KD 55XD8599 Jaki dysk

aneroid

New member
Pytanie może banalne i dla wielu proste, ale chciałbym zapytać doświadczonych kolegów,
jaki zastosować we wspomnianym TV dysku do nagrywania, odtwarzania, jaka pojemność itd?
Dysków jest sporo od wielkości, firmy rodzaj zapisu itd., dlatego jest to moje pytanie, by skorzystać z Waszego doświadczeni.
Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
 

karlamba

New member
A ja podepne sie pod temat ale spytam jak dlugi kabel USB mozna podlaczyc do takiego TV? Czy ktos z kolegow/kolezanek testowal jaka maksymalna dlugosc kable USB umozliwi uruchomienie dysku zewnetrznego?

Ja akurat poki co przetestowalem podpiecie przedluzacza USB o dlugosci 5m i niestety dysk raz sie uruchomi a raz nie - wiem ze to kwestia napiec i strat sygnalu na takiej dlugosci kable i to mnie nie dziwi natomiast chcialem spytac o doswiedczenia innych w tym temacie.
 

karlamba

New member
Wykonalem kilka dodatkowych testow na wspomnianym przedluzaczu USB o dlugosci 5m (dodam ze to przedluzacz pasywny). Podpinajac dysk a wlasciwie kieszen ktora ma dodatkowe zasilanie w postaci zasilacza za kazdym razem dysk byl juz widoczny. Takze mozliwe ze sprawa nie wyglada tak zle jak mi sie na poczatku wydawalo. Tak czy inaczej jest jeszcze inna kwestia tj. podpinajac pendrive pod wspomniany przedluzacz myslalem ze bedzie wszystko cacy bo przeciez tam nie ma krecacych sie talezy... niestety sytuacja wyglada tak ze raz pen jest widoczny a raz nie - w sumie w wiekszosci przypadkow TV go nie widzi na przedluzaczu takze juz nie jest tak kolorowo.

Szczerze myslalem ze do ogladania materialow 4k wlasnie poratuje sie przedluzaczem USB ktory ukryje w scianie ale chyba bede musial po prostu za kazdym razem podpinac dysk krotkim kablem na czas ogladania i tyle...

PS - w watku na temat androida (wlasciwie to 6.0) poruszany jest temat kodi ktore rzekomo przycina na naszym SONY - ja tez tak mam ale tylko w przypadku kiedy zrodlo to wifi lub ethernet... na USB przycinek nie widac...
 
Do góry