KD Monitor Audio RX6 czy Paradigm 9v6

jankes15

New member
Witam,

w końcu udało się zebrać budżet + zgode żony (nad tym pracowałem dłużej;)) na zakup KD.
w związku z powyższym mam sporo pytań, może zaczne od przydatnych informacji.
Pokój 21m w kwadracie. Docelowo salon w domu około 35m.
Sprzęt głównie pod fimy. Choć pewnie często będzie grała muza to przede wszystkim ma być zestawiony po filmy.
Jeśli chodzi o bluray to właściwie już się zdecydowałem na Pionka 320 i on na razie nie jest brany pod uwage w budżecie.
1. czy kupić na razie 5.0 z lepszymi frontami a sub dokupić za jakiś czas, czy od razu 5.1 ale z niższej półki?
2. Budżet to 7500 max 8000pln ale w to muszę wliczyć już wszystko włącznie z przedowami itd.
3. Zamysł mam taki by kupić ampli z przedziały 2000-2500.
jeśli 5.0 to fronty za 3300-3700 a to co zostanie przeznaczyć na centralny + monitory.
4. pytanie czy ampli za w/w kase będzie dobrze grał z kolumnami za te 3000? Chodzi mi o to czy np. taki ampli nie będzie za słaby do kolumn i odwrotnie.
Wchodząc w szczegóły myślałem o HK 255/260 lub Yamaha 765. Do tego Paradigmy 9v6 lub Monitor Audio BR6/ RX6.
Myślicie że takie zestawy będą ze sobą dobrze grały (patrz pkt 4)? Może ktoś porównywał ze sobą te kolumny bezpośrednio. W przyszłym tygodniu będę objeżdżał sklepy by posłuchać ale chce mieć jakieś wstępne opinie, a może coś jeszcze innego? Z muzy Hip-hop, POP, raczej bez rocka aczkolwiek słucham różnych rodzajów muzy. Z preferencji chciałbym by bas był miekki i nisko schodzący. Słuchałem u kumpla Mission M35i z jakimś denonem i ich charakterystyka śrenio mi odpowiadała. Bas był mocny ale krótki. Wysokie bardzo wyraziste... nie wiem może miał tak ustawiony sprzęt ogólnie szukam czegoś "cieplejszego";-)
5. Czytałem że centralny powinien być tej samej firmy co fronty. Jeśli wybiorę RX6 to czy koniecznym będzie zakupienie RX-LCR czy wystarczt BR-LCR? Różnica w cenie jest dużą - 1000PLN drogą nie chodzi:sad:. Monitory w obu przypadkkach i tak będą BR1, chyba że padnie na Paradigma
6. Zastanawiałem się jeszcze nad inną opcją - Ampli Onkyo 807 - podobno wypasiony:D tylko wtedy kolumny były by o klase niższe Paradigm 7v6 lub Monitor BR5. Jak uważacie, lepiej lepszy ampli czy lepsze fronty?
7. i na koniec przewody? Proszę o ogóle rady czego się wystrzegać, może macie jakieś w miare dobre za rozsądną cene

uffff.... z góry dzięki za pomoc.

przyznam że przebrnąłęm przez wiele stron tego forum i sporo się dowiedziałem, ale jednak bezpośrednie odpowiedzi na moje pytania będą bardzo pomocne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
za duzo chcesz kombinowac z tym mieszaniem glosnikow
moze byc z tego efekt niezadowalajacy ;)
moja propozycja- onkyo 807 (lub inny tej samej klasy) do tego br6 +br-clr+ br2 na tyl.
da to sobie dobrze rade w kinie ,a i koncerty dobrze zabrzmia.
z wlasnej praktyki- br5+br clr +br2 i to jest wedlug mnie max co jest w stanie pociagnac onkyo 6xx (mysle ampli innej firmy ale tej samej klasy podobnie) , muzyki slucham praktycznie kazdej (koncerty BD) ktora jest na jakims tam poziomie..:D - przy "kaszanie" poprostu slychac ze to "kaszana"...:D
 

jankes15

New member
niestety Onkyo 807 + BR6 za bardzo obciąży budżet, może nie starczyć na resztę. Poza tym czy RX6 to "mocowo" nie jest ta sama klasa co BR6, oczywiście nie chodzi mi o jakość tylko o samą moc pod kontem sprzętu który ma to obsłużyć? Znalazłem ofertę z RX6 w cenie BR6 ale wtedy ampli będzie musiał być tańszy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bralem pod uwage twoje ograniczenia budzetowe-wiec zaproponowalem ci pewien kompromis ;)
rx6 to raczej br5 - odpowiednikiem br6 sa raczej rx8
w ukladzie o jakim myslisz czyli- rx6 ,central br, br1 + slabszy amplituner musialbys przy powierzchni 35 m2 od razu kupowac suba. central z innej seri to tez niezbyt szczesliwe rozwiazanie- pamietaj,ze kolumny frontowe tworza "wirtualny" kanal kanal centralny i wspierajacy "fizyczny" glosnik .nie mialem okazji slyszec akurat tej kombinacji (fronty silver,central bronz) jednak w oczekiwaniu na glosnik centralny podlaczylem glosnik z innej firmy- kicha,niedalo sie sluchac. na twoim miejscu raczej bym nie ryzykowal.
 

jankes15

New member
co do suba to i tak pewnie będzie szybciej niż ten salon;)
Decyzje podejmę pewnie po odsłuchu. Zobacze jeszcze te paradigmy, może przypadną mi bardziej do gustu no i ważnym czynnikiem będzie cena wszystkiego... jak zawsze;)
 
Do góry