompensacji ruchu czyli Motionflow przy graniu na konsolach i tak są wyłączane tak jak i wszelkie ulepszacze obrazu, ma to na celu znaczące obniżenie opóźnień generowanych przez telewizor.
 

nonamed

New member
A mam takie jeszcze pytanie... seria E700, E500 jest przystosowana pod WIFI , czy wystarczy zwykły adpater pod usb żeby połączyć się po siec bezprzewodowej czy TYLKO wyłącznie adapter od Sony UWA-BR100 ??
 

Ares78

New member
Musi być tylko i wyłącznie od Sony (ten który podałeś) niestety telewizor nie posiada sterowników do obsługi dowolnego oferowanego np. do komputerów. Także tak na chwilę obecną wygląda sprawa.
 
Do góry