KD do 1000zl

Penki5

New member
Witam,

Na początku zaznaczę, że zdaję sobie sprawę, że dobrego kina domowego nie da się kupić za tysiąc złotych. Pokój mam mały, a sprzęt będzie służyć do słuchania muzyki i rzadziej do oglądania filmów. Zależy mi na tym żeby KD miało Bluetooth i Wi-Fi oraz oczywiście USB i HDMI.
Przeglądając różne tematy i opcje najbardziej przypadły mi do gustu zestawy:
1. LG BH7240C 2.1 600W
2. LG BH7240B 5.1 1200W
3. Panasonic SC-BTT405EG 5.1 600W
4. SAMSUNG HT-H5530 5.1 1000W
W LG jest dobre to, że obsługują wszystkie formaty i mają 2/1 we/wyj HDMI. Zastanawiam się też nad soundbar'ami z subwoofer'em, ale jakoś nie jestem do końca przekonany.
Przyznam, że na razie nie mam też jeszcze TV, więc póki co filmy będę oglądał na laptopie tak samo muzyka będzie odtwarzana z laptopa/telefonu/płyt CD. Budżet jest niestety ograniczony, ale mimo wszystko nie chciałbym kupować używek.
Prosiłbym o jakieś opinie i sugestie.
 

collider

New member
Bez reklam
Za ten tysiac to kup sobie soundbar. Nie zagracisz pokoju a dobrze wybrany zagra w muzyce calkiem przyjemnie a i film spokojnie obejrzysz. W tej kwocie mozesz tez poszukac jakiego wzmaka steteo i dwa monitory. Do muzy jak znalazl.
 

Disto

New member
Bez reklam
Do muzyki nie polecam plastiku [kina/soundbary]. Mam takie [stopka], ale zmieniłem plastikowe głośniczki na drewno i powiedzmy da się na tym oglądać z pewną przyjemnością dla oka i ucha koncerty muzyczne, ale samej muzyki to już nie za bardzo - m. in. brak treści/wypełnienia/płaskość w średnicy.Mam dobry stary wzmacniacz stereo i różnica jest spora.Jak zaakceptujesz te braki, to stawiam na ten drugi LG. Do oglądania filmów będzie jak najbardziej OK. Trudno coś lepszego do muzyki polecić przy tak ograniczonym budżecie. Gdyby nie to, to może avr 151/161 Harmana plus na początek para używanych nie drogich frontów...
 
Ostatnia edycja:

Penki5

New member
Wracam po pewnym czasie bogatszy o kolejną porcję wiedzy i o parę groszy. Chcę jak najtańszym kosztem mieć w miarę dobry sprzęt 70/30 muzyka/film - amplituner+podłogówki. W końcowym rozrachunku miałem przeznaczyć dwa razy tyle, co planowałem początkowo, czyli 2000zł, a i to pewnie mi się nie uda.
Myślałem o zakupie Harman Kardon AVR161. Szkoda, że w 151 nie ma bluetooth, bo zawsze to kilka stówek w kieszeni, ale z kolei mniejsza moc. Brałem pod uwagę również DENON AVR-X520BT, choć myślę, że wypada gorzej. Myślałem też o PIONEER VSX-529K, ale chyba powyższe modele bardziej mi pasują również finansowo i nie musiałbym dokupywać adaptera BT. Jeżeli chodzi o ample, czy możecie coś jeszcze innego doradzić, w tej cenie, bądź tańsze?
Co do głośników biorę pod uwagę poniżej podane, ale nie zamykam się tylko na tych modelach. Jeżeli chodzi o słuchaną muzykę będzie to głównie rap, elektronika, instrumenty. Lubię niższe tony, ale to trzeba będzie w przyszłości zainwestować w subwoofer.
Jamo S 606 2.0
Indiana Line Nota 550C
Jbl ES 80
Melodika BL30
Monitor Audio MR4
 
I

irek6311

Guest
Indiana Line Nota 550C czy Melodika BL30 warto posłuchać z Pioneer VSX-529K czy Denon AVR-X1100 minimum a optymalnie AVR-X2100, jak chcesz ciąć koszty na amplitunerze to Allegro lub OLX i szukać używanych, 500zł lub więcej zaoszczędzisz.
 
Ostatnia edycja:

Penki5

New member
Na daną chwilę najbardziej biorę pod uwagę HARMAN KARDON AVR161, albo PIONEER VSX-824K - cena ta sama.
Co do kolumn to wstyd się przyznać, ale myślałem, że cena w ich przypadku jest za zestaw,a nie sztukę kolumny. Znowu jestem w kropce i kolejne godziny czytania opinii, testów. Na kolumny planowałem przeznaczyć 800-900zł.
 
I

irek6311

Guest
Trochę dziwne zestawienie, dobry amplituner a tylko 900zł na kolumny?
przytnij budżet na amplituner a kolumny w ten deseń STX Electrino 150, nawet w KD da się efekty kina ustawić na 2 kolumnach (na początek), z czasem rozwiniesz zestaw a te kolumny ładnie grają i w stereo i KD, cena za parę tak na koniec STX Electrino 150 - Nagłośnienie STX ;)
 

Penki5

New member
Irku wielkie dzięki za porady :) Kolumny prezentują się naprawdę konkretnie, poczytam jeszcze, czy w tej cenie znajdę coś konkurencyjnego, np. jakiś model Jamo i kupić same fronty. Muszę jeszcze przemyśleć na spokojnie, a najlepiej pójść na odsłuch i porównać kilka modeli.
 

Penki5

New member
Obecnie mieszkam w Szczecinie, na weekendy bywam w Gdańsku. W Szczecinie niedaleko ode mnie widziałem sklep "Meloman", który planuje odwiedzić w niedługim czasie :)
 

BlackC

New member
Gdybyś był z południa to mam jamo 606 (5.0) do sprzedania za 4 stówy. Mógłbyś posłuchać ich z moim ampli. W kinie grają całkiem fajnie, w stereo z moim marantzem też dawały radę. Wtedy resztę kasy masz na ampli i już jakoś to zagra.
 

BlackC

New member
Dokładnie 400zł
500 z ampli panasonic, ogłoszenie w dziale sprzedam.
Wiadomo że nie są idealne ale tyle za nie chcę.

P1090815.jpg

Brak kartonów więc raczej odbiór osobisty
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
W podstawkowych na pewno jeden tylny róg jest lekko uszkodzony i maskownica ma dziurkę.

P1090834.jpg

P1090823.jpg

Cena jest zacna i bez marudzenia można brać.
 

BlackC

New member
Cena zeszła do 400 bez ampli. Nie są idealne ale można obejrzeć i nawet posłuchać. Nie wysyłam bo nie mam już kartonów.
 
Do góry