KDL 37S4000 - kąty widzenia [pytanie]

memento

New member
Witam wszystkich!
Mam do Was, a w szczególności do posiadaczy serji S4000, pytanie dotyczące kątów widzenia w wyżej wymienionym modelu. Producent podaje kąty 178/178 a w moim telewizorze obraz jest ostry i nasycony w zasadzie tylko podczas oglądania na wprost telewizora, wystarczy się tylko niewiele odchylić a obraz rozjaśnia się i kolory bledną. Czy w Waszych egzemplarzach jest tak samo? Czy może w moim jest coś nie tak z matrycą? Dodam że mam jeszcze jeden telewizor lcd innej marki też z deklarowanymi kątami widzenia 178/178 i tam takiego efektu nie ma. Jak to możliwe?

Pozdrawiam!
 

qazar

Member
Bez reklam
Tak niestety jest w tych modelach, brak tego zjawiska występuje tylko w panelach isp-alpha. W jednych tv to jest większe w innych mniejsze. Niestety seria sony s należy do serii budżetowych i jak dla mnie obraz w nich jest nie akceptowalny...
 

meduza88

Banned
tak jak pisze kolega gazar wszystkie modele Sony tak maja.Wlasnie jedynie panele isp-alpha takie stosuje Panasonic pozbawione sa katow.Plusem paneli Sony jest lepsza czern no ale kto oglada czarny ekran:)
 

qazar

Member
Bez reklam
Zgadza się nie tylko panasonic jedzie na isp :) Chodź i to rozwiązanie ma minusy(jak pisał kolega meduza) słabsza czerń i kolory :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Nie rozśmieszaj mnie. Panasonic ma rewelacyjne kolory! Nawet czarny przy w miarę kontrastowym obrazie jest nasycony i doskonały. Jedny minus to czerń przy bardzo ciermnej całej scenie - wtedy jest szaro, ale w tych warunkach każdy lcd wypada mniej lub bardziej słabo. Za to w Panasonicu nie blakną kolory nawet pod duzym katem, a chyba każdy z nas podchodzi do tv z boku i zerka przez krótki czas.
(w sklepach faktycznie panasy wyglądaja blado i nieostro, ale zapewniam, że w domu przy dobrym sygnale sd kolory są rewelacyjne)
 

MJot

Member
z czernią - im nowszy model IPS, tym lepiej, problemy były 2 serie do tyłu,
kolory - tu się nie zgadzam, po porządnym ustawieniu nie ma róźnic, chyba że w możliwości ustawienia barw cukierkowych, bo rzeczywiście IPS tu nie dogoni VA :D

wygląda na to, że nowe tv na IPS szybciej doganiają czernią i kolorami VA, niż w VA poprawia się kąty widzenia

Panasonic nie jest liderem jakości obrazu w IPS, Hitachi moim zdaniem ma lepsze tv.

i tak wszystkich pogodzi wkrótce nowa technologia, na dziś OLED, bo laser tv w maraźmie
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Po raz kolejny można zauważyć, że producent podaje, iż użytkownik zobaczy obraz pod jakimś tam kątem. Jednak nie podaje już jak ten obraz będzie wyglądał.

Pozdrowienia!
 

qazar

Member
Bez reklam
Porównaj sobie skylla lx85 i np. w4500 jeśli idzie o czerń i kolory dopiero się wypowiadaj
 

meduza88

Banned
tak jak pisze gazar Sony ma zupelnie inne kolory od Panasonica co nie oznacza ze lepsze.Jednemu odpowiadaja mocno wyostrzone i cukierkowe kolory drugi woli ladne kolory ale nieco stonowane .Ja jestem zwolennikiem tych drugich co nie oznacza ze gorszych.
 

stasiek2

New member
Jeżeli chodzi o kolorki w soniaku to wszystko kwestia ustawienia, poza tym W4500 jest zdecydowanie droższy od lx 85.
 

meduza88

Banned
no nie wiem czy tak zdecydowanie.LX nie jest full HD a to roznica okolo 300 euro .Sony 40W4500 1200 euro a LX85 37 cali 750 euro.Raz ze LX ma 37 cali a dwa ze nie jest full HD.Panasonic zawsze byl drozszy od Sony
 

MJot

Member
nieprawda, to Sony zawsze należało do najdroższych marek, nigdy topowy model Panasonica nie był droższy od Sony,

porównywanie cen tych dwóch marek nie ma najmniejszego sensu, raz, że Panasonic korzysta z innych matryc, po drugie kończy gamę LCD na 37'', po trzecie filozofia topowych modeli jest odmienna - lcd u Sony, plazma u Panasonica

a różnica między 1200 euro a 750 wynosi 450, a nie 300 jak pisze meduza 88,
 

qazar

Member
Bez reklam
Ale czemu rozmowa z poziomu kolory/czerń przenosi się na cenę ? Rozmawialiśmy o kolorach i czerni a to że sony jest droższe to normalna sprawa :D
 

skylla1

Member
Bez reklam
qazar napisał:
Porównaj sobie skylla lx85 i np. w4500 jeśli idzie o czerń i kolory dopiero się wypowiadaj
Skoro mój lx85 ma doskonałe kolory i jestem z nich więcej niż zadowolony, to po co mam porównywać? No z czym? Z modelem 2x droższym? Akurat porównywałem LX85 z W4000 i wiem, który jest lepszy :).
Ale oczywiście każdy może mieć swoje własne zdanie...
 

qazar

Member
Bez reklam
Widzisz różnica między tobą a mną jest taka że ja miałem lx70p i 80 i miałem też w4000/w4500 i wiem, który lepszy ale nie na zasadzie lepszy bo mój...

Obrys,kolor i czerń jest zdecydowanie po stronie sony, płynność w modelu w4500 też lepsza, fakt jest jeden różni je cena, ale jak to w życiu coś za coś.

I kolego to że ty nie widzisz różnic to nie znaczy że jej nie ma...
 

meduza88

Banned
gazar czytaj ze zrozumieniem.sony nigdy nie bylo drozsze od Panasa.Obojetnie czy to telewizory czy nagrywarki DVD.Uwazam ze Panas robi lepszy sprzed od Sony.Panas bardziej koncentruje sie na plazmach a Sony na LCD.Zawsze szanowalem marke Sony i mam prawie wszystko od nich.Jednak zawiedli mnie juz dwa razy jesli chodzi o ergonomie.Raz kiedy kupilem nagrywarke a dwa telewizor.Panasonic ma o wiele wiecej mozliwosci od Sony ktore jak tu i tam czytam ma wciaz problemy.A to z clouding a to z formatowaniem czy tez z geometria obrazu.Nie bede wypowiadal kolejnej wojny bo kazdy chwali swoje.Bzdura jest pisanie o lepszych kolorach w Sony.Jedyne co ma lepsze to czern ale kosztem katow patrzenia.Sony podobna technologie zastosowalo w laptopach VAIO i juz wczesniej w monitorach TFT.X BLACK jednak tylko wtedy gdy siedzi sie dokladnie na przeciwko monitora lub TV.Dziekuje pozdrawiam.I jeszcze jedno.Jesli Sony ma lepsza plynnosc to proponuje dobre okuliste.Nareczka
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Meduza zły adres, ja nawet nie lubię sony :D Ale nie mowie jak coś jest białe że jest czarne...
My nie mówimy o plazmach tylko o lcd, a te są słabsze nie tylko od sony, ale i od samsunga...
 
Do góry