KD na 26m2 z satelitami na ścianach

compi

Member
Witam. Po zakupie TV Sony KDL-50W829 przyszła pora na skompletowanie klocków do kina domowego. Być może błędem było wypuszczenie kabli do satelitek w ścianach na wysokości 1,5 front i 1,8 tył. Zawęża to mocno wybór, ale też ważna była estetyka. Salon ma podłogę z gresu, natomiast ściany są już ok, bo pokryte płytami gipsowymi tak jak i sufit. Daje to obecnie przy słuchaniu nawet głośnej muzyki z dość mocnej wieży philipsa M777 fajny odsłuch bez dudnienia lub innych niepożądanych efektów. Nie jest to oczywiście sprzęt audiofilski, ale też w przyszłych zakupach nie chcemy "gonić króliczka" jak to fajnie ktoś określił swoje cele :). Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron tego działu coraz bardziej skłaniam się do zakupu HK BDS 877. Dzisiaj to koszt minimum 4500 i gdzieś chyba plus w bonusie słuchawki tej firmy Harkar CL, ale tu mogłem czegoś nie doczytać. I wszystko byłoby ok, gdyby nie ewentualne braki tego sprzętu w odsłuchu stereo. Słuchamy chyba wszystkiego oprócz muzyki poważnej, więc przekrój jest spory. Czy za tę kwotę nie lepiej poskładać czegoś bardziej uniwersalnego? Kuszą też Bose T-10 lecz to już za duża suma PLN-ów.
Tu prośba do blackninja, by coś więcej napisał o odsłuchu muzyki na swoim HK.
Nie mogę wkleić JPG-a do postu. Nie wiem czemu. Linku do układu w salonie również nie da się w poście zamieścić. Może za chwilkę.
 

compi

Member
Chyba się udało wkleić zdjęcie ze schematem.
 

Attachments

  • salon kino domowe rozmieszczenie sprzętu.JPG
    salon kino domowe rozmieszczenie sprzętu.JPG
    94,6 KB · Wyś: 1966

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Obejrzyj już nowy model Harmana BDS880, u blackninja cena pewnie podobna do poprzednika, a wyposażony jest już w wifi, radio internetowe, NFC...
 

compi

Member
Obejrzyj już nowy model Harmana BDS880, u blackninja cena pewnie podobna do poprzednika, a wyposażony jest już w wifi, radio internetowe, NFC...
Już czytałem trochę o tym modelu. Tylko dalej aktualne jest pytanie jak z odsłuchem audio i czy nie lepiej w związku z tym składać system z oddzielnych klocków, a więc amplituner, blu-ray, głośniki .... i nie dostawić w przyszłości kolumn do stereo?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak ogarniesz sobie kalibracje i z tym związaną zabawę to można się bawić. Można tez kupić jednostkę systemową z BDS880 to wtedy model BDS580 i podłączyć do niej podłogówki. Wtedy masz fajny dźwięk i prosta obsługę.
Ja mam teraz u siebie BDS580+Studio 270 i zbieram na resztę do kina.
 

compi

Member
Pułap cenowy ustaliłem na te 4500-4800. KD być musi. W podanej konfiguracji chyba znacznie przekroczę kwotę.
 
Do góry