KD 5.1 lub 3.1 - budżet 5tys +/-

luki82b

Member
Witam, który zestaw się u mnie sprawdzi w zakładanym budżecie 5tys +/-Zamieszczam wygląd pomieszczenia i preferencje 50%film (serwisy netflix ,HB0..), 30% XSX, pozostałe muzyka online. Podłączone urządzenia to wspomniany XSX, Apple TV, TV Sony W815 lub LG CX. Do tej pory korzystałem przez wiele lat z HK AVR 158 / HKTs bq11, wolę mniejsze głośniki aby móc front i cent postawić na stoliku. Zasadnicze pytanie czy to dobra opcja ? Okno jest rozsuwane w stronę rogówki,która zapewne będzie dosunięta do ścian. Między innymi taki układ był powodem pytań do kolegi blackninja odnośnie stereo, aby z tyłu nic nie wstawiać, jak również wersji 3.1 z uwagi na przyzwyczajenie do głośnika centralnego. Jeżeli ktoś ma pomysł na wykorzystanie 3.1 to oczywiście jest nadal aktualny. Rozważam wciąż wszystkie opcje, interesują mnie urządzenia nowe.

0c5FvZs


P.s niestety zdjęcie nie idzie zamieścić
Salon +aneks kuchenny 22m2
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 5 tyś masz na amplituner czy na całe kino ?
Czy extra Soundbar 5,1 z Dolby Atmos też wchodzi w grę ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Soundbar odbijaja dźwięk od płaszczyzn.
Wystarczy z jednej strony ,,ściana" z zasłon , firan i zaczynają się schody .
Albo zasłony , a następna ściana jest tak daleko ( przestrzeń otwarta ) , że nawet tam nie doleci .
Miałem typową Yamaha YSP kilka dni i back do sklepu :)
 

luki82b

Member
Ale 5 tyś masz na amplituner czy na całe kino ?
Czy extra Soundbar 5,1 z Dolby Atmos też wchodzi w grę ?

Budżet na całe kino, dlatego wyboru zbyt wielkiego nie mam i znalazłem te Yamo s803. Narazie skupiam się na KD i chce posłuchać jak to się prezentuje dlatego pytanie z jakim amp to zestawić.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Napewno system 3.1 zagra ciekawiej w KD jak zwykle stereo .
Poszukaj 3 takich samych satelit- monitorów i sub w obudowie zamkniętej np
Tannoy TS
Będzie i kd i stero
 

luki82b

Member
Myślałem również o takim zestawie 3.1 : Klipsch RP 500+ klipsh R52 center i do tego amp. Tylko jaki amp ? Denon x2700 czy może być x1600 lub coś zupełnie innego ?
 
Ostatnia edycja:

luki82b

Member
A co sądzisz o wersji 3.1: Heco aurora 300/Heco cent 30/sub/ denon x2700w ?
Oraz połączenia Yamo s803 5.1 + denon x2700?
 

DarkMag

New member
Heco Aurora miałem 700+300+centralny+sub 30a z Onkyo i bardzo miło wspominam. Sub za tą kasę jest bardzo dobry.
Porównaj z Klipsch.
 

luki82b

Member
No to wrócę jeszcze do tego Yamo s803, sugerując się moim obecnym zestawem(HK avr158+hkts11) który jest „zwyczajny” to takie Yamo zagra znacznie lepiej ?
 

luki82b

Member
No to jedyna opcja wypożyczenia sprzętu. Popytam kto oferuje taką możliwość. Ja nie jestem osobą wymagającą, tyle lat z obecnym zestawem na różnych mieszkaniach byłem więc podejrzewam że kolejny również sprosta oczekiwaniom. Do takiego Yamo s803 to chyba wystarczy z tańszych modeli ?
Denon: s650,750,x1600
Yamaha: 2071
 
Ostatnia edycja:

Lolek7825

New member
To ja się podepnę. 40 m2 salon i tu miałby stanąć denon x2700 do tego fronty kef q750, tył q350 plus central i sub KEFa 10.
Tv/kino/konsola mniej więcej po równo.
Pytanie czy q350 nie będą za słabe na denona?
 
Do góry