KD za 7-10tys

nickkk

New member
Witam
Jestem zainteresowany zakupem kina domowego 5.0 lub 5.1 w kwocie 7-10tys.
Pokój: 30m; Przeznaczenie: 60% kino, 40% muzyka; Muzyka: punk, rock, metal
Przeczytawszy kilkadziesiąt testów i kilkaset postów mam na oku Klipsha RF62+RC63+Rs52+SUB.
Co sadzicie o tych glosnikach, moze lepiej dolozyc kase i wziasc RFy82?
Na inne typy jestem jak najbardziej otwarty. Czekam na propozycje..............
Z góry dzieki
PG
 

hawk11

New member
Za taką cenę to kup tańsze ampli z pre outem i do tego wzmak, a za resztę zestaw 5.1 i będziesz zadowolony. To moja propozycja.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tanszy ,a rownie funkcjonalny ampli co onkyo 607 ciezko bedzie raczej znalesc...
a jesli nawet to nie bedzie to jakas znaczna roznica (150-300 zl)
 

krisder

New member
Bez reklam
607 nie ma pre outu, więc dlatego proponuję coś innego z pre np.: HK 255/260, Yamaha 765.


Dlaczego sądzisz że dla każdego pre-out to priorytet. Pamiętaj że są osoby, które posiadają niezależne zestawy stereo i poszukują jedynie dobrego kina.

Do autora wątku. Za podaną kwotę ( o ile już nie zakupiłeś 607) możesz zakupić wyższe modele 707 lub 807. Powinno wystarczyć na Klipscha i na bd.
 

hawk11

New member
Dlaczego sądzisz że dla każdego pre-out to priorytet. Pamiętaj że są osoby, które posiadają niezależne zestawy stereo i poszukują jedynie dobrego kina.

Do autora wątku. Za podaną kwotę ( o ile już nie zakupiłeś 607) możesz zakupić wyższe modele 707 lub 807. Powinno wystarczyć na Klipscha i na bd.

Nie sądzę tak, tylko proponuje, ponieważ autor wątku nie napisał, czy posiada już zestaw stereo.
 
Ostatnia edycja:

nickkk

New member
Odnośnie sprzętu, nic jeszcze nie kupiłem!!!
Ale za to widziałem dzisiaj RFa62. Jak dla mnie, wizualnie padaka.......
Obudowę lepszej jakości ma już biurko za 500zł po dwu letnim użytkowaniu.
Jeszcze ten plastik od frontu, ohyda.Może z biegiem czasu bym się przyzwyczaił. Kolor czarny zdecydowanie odpada, muszę jeszcze zobaczyć w kolorze drewna. Lepiej zdecydowanie wg mnie jak i zony wygladają kolumny synergy. Co polecicie z innych firm........? Yamaha RX6 wg speca z media jakościowo gorsza od Klipscha. Co polecicie........
 

nickkk

New member
W takim razie proponuję posłuchać HECO CELAN XT 501/301/center4/Sub XT 32A. Kolumny na tym forum nie doceniane, a szkoda bo naprawdę warte swojej ceny. Słuchałem je z NADem i gdybym miał kasę to już by u mnie stały.

Zadowolony jestes ze swoich magnatów?
Teraz obstaje za RFami 63 SET i Onkyo 807, tylko ten kolorek, mam nadzieje ze cherry bedzie miodzio........... :)
Te Heco maja aluminiowe membrany?
 

arniparus

New member
Przyjacielu ja w ogole nie rozumiem jak mozna przy takim budzecie rozpatrywac takie cos jak plastikowy Klipsch czy srednie Quantum. Wielokrotnie polecalem juz glosniki Acoustic Energy Aelite 3 - caly zestaw (5.1) mozna na alledrogo wyrwac za 8 tys. Te kolumny nie dosc ze bardzo dobrze wygladaja to miazdza jakosciowo te wszystkie propozycje ...

Z tego co podales to jedynie MA RX sa w stanie zagrac dobrze ale nadal gorzej niz Aelity.... Jak masz mozliwosc odsluchu posluchaj jak one graja. To jest brzmienie .....

Do tego wszystkiego sluchalem wlasnie takiego zestawu na 28m2 wiec bardzo podobnie jak Twoje warunki. Bass byl totalnie rewelacyjny ... miekki czasami punktowy. Zdazalo sie nawet ze mozna bylo wyczuc jego warstwy jak w hi-endowych konstrukcjach po 10tys i wiecej. Srednica i gora nie ostra - bardzo ladnie wpasowana w caloksztalt. To jest zupelnie inna polka niz Klipsch !
 
Ostatnia edycja:
Do góry