KD 5.1 do salonu: Klipsch/Dali + Yamaha/Marantz/Onkyo

SlawekWe

New member
Cześć,

mam do nagłośnienia salon 5x5 metrów (podczas remontu położyłem okablowanie pod tynkiem oraz uchwyty w ścianie do tylnych satelit).

Chcę kupić zestaw kina domowego 5.1 z amplitunerem, który będzie ładnie się prezentował i równie dobrze brzmiał. Materiał to filmy (70%) i muzyka 5.1 (25%). Zostawiam sobie jakieś 5% na sesje z muzyka w stereo. Gatunki muzyki: rock, pop. Sporadycznie jazz i klasyka.

Mam już zrobioną short-listę głośników oraz amplitunerów. Ale jestem ciekawy Waszych opinii, rekomendacji lub propozycji (chociaż wolałbym zostać przy poniższych):

Zestaw głośników:
Klipsch R-28F + R-15M + R-25C + R-12SW
alternatywa:
Dali Zensor 7 + Zensor 1 + Vokal + E12-F

Do tego ampli 5.1 (ze względu na zapas mocy, drugą strefę oraz lepsze parametry celuję w modele 7.2):
Yamaha RX-A1050
alternatywa:
Marantz SR 6010
ewentualnie (po lekturze tego forum):
Onkyo TX RZ800

Budżet na całość (wraz z niezbędnymi kablami): 10.000 zł (wiem, BlackNinja czyni cuda i bardzo na niego liczę).

Jestem dopiero przed odsłuchem tych konfiguracji, ale chętnie poczytam Wasze opinie.
Z góry dzięki za rady i wskazówki.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Klipsch z Onkyo jak i HK dobrze się zgrywało i do kina będzie super
Dali bardziej uniwersalne i szczegółowe

Onkyo RZ chwalone jest za dobre stereo , Marantz też nieźle wypada , ja osobiście Yamahy dźwięku nie lubię ale są jej zwolennicy
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Popatrz jeszcze na
Tannoy mercury 7.4
Heco music style 900
Melodika bl 40

Ja myslalem aby kupic klipsch ale.na odsluchach pokazaly jedynie fajny zroznicowany bas i
Potencjal w mocy oddawanej w postaci fali akustycznej , jednak w mojej ocenie tannoy je wymiotl odrazu. Ja sluchalem wyzszy model RP 260.

Popatrz na te propozycje powinny ci sie spodobac.

Pzdr
 

Snikers89

New member
Bez reklam
O ile wszystko zmiescisz w budzecie. Pomysl moze o mocniejszym ampli. Zapas mocy i mozliwosc rozbudowy to sprzet na lata.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nawet najlepszy ampli nie zmieni jakosci brzmienia słabych kolumn , za to kolumny moga znacznie poprawic jakosc brzmienia słabszego ampli.
trzeba w tym wypadku zauważyc ze kolega chce na lata miec sprzet wiec glosniki powinny kosztowac +/- 50% wartosci całego zestawu.
Ja zostałbym przy propozycjach kolegi i poprostu odlsluchal rózne konfiguracje.
Zawsze dla zwiekszenia mocy moze pod kazdy z tych ampli podpiac wzmacniacz i glosniki jeszcze wiecej pokaza.

Do takiego pokoju 5x5 i opcji 5.1 nie potrzeba nic wiecej jak wymienione zestawy - zwlaszcza jezeli wiekszosc to filmy bo az 70%.

A jak koledze SlawekWe cos sie odwidzi to ma opcje na stereo :).

SlawekWe --> koniecznie odsluchaj zestawy nawet lekko wykraczajace poza twoj budzet.
Ja np myslalem o ampli onkyo 636 na poczatku , poszedlem do salonu i odsluchalem :

Yamahe Aventage 2030 ( jezeli sie nie myle)
Denona 4100
Marantza 5009
Onkyo 838
Onkyo 636

Co do głosników to tez sluchalem róznych :

Pylon pearl 25
Klipsch RP 260
Melodika BL40
MA 6 Silver
MA 6 Bronze
Dali Zensor 7
Tannoy 7,4
Tannoy XT6F

I widzisz co kupilem :).

Jednak wiele osob lubi Zensory , dla mnie przy Tannoyach slabiutko.. brak rozmachu itp.
Warto pojsc sprawdzic wiele konfiguracji nawet podpiac pod wzmaka stereo i zobaczysz co jest na rzeczy.

Jak do mojego Onkyo podlaczylismy fajne żródło to wtedy zobaczyłem co potrafi:).

Podziel sie wrazeniami po wszystkim

pzdr
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
SlawekWe --> koniecznie odsluchaj zestawy nawet lekko wykraczajace poza twoj budzet.
Ja np myslalem o ampli onkyo 636 na poczatku , poszedlem do salonu i odsluchalem :

Yamahe Aventage 2030 ( jezeli sie nie myle)
Denona 4100
Marantza 5009
Onkyo 838
Onkyo 636

Co do głosników to tez sluchalem róznych :

Pylon pearl 25
Klipsch RP 260
Melodika BL40
MA 6 Silver
MA 6 Bronze
Dali Zensor 7
Tannoy 7,4
Tannoy XT6F

I widzisz co kupilem :).

pzdr

Kupiles Tannoye bo.nie sluchales HECO xD


Abdul podal ci chyba kompletna liste glosnikow obgadywan na tym forum, ktora +/- zmiesci ci sie w twoim budrzecie.

Co do ampli.
Zamiast Marantz 6010 moze warto ciut doplacic i wziasc 7009 (wstepna cena na allegro 4400zl) wtedy juz pozamiatane. To jest sprzet na lata.

Sam sie do niego przymiezam, czekam tylko az wkrotce wyjda nowe modele i cena moze ciut spadnie.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Marantz sr7009 ewentualnie 7010 to bardzo dobry wybor.
Tak czy siak zanim cos kupisz postaraj sie posluchac takiego zestawu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry