KD do ok 1800pln, pokój 14m2

kerad77

New member
Witam
Chce sobie skompletować zestaw i zastanawiam sie z wyborem miedzy dwoma amplitunerami. Założenie jest aby już miały wszystkie dostępne dekodery dźwięku typu Dolby TrueHD,DTS-HD i wspierało 3D, czyli HDMI 1.4
Wstępnie wybrałem modele:
1/ Denon AVR-1311
2/ Yamaha rx-v467
Czytając forum natknąłem sie na informacje ze denon 1311 nie wspiera obsługi przez HDMI z jednego pilota od TV Panasonic Viera Link, a powiem ze zalezalo by mi na tej opcji. Lecz tak jak mowie wolal bym wiedziec na 100%.
Cena każdego z nich wynosi około 1000pln, czy ktoś miał do czynienia z w/w modelem i może go polecić, ewentualnie jakaś inna alternatywa w porównywalnych pieniądzach?
Wykorzystanie sprzętu 80% filmy, 20% muzyka

Wiadomo do amplitunera muszę kupić również kolumny i tu kolejne pytanie które polecacie. Na razie zostanę przy 5:0 bo sub przekroczy pułap cenowy.

Czytając forum widzę ze przoduje wśród amplitunerów opinia na temat Onkyo 608, ale pułap cenowy jest nie dla mnie do wyboru 608ki.
 

kerad77

New member
Widze ze ten Onkyo 308 ma wszystkie te same dekodery co denon. Zasadniczo to czym sie rozni 308 od denona 1311? A czy 308ka po hdmi bedzie współpracować z Viera Link w Panasonic'u? Chodzi mi czy będzie mozna sterowac z jednego pilota.

A jak do tego sie ma Denon 1611?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Viera Link działa między urzadzeniami Panasonic'a wyłącznie.

Tobie chodzi o "HDMI CEC" i to AVR1311 obsługuje, ogólnie troche mocniejszy i solidniej wykonany niż Onkyo 308, funkcjonalnie na tym samym poziomie.

AVR1611 to już bez porównania, OSD, autokalibracja i inne przydatne dodatki.
 

kerad77

New member
Bylem dzis w sklepie i sprzedawca chyba mial premie od denonow, bo caly czas chcial mi wcisnac denona 1911, a model 1311 to stwierdzil tak jak na temat onkyo 308, ze najtanszych modeli z linii w ogole nie powinno sie brac pod uwage...
Ale ten sprzedawca to jak sie okazalo na koncu jakis "cwaniak" byl, gdyz proponowal mi model zeszloroczny onkyo 607 ktory wg niego jest wart 3400pln, za jedyne, jak to powiedzial, 2000pln, taka niby promocja... Po sprawdzeniu w necie tej niby promocji to mozna przeplacic 500pln.
No nic nadal mam dylemat co kupic, musze podjechac do innego sklepu.
Na innym forum zaproponowano mi model onkyo 508, juz sam nie wiem, czy lepiej denona,czy onkyo?
A czytajac komentarze na ceneo, to sie ma juz zupelnie metlik w glowie, tyle skrajnych opini na temat jednego modelu...
 

cinemaniak

New member
wyszedłeś z założenia że amplituner ma wspierac 3D , te amplitunery o ktorych mowa chyba raczej nie wspieraja 3D. Na szczęście można to obejść...
 
Ostatnia edycja:

philips123

New member
Polecam denona, mam to kino w domu, podobny metraż mieszkania i do filmów nic więcej nie potrzeba powiem więcej muzyka także daje radę, oczywiście kwestia oczekiwań co do dźwięku, a co ciekawe siostra co ma słuch muzyczny powiedziała ze to kino gra bardzo przyjemnie.

Jak masz jakieś pytanie odnośnie tego denona - pisz postaram się odpowiedzieć.
 

kerad77

New member
cinemaniak przecież wszystkie z wymienionych maja HDMI 1.4 ktore wspiera 3D, oprocz onkyo 607 o ktorym pisalem wczoraj.
philips123 o którym modelu denona piszesz, bo w tym temacie w sumie przewinęły sie 3 modele?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Kerad byłeś w sklepie, to czemu nie posłuchałeś po prostu sprzętu, tylko zdajesz się na opinie innych i czytasz fora? Jak byś to zrobił, to pewnie byłbyś już szczęśliwym posiadaczem któregoś z nich, a to, że komuś odpowiada Onkyo, czy Yamaha, czy cokolwiek innego, to są bardzo indywidualne sprawy, dlatego posłuchaj i wyrób sobie swoje indywidualne zdanie, zamiast kierować się kogoś poglądami. Gwarantuję Ci zadowolenie z takiego postępowania. Na forum co najwyżej możesz się popytać o funkcje, bo wiadomo, że są zwolennicy i przeciwnicy każdej marki i nie ma tutaj takiej, którą każdy by się podniecał.
 

pkomp

New member
nie jest - 100 lat za murzynami to jest to marne 3D które ktoś wykopał niepotrzebnie z grobu...HDMI 1.4 ma inne plusy znacznie ważniejsze niż jakieś 3D tyle że że wiele zależy od producentów czy skorzystają z dodatkowych opcji(zazwyczaj korzystają bardzo mizernie)
 

schwarz

New member
3D to marketing i nic więcej. Po co to komu?! Przecież po pół godziny oglądania głowa boli od tego badziewia. No ale jak nie masz w salonie 3D to obciach gości przyjąć. W wieli dziedzinach tak jest, ludzie kupują szybkie motocykle bo modne a nie wiedzą co to przeciwskręt, kupują lustrzanki i robią zdjęcia na kitach w auto itd itd:-D
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No trzeba było coś wymyślić żeby nowe modele ampli,tv i blu-ray się sprzedawały a 3D jest jak znalazł.Ludzi napierdziela po seansie głowa jak cholera,wprawdzie jest to mniejszość widzów ale się zdarza i to już moim zdaniem dyskwalifikuje ten produkt nie mówiąc już o tym,że producenci nie zauważyli istnienia okularników i zakładanie okularów na okulary jest mało komfortowe.Wychodzą niby jakieś produkcje 3D na blu-ray ale większość to gnioty pokroju Prania3D a takie perełki jak Avatar zdarzają się rzadko.Dobry marketing sprzeda wszystko.

schwartz przeciwskręt dobra rzecz:)
 

kerad77

New member
Abstrahując od przeciwskrętu, choć każdy zakręt ta technika pokonuje i 3D.
To na placu pozostały dwa modele amplitunerów:
1/ Denon 1611 (ma duza przewage nad 1311)
2/ Onkyo 508
Teoretycznie te dwa modele sa bardzo porównywalne, przynajmniej dla mnie (laika) wiec liczę na Wasza pomoc nadal w tym temacie.
Do tego myślałem nad kolumnami :
1/ M-audio HTS700
2/ Koda 707
3/ inne propozycje
Musial bym sie obejsc bez suba narazie, a pozniej ewentualnie gdzies na promocji zakupic Magnata 201.
No chyba ze cos mi doradzicie lepszego.
Jeszcze raz dzieki za sugestie
 

kerad77

New member
Jade jutro do sklepu i na stronce wyszukalem kolumny wg ceny.
Pomozcie prosze ktore wg Was sa godne uwagi.
Wacham sie jeszcze co do amplitunera, czy denon 1611, czy onkyo 508.
A wiec kolumny dostepne w w/w sklepie to:
1/M-audio 9920 (595pln)
2/Taga TAV-305 (749pln)
3/M-audio HTS700 (799pln)
4/Taga TAV-405 (899pln)
5/QQ5000 (1170pln)
Ktore poza punktem 5 polecacie, bo i tak widze ze w zalozonej kwocie sie nie zmieszcze :(
Ale wiadomo wolal bym skonczyc blizej niej niz dalej z zakupem.
 

schwarz

New member
Przecież motocyklem nie da się pokonać inaczej zakrętu jak przeciwskrętem. Tylko wiele osób robi to nieświadomie. Problem pojawia się jak zapierd... w zakręt bo wtedy trzeba użyć siły a jak nie wiemy w którą stronę pchać to czeka nas gleba:mrgreen:
No ale wracając 1611 jest 200 zł tańszy od 508 i moim zdaniem jest to niezwykle istotna sprawa. Na necie oczywiście z PL gwarancją można go kupić za 1200 zł. Do tego fajne kolumny to TAGA TAV606 za 800 zł. Jak kupisz w jednym miejscu to dostaniesz rabat i za 1900 zł będziesz miał naprawdę dobry sprzęt. Takie moje zdanie.
 

kerad77

New member
Bylem dzisw sklepie i sluchalem Rubicon RP16, oraz RP26 to powiem ze nie wiem czemu RP16 sa drozsze.
Ogolnie RP16 graja niższymi tonami takimi lekko stłumionymi, w porównaniu do RP26, oczywiście na tych samych nastawach.
Wyglada ze RP26 graja bardziej średnimi i wysokimi sa bardziej wyraziste, przynajmniej takie odniosłem wrażenie.
Tylko czy te wysokie nie bede na dluzsza mete meczace?
Bo jak podpieli mi same RP16 to jak nie mialem porownania do RP26 to calkiem ladnie graly.
Wczesniejsze porownanie robilem na zasadzie balansu ze na lewym kanale jeden glosnik, a na drugim kanale inny i poprzez balans porownywalem odsluch. RP16 jest mniejszy od RP26.
Szkoda ze nie mieli tam Tag 606v2 bo juz bym mial wszystko na tacy.
 

pkomp

New member
szczerze?nie tknąłbym ani rubicona ani taki a tym bardziej kody..juz wolałbym przepłacac za tonsile przynajmniej wiedząc co w nich siedzi

ps.schwarz zapomnialeś wziąć pod uwagę przyczepność - cholernie ważny szczegół :)
 
Do góry