KD i stereo w małym pokoju

mmmarcin

New member
Witam.

Chciałbym w moim malutkim salonie (15m2) połączyć KD i stereo.

Mój plan to dać na przód duże klasyczne monitory, na tył jakieś malutkie głośniczki (coś w stylu CA Minx 11). Przód zasilić klasycznym wzmacniaczem, do którego podłączony będzie CD, całą resztę zasilić amplitunerem (rozumiem o co chodzi z połączeniem przedwzmacniacza amplitunera z końcówką wzmacniacza stereo).
Słucham wszystkiego za wyjątkiem hiphopu i techno, a najczęściej jest to klasyczny rock od lat 60-tych i równie stary metal. Innymi gatunkami muzycznymi też nie gardzę.

Bardziej zależy mi na stereo, KD ma być dodatkiem.

Problemy są następujące:
- tylne głośniki muszą być powieszone: jeden w górnym narożniku pokoju, drugi nad drzwiami balkonowymi, więc limituje mnie wysokość głośnika;
- odsunięcie przednich głośników od ściany będzie problematyczne, więc br albo przedni, albo zatkany;
- kanapa dosunięta jest do ściany, a przy 15m2 nie ma możliwości odsunięcia;
- rozstaw przednich głośników to ok 1,8, odległość od słuchacza ok 2,5m, więc trójkąt równoboczny do stereo nie będzie zachowany;


I pytania:
- jaki głośnik na centrala? można dać maleństwo czy lepiej coś z kompletu od monitorów?
- co polecacie?
- na jakie wydatki trzeba się przygotować żeby to grało rozsądnie?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musisz określić jakiś budżet bo zaraz zaczniemy sypać zestawami za dziesiątki tysięcy złotych. Chyba, że budżet jest nieograniczony czego Ci życzę :) Wracając do tematu. Na 15m2 monitory są świetnym pomysłem i do tego klasyczny wzmacniacz spięty z amplitunerem kd (pre-out). Myślę, że dobrze by było fronty i centralny kupić z tej samej serii. Będzie to miało wpływ na kino domowe, koncerty itp. Choć jak bardzo na kinie domowym Ci nie zależy to nie jest to konieczne. Ja od jakiegoś czasu tak mam (zmieniłem fronty) i nie jest źle. Ile możesz odsunąć kolumny frontowe?
 
Ostatnia edycja:

seguar

New member
Sam tez mam 15m2 i planuję zakupić kolumny Dynaudio Excite x34. Jak na podłogówki są bardzo smukłe, więc w małym pokoju powinny dać radę.
 

mmmarcin

New member
Generalnie nie określiłem jeszcze budżetu.
Forum pomogło mi z wyborem telewizora (plazma panasonica), więc liczę na nakierowanie mnie przy wyborze audio.

Kiki rzucił kwotę 2000 - suma niewielka, ciekawe co może zaproponować.

Umiem liczyć i szybkie dodawanie cen ze sklepów mówi mi, że 5000 może nie wystarczyć na moje plany - ale może moje plany są złe i chcę wyrzucić kasę w błoto.

Osłuchałem się Pianocrafta, ale nie chcę mikrowieży. W dobie HDMI-CEC chciałbym sterować tv i audio jednym pilotem, dlatego myślę o amplitunerze, a nie chcę tylko wzmacniacza i DAC-a podłączonego do toslinka w telewizorze.
 
Do góry