KD do 1000 zł bez DVD

gadulinho

New member
Bez reklam
Witam, nie znam sie za bardzo na kinach domowych :( ale liczę jak zwykle na Waszą pomoc :D
Jakiś czas temu byłem na etapie zakupu taniego kina domowego (ok 1000 zł), ale w miedzy czasie kupiłem odtwarzacz HD DVD (Toshiba HD-E1) i teraz mam pytanie do znawców. Co teraz musze dokupić żeby mieć kino domowe ? Domyślam się, że jakieś głośniki i chyba jakiś amplituner tak ? Chodzi o to, żeby w przyszłości można było wymienić te Toshibe na jakiś inny odtwarzacz (BD lub jakieś w miare pożądne DVD np. Dennon 1930) bez zmiany tego co teraz kupie. Chciałbym się zmieścić w 1000 zł.

Byłbym też wdzięczny za jakieś informacje co i jak podłączyć, co jest potrzebne itp :)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
No raczej tak. Około 1000 zł za apmplituner + głośniki. W zasadzie nie wiem co jest potrzebne do kina domowego (tylko odtwarzacz DVD + amplituner + głośniki?).

P.S. Rozejrzałem się tak tylko po cenach na allegro.pl i faktycznei za 1000 zł chyba nic nie dałoby się kupić, więc powiedzmy do 1500 zł. Co do głośników, to dobrze byłoby jakby były w maire małe, bo nie mam duzego pokoju (15 m2)
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
żeby to miało sens to musisz zwiększyć budżet do co najmniej 2.5 - 3 tys

1.5 to możesz sobie amplituner kupić - kolumny kupisz za następne 1.5 na raty i będzie w miarę fajny efekt...
za 1.5 tys kupisz najtańszy (najsłabszy) ampli yamahy lub pioneera i do tego jakieś chińskie głośniczki... - szkoda kasy
 

gadulinho

New member
Bez reklam
A taniej się nie da ? Widzialem gotowe zestawy np. Pioneera po 2500 zł ale z DVD już, dlatego myślałem ze jakby sie dalo kupic te czesci osobno to uzbieraloby sie jakies KD za 1500 zł. Dodam że nie jestem audiofilem i nie zalezy mi na jakiejs super jakosci.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Taniej?

Lepiej kup plastiki 5.1 - w kinie zagra to znacznie lepiej niż zestaw ampli+kolumny 5.0 za 1500 PLN. Taka prawda... Na w miarę przyzwoity zestaw (bez ambicji muzycznych) musisz wydać 2500-3000 PLN (bez suba), żeby cieszyć się nieco lepszym dźwiękiem w KD niż plastikowych głośniczków za niższą kwotę.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Za 1000 - 1500 kupisz jedynie plastiki... Jedyne co moge Ci doradzic to:

Logitech Z 5500 + jakiekolwiek DVD z wyjsciem cyfrowym... zaplacisz okolo 1200zl. Chyba jedyne sensowne rozwiazanie jesli chcesz przeznaczyc na ta tak mala kwote :]
 

armi

New member
Bez reklam
gadulinho napisał:
A taniej się nie da ? Widzialem gotowe zestawy np. Pioneera po 2500 zł ale z DVD już, dlatego myślałem ze jakby sie dalo kupic te czesci osobno to uzbieraloby sie jakies KD za 1500 zł. Dodam że nie jestem audiofilem i nie zalezy mi na jakiejs super jakosci.

myślisz że w zestawie za 2500 dają DVD za 1000 :) ?

wg mnie warto się szarpnąć na ampli + kolumny (sam się z plastików przesiadłem)
jak nie dasz rady z kasą to te Logitechy lub plastiki zostają... jak będziesz szukał zestawu zintegrowanego to zwróć uwagę by jakieś wejścia cyfrowe miało (bo na ogół z tym krucho) byś mógł w przyszłości coś jeszcze sobie podpiąć do tego
 

armi

New member
Bez reklam
w tej cenie masz już sensowny zestaw Onkyo 506/ H/K avr147 + QQ500 + jamo sub200

zestaw amplituner + zestaw 5.1 markowych kolumn - z tym że w cenie ok 2700zł

możesz na początek kupić bez subwoofera
 

gadulinho

New member
Bez reklam
yhm, rozumiem już z grubsza co i jak, ale tak jak mówiłem mam mały pokój i nie zmieszcze tylu dużych głośników. Nie robią jakiś mniejszych ? Takich jak te plastikowe tylko lepsze ?
 

asoz

New member
Tu masz ceny na H/K plus QQ. Ale podpytaj jeszcze Blackninje. A co do zestawu, powinno być fajnie, a śmiem powiedzieć, że nic lepsego za te pieniądze nie dostaniesz.
 

armi

New member
Bez reklam
jak najbardziej mogę polecić Tobie ten zestaw. Długo się nad nim zastanawiałem i kilka razy odsłuchiwałem zanim zdecydowałem się na S606. Do tego później możesz kupić jamo sub200
 

asoz

New member
Z tego co patrzyłem, Onkyo 506 jest jeszcze parę stówek tańsze, więc można jeszcze trochę zaoszczędzić, ale kupować poniżej tego, to chyba mija się z celem.
 
Do góry