KD JBL NORTHRIDGE +HK247 czy Onkyo605 ???

smoku666

New member
Witam,
prosze o pomoc w wybraniu zestawu KD dobrego również do muzy.

na chwile obecną zdecydowany jestem na Jbl Northridge
E90
E20
EC25
E250P
+HK247 a może ONKYO 605 .....:hmm:

onkyo ma niby te nowe dekodery... jak cena ps3 zbliży sie do 1000pln to wtedy kupie PS wiec będe miał też czytnik BD... ale przypuszczam że to jeszcze potrwa ze 12 miesięcy conajmniej... więc nie jest to najważniejsze w chwili obecnej...
podobno HK lepiej sobie radzi z E90 czy to prawda ?
pozatym Jbl i HK to ta sama firma....

czytałem też że E90 są dosyć wymagające i potrzebuja wmiare mocnego Amplitunerka aby nadawały sie do muzyki... czy AMPli które wybrałem poradzą sobie z tym zadaniem ???

dodam że będe używał wyżej wymieniony zestaw do muzki/KD - 65%/35%
słucham muzyki Dance,pop,Techno:twisted: lubie słuchać głośniej muzę :grin: dltego wybrałem E250P zamiast E150P:mrgreen: mam nadzieje że to odczuje :rolleyes:
natomiast moja kobieta lubi posłuchać radia:p

pomieszczenie gdzie będzie to stało to 20m2 , a docelowo za ok rok 35m2

co do KD to zestaw będzie współpracował z PDP LG42PC1RR,n-boxem, oraz DVD LG9900H

czy zestaw który wybrałem to dobry sprzęt do muzy/kd ?

a może jest coś lepszego w podobnej cenie lub nizszej ?

orientuje sie ktoś może gdzie we wrocławiu można w przyzwoitych warunkach odsłuchać taki zestawik ??? pomijam oczywiście sklepy typu nie dla idiotów, marsa i temu podobne giganty..

na koniec dodam że to moje będzie to moje pierwsze KD a zarazem przyzwoity sprzęt do muzy , audiofilem oczywiście nie jestem, przynajmniej narazie:krol:
 

smoku666

New member
blackninja napisał:
Z jblem lepiej gra HK, onkyo ma nowe dekodery ale PS3 nie wypuszcza nowych formatów typu trueHD, DTSHD, więc jak widzisz kiszka.
hmm tego to nie wiedzialem ze ps3 nie wypuszcza tych nowych formatów...

a czy mógłby mi ktoś z posiadaczy lub osób które miały okazje testować te głośniki powiedzieć jak to zagra ?? nada sie taki zestawik do szybkiej muzyki Dance,Techno ??? ampli hk247 sobie poradzi ???
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Testowałem te głośniki w domu i radza sobie świetnie, AVR247 sobie poradzi choć lepiej zagraja na mocniejszym :) typu AVR347.
 
Ostatnia edycja:

smoku666

New member
[Proszę nie powtarzać ostatnich wypowiedzi poprzez cytowanie. ArtS]

no;) na taką odpowiedz czekałem....:mrgreen: mocniejszy ampli przydałby sie na pewno to wiem, ale na poczatek musze sobie poradzić z ampli 247, ew po roku może coś wymienie...

pozostały mi tylko 2 pytania...

1) czy w podobnej lub mniejszej kwocie jest jakaś alternatywa do tych głośników ???

2) ktoś sie orientuje gdzie we Wrocławiu można posłuchać takiego zestawu ??:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

snowboarder

New member
Dosc dziwne zestawienie, bo HK 247 to zupelnie nie ta sama
liga co 605. Przede wszystkim Onkyo 605 ma HDMI 1.3 co przy
zakupie receivera aktualnie powinno byc brane pod uwage.
HK ma HDMI 1.1. Onkyo ma wieksza moc. Ma tez wszystkie nowe formaty
audio obslugiwane przez HDMI, czyli w praktyce swoimi mozliwosciami
rowna sie np Denonowi 2808 (najtanszy Denon, ktory obsluguje
True HD) za prawie 3 razy tyle. Myslisz, ze nie potrzebujesz True HD?
Odtwarzacze Toshiby robia sie bardzo tanie, A2 za $199 jest w zasadzie
juz standardem, HD DVD wraz z decyzja wylacznosci Dreamworks
i Paramount wychodzi zdecydowanie na czolo wyscigu.
Mialem HK teraz zmieniam na Onkyo 875 i szczerze wole jakosc
dzwieku z Onkyo.
Onkyo wygrywa pod kazdym wzgledem, bez dwoch zdan.
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brak dekoderów na pokładzie przy wejściu 7.1 dla mnie nie jest w żaden sposób dyskwalifikujące. Obydwa modele mogą "poprawiać" obraz i wystawiać go na złączu HDMI. Jeśli chodzi o moc wyjściową końcówek mocy to nie wskazuje na to by 605 miała więcej watów.
U kolegi na tylnej płycie onkyo mam pobór mocy 650 W . 247 540W.
Dziwne bo poprzednik 247 czyli 245 pobierał wg specyfikacji do 890W.
Ciekaw jestem czy nowy harman też się tak grzeje jak 605. Czyżby zaczęto stosowac wirtualne "pompki mocy" Onkyo nagrzew się w 3 miejscach i na pewno nie jest to trafo.
Podsumowując.
Tylko odsłuch wybierze zwycięzcę. Przeszkodą dla nowych formatów nie są ceny odtwarzaczy tylko filmów.
 

smoku666

New member
Onkyo605 jest mocniejsze od HK247 ???
z tego co nawet blackninja pisał to do E90 przydałoby sie coś mocniejszego... wiec kolejny plus dla onkyo ?
pytam bo jednak w 65% chce używać ampli do puszczania muzyki...

co do złącz HDMI to i tam w dvd mam chyba tą starą wersje hdmi, zresztą w tv też ... a do podłączenia na początek będzie sprzęt który opisałem wyżej....

kurcze... chętnie bym sam w spokoju posłuchał jak JBL pracuje na tych amplitunerkach ale za żadne skarby nie moge trafić we wrocku żadnego normalnego sklepu z możliwościa odsłuchu:(

eh czyli mam spory dylemat co wybrać ....
 

snowboarder

New member
HK 247 - 50W na kanal, Onkyo 605 - 90W na kanal to chyba sporo
wiecej mocy...
Kupilem wlasnie dwa nowe HD DVD do mojej kolekcji -
Meet Joe Black i Phantom of the Opera - oba ~$19 w amazon.com
wiec komentarz o cenach filmow jest chyba nietrafiony...
Zreszta Transformers HD DVD w ostatni weekend absolutnie
pobilo rekord sprzedazy jakiegokolwiek filmu HD ever.
Formaty pewnie zaistnieja rownolegle, poza tym nic nie trzeba
wybierac, bo gdy masz A2 za $199 to nie jest big deal miec oba
playery. Albo jakis nowy combo Samsung czy LG...
Ja mysle, ze HD DVD to duzy argument za tym, zeby w 2007 kupic
receiver z HDMI 1.3. HK 247 to po prostu generacja w tyl.
 

smoku666

New member
dobra... udało mi sie wczoraj posłuchać E90 +E250 +E20 +EC25 na HK247 i nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że same E90 puszczaja mało basu.... nawet na ustawieniach ampli bass+10 są w tym amplii jeszcze jakieś inne dodatkowe ustawienia mające wpływ na ilość lub jakość basu w muzyce ?

i jeszcze jedna sprawa... czy H/K247 poradziłby sobie na początek z E100 zamiast E90 ?
E100 są jednak sporo większe i ładniejsze;) a różnica w cenie nie jest duża ...
w muzyce też spisują sie lepiej.... tylko czy 247 poradzi sobie z nimi ???
 
Do góry