KD do 2000zł

opcio

New member
Rozglądam się za kinem domowym do salonu (połączonego z kuchnią), ok. 30m2. Pomieszczenie ma różną wysokość, częściowo 2,5m, częściowo ok. 4m. Zestaw ma uzupełnić Panasa 37PV80 (wisi na ścianie)+Cyfrowy Polsat. 60%TV 30%Muzyka 10%DVD. Zestaw 5.0 lub 5.1 (kolumny+amplituner+dvd).
Cena do 2tys. i nie chciałbym jej przekroczyć. Wizualny drobiazg, TV jest czarny więc wskazany czarny kolor sprzętu, kolumny ciemne drewno... ;)
Buszuję po forum i wiem, że nie będzie to sprzęt z górnej czy nawet średniej półki ale od czegoś trzeb zacząć :)
Na ceneo i allegro są zestawy na których się zatrzymałem (opinie na forum różne).

PIONEER VSX-417 + DV-300 + YAMAHA NS50 5.1
PIONEER VSX417/DVD300 +KODA F51
Pioneer DV-310-K VSX-418-K Jamo S416HCS3
Yamaha Antila120 HTR5930+DVDS661+HT150
YAMAHA RXV361 DVD661 EMERALD HT300
YAMAHA Antila 120 HTR-5930 DVD-S559 Prism
YAMAHA Virgo 140
Denon AVR-1306+DVD1306+Eltax Universe
Onkyo TXSR304+DVSP305+HCS9920
TEAC K 9900

Zrobiłem tym samym mały przegląd rynku, oczywiście jest wiele wariantów powyższych konfiguracji. Czego unikać, czego się wystrzegać, słowem, czym warto się zainteresować. Wybieram się posłuchać zestawów, ale liczę na Wasze rady, może blackninja lub kiki zaproponują coś atrakcyjnego na PW? :)



Update:
po dalszych przemyśleniach mam w głowie taki zestaw:
Amplituner Onkyo 505 lub 506 (506 jest nawet tańszy, warto wziąć nowszą 506?)
DVD Ferguson 880 lub Pioneer DV 400
Kolumny Quadral Quintas 500

Trochę nagnę 2kzl, warto?

EDIT:
Pytanie, czy te:
digitalo.pl/product_info.php?products_id=2539
(nie mogę podawać póki co w postach linków, więc musiałem tak to sformatować)
kolumny to rzeczywiście Quadral Quintas 500?
Opis nieco się różni od innych sklepów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że Onkyo 506
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26509 - tu masz test.


p1000007eh3.jpg


Jamo kolumny 506 i uratujesz extra - jak na kapitał - jakość.
 

armi

New member
Bez reklam
opcio napisał:
po dalszych przemyśleniach mam w głowie taki zestaw:
Amplituner Onkyo 505 lub 506 (506 jest nawet tańszy, warto wziąć nowszą 506?)
DVD Ferguson 880 lub Pioneer DV 400
Kolumny Quadral Quintas 500

zdecydownie najlepszy wybór. conajmniej jedną półkę wyżej od innych... moja rada to o cenę zapytaj BlackNinje ma naprawdę dobre ceny
 

opcio

New member
kiki napisał:
Jamo kolumny 506 i uratujesz extra - jak na kapitał - jakość.
Tylko, że te kolumny to wydatek ponad 1500zł, a Quadral Quintas 500 są za 1000zł z linku, który podałem wyżej. Jak już pisałem, proszę o ich weryfikację, opis nieco się różni od innych sklepów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie przesadzaj - myślę że kolegę opcio stać na 1 zł Polski .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

opcio

New member
blackninja napisał:
digitalo to towar z Niemiec
Rozumiem, że nie mam wtedy 3-letniej gwarancji? A mam w ogóle gwarancję producenta w Polsce czy tylko sklepowa?

PS. opcio już jest klubowiczem :)
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Też bym nie kupił. Słyszałem , czytałem przynajmniej o 3 sprawach , które jakby mi się przytrafiły to bym im chyba nogi z du..py powyrywał. Szczególnie mają problemy z Toshibą. Nie wiem jak z innymi ale spodziewam się , że jest to samo.
Ale to nie o tym temat ...
 

armino

New member
a co powiecie na kino dodmowe panasonic SC-PT860EB w połączneiu z lcd sony KDL52V4000 ??? Kino domowe sony odpada, - porażka... Ma ktoś taki sprzęt żeby móc doradzić ???? Kqaie kino domowe wybralibyście ?? Musi mieć dużą moc, nieszpecące, stojące kolumny i tuner radiowy..., musi czytać wsyztsko włącznie z divx itd... Pomózżcie wybrac...
 
Do góry