KD do 3tys.

Arecki23

New member
Witam.

W czerwcu planuje kupić kino domowe. Budżet - 3 tys.
Muzyka - 80%
Filmy - 20%
Najbardziej interesuje mnie dźwięk stereo. Chciałbym, aby KD było głownie dodatkiem. A więc najlepiej, aby był to sprzęt dobrze radzący sobie w stereo. Także w grę wchodzi zestaw kolumn stereo, jeśli zmieszczę się w budżecie i jeśli jest szansa ze jakieś fronty z zestawu 5.0 Zagrają na dobrym poziomie stereo to może być również taki zestaw. Ale tak jak już wcześniej napisałem, najbardziej zależy mi na muzyce, źródło: tvsat-cyfra+, komputer, stare dvd. Klimaty muzyczne, w jakich się otaczam to Rammstein, Korn, Soad, Prodigy, czyli muzyka dosyć mocna. Problemem może być pokój czyt. salon. Niestety mieszkam w bloku z "wielkiej płyty" i nie poraża on wielkością - ok 13m2. Mimo to fajnie, aby frontami były podłogowce, najlepiej z przednim bassreflexem. Za 1899 pln na Internecie znalazłem CA 540r v3. Pozostało by 1100 na głośniki - trochę mało... Ale zaciekawił mnie ten ampli powiem szczerze. Co myślicie o kolumnach Yamahy – NS-555, Dali concept 6, zestaw JAMO S 426 HCS3 Sub 200, Quadral Quintas 5000
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
540rv3 to trochę leciwy sprzęt i brakuje mu trochę np nowych kodeków HD. Jak się uparłeś na CA to zaraz będzie wchodzić jego następca. Jak tak wiele znaczy dla Ciebie muzyka to może całkiem skupić się na stereo i kupić wzmaka ew. amplituner stereo i dobre kolumny?
 

Arecki23

New member
1.A co kolega by proponował do 3 tys. Ampli 2.0 + kolumny?
2. Ampli KD na poziomie w stereo + kolumny?

Mimo iż będę się skupiał raczej na muzyce, preferował bym chociaż późniejszą możliowść rozbudowy systemu.
 

Arecki23

New member
Jeszcze jakaś alternatywa w tej cenie? Sprzętu jest mnóstwo, coś mi na pewno podpasuje. Może jeszcze inni koledzy się wypowiedzą.

Kolego blackninja, rozumiem, że to wszystko się mieści w kwocie która podałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprzętu jest dużo
ale do potrzeb Harman wg mnie też zagra najlepiej i mieści się w klasie cenowej.
 

Horhe Ortega

New member
Szkoda tylko że HK w wersji 3390 nie ma wej. opt.Jest jeszcze może nawet nieco tańsza Yamaha RX-797 (ma sub-out)-Yamaha - RX-797 - Amplitunery stereo - Testy sprzętu audio+tamte Yamahy NS-555 bo w budżecie się zmieścisz a z MA BR5 już raczej nie.W takich okolicznościach będzie problem z głośnikami tzn. o ile jesteś gotowy przekroczyć -te 3000PLN.Do takich wzm. to te NS-555 raczej :)-absolutne minimum.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Teraz wszedł nowy amplituner stereo CA Topaz i konkurencja będzie miała problem, bo cena jest zjadliwa, a jakość wysoka.
 

Arecki23

New member
Co do tego, że się do Ciebie odezwę kolego blackninja to jest 100% pewne. Kwestią jest tylko co kupię.

Odnośnie tych topazów. Co by zagrało z nimi przyzwoicie? Chodzi mi oczywiście o podłogówki, najlepiej z przednim bassreflexem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Za tydzień w sprzedaży pojawi się niższa seria od Bronze. Będą tylko w kolorze czarnym ale cena dobra. Jak znam życie to się zgrają MA i CA.

40466684.jpg
 
Do góry