KD 65XG9505 zawiesza się i wyłącza przy naziemnej 4K

compi

Member
TVP uruchomiło naziemny kanał 4K z kopanej. Wszystko ok przez kilkanaście minut. Początkowo brak reakcji na pilota, potem niknie obraz, dźwięk pozostaje. Jedynie odcięcie zasilania pozwala wrócić do normy. Po którymś razie w dolnym lewym rogu info o trybie awaryjnym, usuniętym po po restarcie. TV podłączony do ampli HK 161, poprzednio do 151 i w obu przypadkach występują czasem problemy z połączeniem audio po HDMI ARC. Tryb audio podczas oglądania 4K - Dolby Digital, automatycznie ustawiajacy się po przełączeniu. Obraz idealny, dźwięk znacznie cichszy od pozostałych kanałów HD.
Dla mnie to zagadka i nie znalazłem podobnych przypadków. Tv nie jest obciążony aplikacjami.
 

compi

Member
By wyłączyć tv po zwieszeniu się, dy nie działały żadne przyciski, ani na pilocie, a i na tv, musiałem odcinać zasilanie. Tv wtedy startowało od podstaw, mieląc te kolorowe znaczki z animacją.
 

compi

Member
Czytam na stronie community.sony.pl, że nie jestem jedynym posiadaczem TV Sony z awaryjnym odbiorem kanału 4K z TVP. U wszystkich posiadaczy takie same objawy, a modele różne i za niemałe pieniądze! Tylko odcięcie zasilania pozwala na moment przywrócić działanie. 🤦‍♂️
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam odpalonego Sony TV ale na innych telewizorach program MŚ w 4K działa bez zawieszania.
Trochę szkoda.
A zgłaszałeś problem na infolinię , co mają do powiedzenia ?
 
Do góry