KD - Harman 255 vs. Onkyo 608 i do tego zestaw 5.1

krzyhoo24

New member
Zastanawiam się nad kupnem kina domowego. Myślałem o plastiku Samsung BD 1255, ale za 2500 mogę dokładając kupić coś znacznie lepszego i przyszłościowego. Początkowo brałem pod uwagę Yamahę 467, ale czytając forum przeczytałem, że ciekawsze jest Onkyo 607, a 608 to już w ogóle wymiata. Blackninja zaproponował HK 255 i chyba gra rozegra się pomiędzy HK a 608. Do tego głośniki 5.1. Doradzano mi jamo 606, ja wynalazłem jbl balboa, a może coś innego, jakieś inne głośniczki 5.1, które lepiej będą się komponowały z tymi dwoma ampli. Po prostu będę wiedział czego słuchać na odsłuch. Pomieszczenie ok 23 m2. Zależy mi na efekcie do filmów, a muzyka tak 40 %. Jeżeli chodzi o typ muzy to ja raczej coś cięższego, a żona jazz, soul. Jeżeli chodzi o Bluraya, to obecnie posiadam lapka Sony Vaio z BR i wyjściem HDMI 1080p. Zastanawiam się tylko jaki dźwięk on ma na wyjściu. Czy tak mogłoby zostać na początek czy szukać jakiegoś BR w ok.500-700 PLN, myślałem o samsungu bd-6500 ze względu na wieloformatowość. Telewizor to Tośka 40 zf (jak dla mnie supermodel!!!). Pozdrawiam i dzięki za porady.
 
Do góry