KDL-40EX500 czy Regza 42xv635

armi

New member
Bez reklam
Witam

Przyszedł czas na wymianę TV. W tej chwili mam Sharp 42ad5

Po przejrzeniu forum mój typ padł na Regza 42xv635 - niestety ma bardzo ograniczoną dystrybucję (z którego sezonu to model - czyżby już taki stary ?)

W sklepie miałem okazję przyjrzeć się bliżej 40EX500 - super wzornictwo a i obraz wg mnie w porządku.

Przychylnym okiem patrzę też na Sharpa bo z obecnego bylem zadowolony ale jakoś nie widzę modelu dla mnie

oto oczekiwania :
Odległość od telewizora - 2,5 m
Częściej oglądam wieczorami
Preferowana wielkość matrycy: 40-42"
Preferowana technologia: LCD
Jaki sygnał: SD (Multimedia), Laptop (MKV)
Jakie urządzenia do podłączenia: Laptop (filmy), Amplituner H/K avr 147 (docelowo będzie avr 260 )
Jaka klasa cenowa: ok. 3000 , max 3500
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: średnie
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, kąty mogą się przydać w przszłości
Ma stać czy wisieć: wisieć
Czego oczekuję: dobrego obrazu z SD i super współpracy z kompem po d-sub,
Full HD czy HD ready: FULL HD - preferuje 42"

pozdrawiam
armi
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Model 42xv635 jest modelem na druga polowe 2009roku az do konca kwietnia 2010. TOSHIBA lepiej poradzi sobie z sygnalem standardowym i wyswietla 1 mld. kolorow. jesli chodzi o ostrosc to bedzie identyczna, bo sony jak i toshiba w swoich 100hz tv nie tylko kopiuja klatki, ale tez tworza nowe. Dodatkowo lepsze glosniki(onkyo) w toshibie. Ultraszybkie hdmi o czasie kontaktu 1s, sony az 5sek. w toshibie mamy matryce sharpa, w sonym samsunga. jak juz Kiki wspomnial moze zv635 bedzie dobrym rozwiazaniem? telewizor ten ma ostrosc wieksza niz 200hz od konkurencji.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak masz kase to juz mozesz kupic Toshiba Cell REGZA 55X1 sa dostepne w Japonii - osiagi masakryczne!

"Nowa linia zyskała oznaczenie ZX900. Jej pierwszymi przedstawicielami będą modele z ekranami o przekątnych 55- i 65-cali. Toshiba zapewnia, że dzięki układowi Cell, telewizory są aż 143 razy szybsze, niż tradycyjne odbiorniki. Dzięki temu, są one gotowe do odtwarzania obrazu 3D (odświeżają obraz z częstotliwością 480Hz), dostępu do wielu serwisów internetowych (są wyposażone w WiFi w standardzie 802.11b/g/n), a nawet bezprzewodowego HD!
Telewizory wykorzystują podświetlanie diodami LED KIRA2 z 512 niezależnie podświetlanymi fragmentami. Producent wspominał też coś o możliwościach wideokonferencji przez Internet, ale nie wiadomo, czy pudła są wyposażone w odpowiednie kamery, czy trzeba je dokupić.
W zestawie znajdują się jeszcze streamery z dyskami o pojemności 1TB. Oczywiście, komunikują się one bezprzewodowo. Ceny nie są jeszcze znana. Toshiby Cell ZX900 będą na razie dostępne na rynku amerykańskim."
 

pelson15211

New member
taki tv to niestety tylko marzenie na który będzie stać tylko nielicznych.czytałem ze toshiba wypuszcza nowe modle seri rv 733 ciekawe kiedy nowe zv czy xv
 

armi

New member
Bez reklam
no właśnie ... mieć nieograniczony budżet to parę pozycji do zakupu by się znalazło :)

ale teraz się zastanawiam czy jest sens dokładać do serii zv czy xv mi w przypadku Toshiby wystarczy

telewizor i tak kupuje na rok może 2 lata
 

kapsell

New member
Bez reklam
To pytanie bardziej ontologiczne. NP czy kupic lepszy samochod czy gorszy? Albo lepsze mieszkanie czy gorsze? Jak cie stac to bierz to co najlepsze!
 

veni.darek

New member
TOSHIBA 42 XV 635 jest modelemz kwietnia 2009 roku, więc nie jest to model stary. Ale prawdą jest, że trudno dostępny w Polsce, aczkolwiek możliwy do zakupu :).
Jeśli miałbym wybierać między SONY EX500 a wyżej wymienioną Toshibą bez chwili zastanowienia postawiłbym na REGZE. Toshiba to Tv, który bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem analogowym, bardzo dobre rozwiązania techniczne gwarantują podnoszenie jakości obrazu (wyostrzenie i wygładzeni) oraz przydatne dopasowanie w automatyczny sposób kontrastu i jasności do warunków pokojowych. Poza tym, USB z dvix oraz czytnik kart SD, duże możliwości ustawienia dźwięku i na prawdę bardzo dobrej jakości dźwięk.
Gdybym to jak kupował, byłaby to Toshiba XV 635.
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
 
Do góry