KD za mniej wiecej 2k

Ahwar

New member
Witam, ostatnio spaliło mi się stare kino domowe i niestety muszę zakupić nowe.

- Do czego: muzyka 30% (każda tj. od jazzu przez pop, rock po techno) filmy 30% Xbox 30% nie musi być mega głośne - imprezy robią ale koncertów nie ;)
- pokój koło 20m2 ale łączy się z salonem kolejne 20m2 dach skośny od 3 do 6 metrów wysokości
- sprzęt nie musi być nowy, no może głośniki fajnie jakby były nowe
- dodam że nie jestem jakimś maniakiem/audiofilem, bardzo lubię muzykę i jakość ale jestem zwykłym amatorem więc nie szukam sprzętu z najwyższej półki
- kwota do 2000 zł - jeśli zaproponujecie coś do 2500 też może być ale musi być naprawdę warto ;)
 

marecki6

New member
Bez reklam
powierzchnie masz spora a budzet niewielki ale w kwocie okolo 2500zl zakupilbym onkyo 308 albo pioneer 520 i do tego jamo s506+sub200 lub quadral quintas 500
 

killpit

New member
Moim zdaniem Głośniki Jamo-506 będą chyba lepszym wyjściem i do tego ampli brałbym Onkyo 538.
Jeśli chcesz dobre cenki możesz zapytać tu na forum kolegi Blackninja ma świetne o czym wielu się tu przekonało razem ze mną :)
 

Ahwar

New member
Ok więc wybiorę między tymi Onkyo tylko jaka jest między nimi różnica?
Zapomniałem dodać ze głośniki przednie powinny być blisko ściany a tylne muszą wisieć.
 

Ahwar

New member
Zdecydowałem sie na Onkyo 608 do tego prawdopodobnie Jamo 506 tylko pytanie, czy te Jamo musza stac 30 cm od sciany? Jesli tak bedzie to dla mnie problemem. Dzieki za odpowiedzi.
 

killpit

New member
Dokładnie wybór 608 to świetna decyzja a jamo606 pomyśl jeszcze o F2 moim zdaniem troszeczke lepsze rozwiązanie i bassrefleks z przodu co ułatwia ustawienie głośników oraz dynamika i efektywność na poziomie 95db
 

Whistle

New member
Witam wszystkich, nie chce zakładać nowego temu ponieważ kolega Ahwar ma podobne wymagania względem kina domowego jak ja poza jedną kwestia, ja chciałbym podpiąć do Kd jakiś blu-ray 3d. I w związku z tym kieruje pytanie jaki amplituner, głośniki no i może odtwarzać blu-ray 3d wybrać? Czy onkyo 538 i Jamo 506 będą odpowiednie do tych zastosowań? Nie jestem audiofilem, nie mam także zbyt dużego budżetu na cały zestaw ampli+glośniki+blu-ray 3d chciałbym wydać ok 3 tys. zł.

Pozdrawiam
 

Whistle

New member
Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na zestaw amplituner+głośniki to ok 2500 zł. Zestaw miałby posłużyć do oglądania filmów (blu-ray może 3d), tylko zastanawiam się czy komplet 5.0 jamo 606 na onkyo 538 będzie dobry bez suba?

Pozdrawiam
 
Do góry