KD w małym salonie +/- 10K

DarkMag

New member
Tak będą białe.
Lepsza połowa tak postanowiła.
Tylko wydaje mi się że am200 będę mógł dać około 20-30cm od ścigany. A 200f nad miejscem odsłuchu, dalej od ścigany.
Chyba am200 będą lepszym rozwiązaniem
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No i po temacie :)
A co do dokładnego umiejscowienia tych głośników to dobrze by było
je próbnie przymocować do sufitu taśmą i podeprzeć listwą przez szmatkę coby nic nie uszkodzić, i znaleźć im najlepszą lokalizację wg twoich uszu.
Czasem kilkanaście cm robi różnicę, a efekt lepszy.
 

DarkMag

New member
Przemyśle jeszcze które wziąć.
I tak na razie nie mam czasu żeby się bawić w rozstawienie tego.
Dzięki za pomoc.
 

DarkMag

New member
Tak się jeszcze zastanawiam, bo tx-rz830 i tak pewnie kupię... nawet się nie oszukuję ; )
Zacząć od sufitowych czy od zmiany ampli?
I tak będę oglądał z lektorem czyli 5.1 z mixem do 5.1.2.
Co więcej wniesie?
 

DarkMag

New member
Postanowione, zacznę od dwóch sufitowych.
Tutaj zdecydował głównie wygląd i zostały na placu boju Heco 200F, Dali Oberon on-wall i Focal Dome Flax. Te ostatnie najbardziej kuszą swoim wyglądem. Ktoś tego słuchał?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się jeszcze zastanawiam, bo tx-rz830 i tak pewnie kupię... nawet się nie oszukuję ; )
Zacząć od sufitowych czy od zmiany ampli?
I tak będę oglądał z lektorem czyli 5.1 z mixem do 5.1.2.
Co więcej wniesie?

Jak będziesz oglądał z lektorem, to w ogóle zastanów się czy jest sens bawić się w Atmosa.
Zacznij od tego co najważniejsze, czyli jakość podstawy, a podstawą w KD jest 5.1
Lepsze dobre 5.1, jak byle jakie 5.1.2.
Zdecydowanie brałbym ampli w pierwszej kolejności.
Wyciśniesz co możesz z zestawu i ocenisz co dalej i czy w ogóle.

Sam w sobie lektor w KD mija się celem, zagłusza ścieżkę, dodatkowo nie można ustawić odpowiedniej skali głośności, robi się bałagan i zanim wychwycisz cokolwiek z sufitowych i tak lektor to zagłuszy.
 

DarkMag

New member
Z obecnego zestawu jestem bardzo zadowolony, nawet z lektorem.
Mój angielski od kilkunastu lat jest na równi pochyłej i nie wiem czy obecnie zrozumiał bym epokę lodowcową ; ).
Może czas nauczyć się czytać przy oglądaniu filmu.
Dzisiaj mam szkolenie w mieście gdzie jest całkiem dobrze wyposażony sklep.
Może wypożyczą mi 830 do przetestowania i przy okazji doradzą coś w kwestii atmosa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic Ci nie doradzą, co najwyżej wcisną cokolwiek lub będą teoretyzować nie widząc pomieszczenia, a ampli wypożycz jak jest możliwość i sam się przekonaj.
W filmach są PL napisy, nie dość, że uczysz się angielskiego, to ścieżka nie jest zmącona bełkotem jakiegoś lektora.
Lektor jest głośniejszy jak ścieżka filmowa, zagłusza efekty, jakość i ogólne wrażenia, a takie sufitowe jedynie uzupełniają, więc jak będzie akcja a lektor będzie tłumaczył, to i tak nic nie usłyszysz.
Już nie wspomnę o jakiś horrorach, gdzie ścieżka gra główne skrzypce, cisza, muzyka, klimat, a tu lektor nagle wyskakuje z tłumaczem na całe mieszkanie ; )
To tak jakby ktoś tłumaczył w locie tekst piosenki którą słuchasz, nie robi się tak, bo zaburza to odbiór.
 

DarkMag

New member
Byłem w salonie... nie dowiedziałem się nic...
tx-rz830 mi nie wypożyczą, ale mogę wpaść na odsłuch jak dostaną na dniach Aurora 1000 na stan UWAGA ze swoim amplitunerem żeby sprawdzić czy jest różnica. A 686 mają na półce.
Obejrzałem za to Focal Dome Flax, ze zdjęć spodziewałem się, że będą to maleństwa a okazały się całkiem spore, ładne i solidnie wykonane.
Dodatkowy plus obracają się i mają regulację kąta. Nie miałem niestety już czasu żeby ich posłuchać, ale konstrukcyjnie i wizualnie na razie jestem na nie zdecydowany.
 

DarkMag

New member
Co prawda założyłem wątek w dziale konsol ale temat raczej bardziej dotyczy KD.
Do odtwarzania plików MKV 2160p używałem Xbox One X i odpalałem to z dysku przenośnego (usb 2.0). O ile z polskim lektorem wszystko jest ok to w przypadku zmiany na język angielski i włączeniu napisów zaczyna strasznie szarpać. W dodatku napisy nie są poprawnie odtwarzane. Problem też jest gdy dźwięk w języku angielskim ma 8 ścieżek - nie mogę go wtedy wybrać. Gdzie szukać przyczyny? Dysk i jego usb 2.0? Czy po prostu Xbox nie nadaje się do tego i szukać jakiegoś odtwarzacza?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Pierwsze co bym zrobił u ciebie to wywalił bym tą obleśna zaszeroką szafkę na inną węższą aby odstawić kolumny od sciany o pare cm i suba dać pomiędzy kolumnami i nową węższą szafką..
 

DarkMag

New member
Nie tego dotyczyło pytanie ale ok.
Szafka obleśna nie jest, kwestia gustu. Za to mieści w sobie dekoder, sporo kabli i płyt. A na sobie dźwiga całą resztę, której i tak z czasem przybędzie.
Tak samo przeszkadza sofa w prawej części ale niestety to tylko salon z otwartą kuchnią a nie odrębny pokój na KD. Ale jestem gotowy na wiele ustępstw i jak kiedyś odsunę szafkę, przestawię kolumny i zobaczę efekt to szafkę pewnie wyp...le. Na razie wyszedł problem z odtwarzaniem tego co bym chciał czyli MKV bez ścięć z napisami i wybraną ścieżką audio.
Xbox niestety dzisiaj przestał dawać radę, nie wiem z jakiego powodu.
Albo za stary dysk albo złe ustawienie albo xbox się do tego nie nadaje i potrzebuję odtwarzacza sieciowego.
Więc jak ktoś ma xox to niech się wypowie czy da radę na tym odtwarzać to co chcę i wina leży po stronie reszty mojego sprzętu lub ustawień czy potrzebuję innego sprzetu.
KD nie jest moim hobby, po prostu chciałbym oglądać filmy w dostatecznej jakości.
 

DarkMag

New member
Raczej niewiele on wniesie. W przyszłym tygodniu sprawdzę rz830 z Aurora 1000 i ze swoim 686. Jak będzie fajnie to zabieram 830. Ciekawe za ile będzie 840 ; ).
Xbox już odpala wszystko, problemem był za wolny dysk.
Z atomosem na razie się wstrzymam ale na 99% będzie to Focal Dome Flax.
 

DarkMag

New member
Jak odsłucham i zrobi różnicę to pewnie, że u Was ; )
Z Focalami trochę poczekam bo mnie dziewczyna zabije.
Nie wiem ile wołać za swojego 686 kupionego w grudniu.
 

DarkMag

New member
12m ma wnęka w której mam powiedzmy salon ; ) za mną jest jeszcze kuchnia.
Po za tym mam Aurora 700. Jadę posłuchać rz830 z 1000 bo takie akurat mają w salonie.
 
Do góry