KD yamaha

qura12

Member
Bez reklam
Właśnie zamówiłem taki zestaw:
Amp - Yamaha RX-V361
Dvd - Yamaha S559
Głośniki - Koda SG 550
Jest to moje pierwsze kino domowe i będzie używane głównie do filmów dvd i muzyki. Czy dobrze wybrałem? Audiofilem oczywiście nie jestem a pokój także nie jest zbyt duży.
 

bor@s

New member
hmm

jak już zamówiłeś, to chyba po ptokach, co nie? :)))

DVD jest fajne, mam identyczne, choć trochę przeszkadza brak USB, trzeba podpinać co najmniej jakiegoś mp3 playera. S659 już ma USB, więc jak możesz odkręcić zamówienie, to polecam. Oba modele czytają polskie napisy DivX, przy czym czcionka jest dość mała, choć na telewizorze 32" do 3 metrów będzie jakoś widać. Jest półprzezroczysta, co na jasnym tle troche przeszkadza. Jakość obrazu i dźwieku bardzo dobre, nie ma się do czego przyczepić. Wyświetlacz na DVD trochę ubogi, numer ścieżki i czas zbyt blisko siebie i napis w stylu 1 1 2 : 0 może lekko zmieszać użytkownika. Menu proste, ale wszystko ma co trzeba. Od razu zaopatrz się w kabel component (hama z media markt starczy) i ustaw w menu 16:9 progresywny. Wtedy jakość obrazu będzie najlepsza.

Co do amplitunera: jest prostszy od mojego, ale posiada wszystko co potrzebujesz czyli dekodery audio Dolby Digital, DTS (filmy DVD) i Dolby Pro Logic II (powinien dobrze wypozycjonować dźwięk DolbySorround w filmach na TVN i HBO). W przyszłości może ci brakować gniazda HDMI, przez co potencjalny odtwarzacz BluRay czy HD-DVD będziesz łączył analogowymi kablami audio. Póki co chyba ścieżki dźwiękowe są przesyłane w postaci niekodowanej, ale kto wie co będzie w przyszłości w kolejnych wersjach odtwarzaczy ze standardem HDCP. Ale to przyszłość. Amplitunery Yamachy mają też pogmatwaną obsługę menu i pilota. Czuć japońską mentalność, niby prosto ale zupełnie inaczej niż np. w niemieckim, czy ogólnie europejskim sprzęcie. Wszystko niby jest, ale gdzieś indziej i inaczej :) Radio gra dobrze, dobrze słychać które stacje podają dobry dźwięk.

Na temat głośników się nie wypowiadam, moje i twoje są budżetowe i w dodatku chińskie, przy czym Koda jest nieco bardziej szanowana. Mogą zagrać lepiej choć mają mniejszą moc. Moje ucho już nie słyszy pewnych, także jak ty odbierzesz swoje to tylko zależy od twojego słuchu.
 

qura12

Member
Bez reklam
udało mi się zmianić zamówienie (a właściwie musiałem bo s559 nie było czarnych) i wzięłem model S661, ma hdmi i usb oraz skalowanie więc troche lepszy.
 

bor@s

New member
qura12 napisał:
udało mi się zmianić zamówienie (a właściwie musiałem bo s559 nie było czarnych) i wzięłem model S661, ma hdmi i usb oraz skalowanie więc troche lepszy.
spojrzałem w instrukcję
http://yamaha-uk.com/pdf/owner_manuals/DVD-S661.pdf
i wygląda ok. Ma też napisy polskie dla Divx.

Jak już podepniesz kablem HDMI to sprawdź jaka jest jakość obrazu dla dwóch formatów 720p i 1080i (strona 30) Teoretycznie to drugie powinno być lepsze, ale nie jestem pewien. Sprawdź i napisz.
 

qura12

Member
Bez reklam
nie podłączam przez hdmi bo wtedy jest problem żeby dźwięk nie szedł przez tv tylko przez amp, i mam taki problem że na componencie pokazuje mi moduł i brak sygnału moze ktos wie co z tym zrobić
 

bor@s

New member
qura12 napisał:
nie podłączam przez hdmi bo wtedy jest problem żeby dźwięk nie szedł przez tv tylko przez amp, i mam taki problem że na componencie pokazuje mi moduł i brak sygnału moze ktos wie co z tym zrobić

1. zaraz, chcez powiedzieć, że jak podłączysz kablem hdmi dvd z telewizorem, a kablem coaxialnym dvd z amplitunerem i włączysz sygnał hdmi, to na amplitunerze nie ma dźwięku? Trochę kicha, gdyby tak było.

2. jak podłączasz kablem component i tv ustawiasz na moduł, to nie ma obrazu? Też dziwne, ustawiałeś tryb 16:9 progresywny w dvd?
 

qura12

Member
Bez reklam
jezeli łącze hdmi nie ma dźwięku w ampi tzn jest ale 2 kanałowy bo przez tv idzie a z dvd juz sobie poradziłem, nie zmieniłem wcześniej trybu na component :)
 

dziura75

New member
A własnie mialem kupić DVD S661 a tu się okazuje, że po podłączeniu przez HDMI do TV i coaxialnym do amplitunera mamy ładny obraz ale nie mamy dzwięku DD czy DTS w kinie domowym bo połączenie HDMI blokuje sygnał na coaxialnym. Totalna bzdura! Czyli wychodzi na to, że ci którzy mają amplituner bez HDMI nie powinni kupować tego DVD jeśli chcą ogladać na nim filmy DVD z dzwiękiem DD czy DTS 5.1....

Czy ktoś się orientuje czy tak samo jest w DVD S1700?
 

bor@s

New member
dziura75 napisał:
A własnie mialem kupić DVD S661 a tu się okazuje, że po podłączeniu przez HDMI do TV i coaxialnym do amplitunera mamy ładny obraz ale nie mamy dzwięku DD czy DTS w kinie domowym bo połączenie HDMI blokuje sygnał na coaxialnym. Totalna bzdura! Czyli wychodzi na to, że ci którzy mają amplituner bez HDMI nie powinni kupować tego DVD jeśli chcą ogladać na nim filmy DVD z dzwiękiem DD czy DTS 5.1....

Czy ktoś się orientuje czy tak samo jest w DVD S1700?

ja się boję, czy tak nie jest w odtwarzaczach bluray? DVD mam na componencie, ale jak zmienie na BluRaya, to co mam zmieniać amplituner na taki co ma HDMI? Totalna bzdura.
 

qura12

Member
Bez reklam
rzeczywiście jest ta funkcja, wcześniej jakoś nie mogłem jej znaleść, ale nie ma większej róznicy między obrazem po componencie a hdmi, jedyna poprawa to to że w tv mogę włączyć funkcje czerń hdmi co troche poprawia obraz ale do plazmy czy crt wciąż mu daleko.
 

bor@s

New member
ważne , by ta "czerń" nie była granatowa i w miarę równomiernie podświetlona. Jeśli tak jest, to przyzwyczaisz się. W kinie też nie masz idealnej czerni.
 

efate

New member
Mam pytanie... problem z napisami DIVX subtittles sa na przezroczystej podkladce i zlewaja sie z tlem... czy jest jakas opcja w modelu s661 by to zmienic???? Dzieki za wszelka pomoc...
 

qura12

Member
Bez reklam
niestety nie da się tego zmienić, mi też to bardzo przeszkadza bo niedosyć ze nie wyświetla mi polskich liter to z odległosci 3m ledwo te napisy widać, jednak odtwarzacz rekompensuje to jakością wyświetlania obrazu, oglądałem troje u kumpla w hd i u siebie z dvd i z normalnej odległości siedzenia różnica w jakości obrazu była mało zauważalna
 

bor@s

New member
efate napisał:
Mam pytanie... problem z napisami DIVX subtittles sa na przezroczystej podkladce i zlewaja sie z tlem... czy jest jakas opcja w modelu s661 by to zmienic???? Dzieki za wszelka pomoc...

hehe, ostrzegałem :)
 

calekk

New member
DraxDraco napisał:
W menu DVD masz opcję wyłączenia wyjścia dżwięku via HDMI. Wtedy dżwięk leci pozostałymi wyjściami (opt, coax)

Drax

czyli jest opcja aby uzyskac obraz po HDMI i dźwięk po coaxialu po wybraniu tej opcji ?
ktoś to sprawdził ??
 
Do góry