KD / 17,5 m^2 / 5000 zł

Mikita

New member
Kurcze, tak przypuszczałem. Niemniej jednak dla mnie dziwne podejście, przecież w salonie samochodowym nie płaci się za jazdy próbne...
 

Mikita

New member
Hmm, no po lekturze wątków aktualne opcje jakie chcę odsłuchać to:

1) Monitor Audio BR5
2) KEF C7 lub iQ50
3) Dali Concept 6
4) Wharfedale Evo 2-30
5) QQ5000 - tu mam zagwozdkę, bo kolego Gorylla wychwalasz je, a cenowo z tego co widzę teoretycznie niższa półka. Muszę tego posłuchać, bo jeśli będę zadowolony to po co przepłacać ?

Pozdrawiam,
ML
 

Bucek

Banned
ponawiam prosbe o namier na jakis dobrze wyposazony salom ze sprzetem audio w Toruniu ... ale nie taki, gdzie na wszystko trzeba czekac tygodniami, ma byc, zeby mozna bylo odsluchac i kupic ...
 

lukaszko

New member
1) Monitor Audio BR5
2) KEF C7 lub iQ50
3) Dali Concept 6
4) Wharfedale Evo 2-30
5) QQ5000 - tu mam zagwozdkę, bo kolego Gorylla wychwalasz je, a cenowo z tego co widzę teoretycznie niższa półka. Muszę tego posłuchać, bo jeśli będę zadowolony to po co przepłacać
Ja mam pokój o podobnych gabarytach i w podobnym budżecie zastanawiam się jeszcze nad dwoma opcjami:
6) Wharfedale Diamond 10.4, 10.sr i 10.cc
7) Mission m33i, m30i, m3c1(centralny i surrond w zestawie misison mh3sys)
 

gorylla

New member
Bez reklam
QQ5000 są mniejsze od C7 głównie o ten cokół i o parę cm/ mm?

Zgadza się, cokół jest dość spory i dlatego były do mojego pokoju zbyt głębokie. Do tego są trochę głębsze same głośniki, więc wyszło z cokołem dużo głębiej. QQ5000 do pokoju 15mkw naprawdę dadzą radę, a to że półka niby niższa nie znaczy, że grają źle i nie są warte odsłuchu. W bezpośrednim porównaniu z Dali Concept 6 naprawdę nie wypadły jakoś specjalnie gorzej.
 

fingerr

New member
Zgadza się, cokół jest dość spory i dlatego były do mojego pokoju zbyt głębokie. Do tego są trochę głębsze same głośniki, więc wyszło z cokołem dużo głębiej. QQ5000 do pokoju 15mkw naprawdę dadzą radę, a to że półka niby niższa nie znaczy, że grają źle i nie są warte odsłuchu. W bezpośrednim porównaniu z Dali Concept 6 naprawdę nie wypadły jakoś specjalnie gorzej.
Miałbym do Ciebie prośbę o rozwinięcie opinii "naprawdę nie wypadły jakoś specjalnie gorzej" (chodziło o stereo czy filmy 5.1) (różnica w kasie około 1200, więc jest się nad czym zastanowić :) ). I jeśli mógłbym spytać jak by się miały QQ5000 do Monitor Audio M4 lub Magnat Quantum 605.

p.s.
Onkyo TS-XR508 wystarczy do "napędzenia" powyższych zestawów?

Z góry podziękowania za odpowiedź,
fingerr.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Miałbym do Ciebie prośbę o rozwinięcie opinii "naprawdę nie wypadły jakoś specjalnie gorzej" (chodziło o stereo czy filmy 5.1) (różnica w kasie około 1200, więc jest się nad czym zastanowić :) ). I jeśli mógłbym spytać jak by się miały QQ5000 do Monitor Audio M4 lub Magnat Quantum 605.

p.s.
Onkyo TS-XR508 wystarczy do "napędzenia" powyższych zestawów?

Z góry podziękowania za odpowiedź,
fingerr.

Kolumn słuchałem tylko w stereo w trybie pure audio (więc bez żadnych "ulepszaczy" amplitunerowych). Dali grały jakby nieco "cieplej", z troszkę lepszą sceną, ładniejsza dyslokacja źródła dźwięku- lepszy efekt otaczania dźwiękiem. Ale ogólnie różnice były naprawdę niewielkie i QQ w pełni spełniły moje oczekiwania. Jak by było w kinie nie wiem, ale jeśli baza (fronty) grają tak a nie inaczej, to o jakości dźwięku w kinie pewnie też można sobie wyrobić odpowiednią opinię.

Podanego MA i Magnata nie słuchałem, więc się nie wypowiem. Jeśli jesteś zainteresowany QQ to nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić je na własne uszy.

508 z pewnością starczy do napędzenia stosunkowo niewielkich kolumn jak QQ czy Dali. Ale z tego co wiem od Blackninjy ten model jest już wycofywany ze sprzedaży. Z tego względu ja wziąłem lepszy 578 i na jak na razie nie ma szans na dojechanie do końca skali, bo kolumny już tak huczą, że pewnie pół bloku słyszy.
 

josephik

New member
ja mam onkyo 508 i QQ od kilku dni
słuchałem tylko muzyki póki co (stereo i 5.0) i jestem zadowolony
przy skali 30-35 czyli nie za głośno bardzo przyjemne ciepłe brzmienia :) w sam raz do odsłuchu
powyżej 60 jest już taka moc że się flaki przewracają :D
i nie jest to wtedy jakiś niewyraźny łomot tylko dość czysty i wyraźny dźwięk

przestrzennego w kinie jeszcze nie wykorzystałem ale dziś będę miał parę płytek BR i DVD to sprawdzę, ale myślę że się nie zawiodę
 

killpit

New member
Ampli zdecydowanie lepiej brać 578 ponieważ ma Faroudja DCDi Cinema i upscaler 1080 czego brak 508
Natomiast z głośników również brałbym pod uwagę qq5000 lub Klipsch F1 fajne głośniczki.
Co do Conceptów 6 raczej do muzyki spokojnej przy szybkiej gubią rytm i brak w nich dynamiki.
 

josephik

New member
o proszę
a jak w praktyce wygląda ta różnica? tzn że jak podłączam BR do swojego ampli 508 i później do TV to mam gorszą jakość niż przez onkyo 578 czy jak?
 

fingerr

New member
Ampli zdecydowanie lepiej brać 578 ponieważ ma Faroudja DCDi Cinema i upscaler 1080 czego brak 508
Natomiast z głośników również brałbym pod uwagę qq5000 lub Klipsch F1 fajne głośniczki.
Co do Conceptów 6 raczej do muzyki spokojnej przy szybkiej gubią rytm i brak w nich dynamiki.
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi!

@Killpit: a możesz powiedzieć jak się mają QQ5000 do Monitor Audio M4 i Magnat Quantum 605, skoro Dali nie 'biją' na głowę QQ5000?

p.s.
klipshe ze względów na 'future' look odpadają :)

p.s.1
udało mi się znaleźć QQ5000 na miejscu, niestety miałem tylko chwilę na ich usłyszenie i to do tego w hangarze MM. Pomimo tego jak dla mnie całkiem całkiem grają, ale muszę się jeszcze wybrać na odsłuch do innego sklepu z salą odsłuchową.

--
pozdrawiam
fingerr
 

Mikita

New member
Dziś odsłuchałem sobie KEFY iQ70 i Monitor Audio BR6.
Zdecydowanie wygrały te drugie. Jakie dobre ampli do tego ? Yamaha RX-V 467?

System narazie 5.0, może 5.1

Pozdrawiam,
ML
 

killpit

New member
Jaki przedział cenowy jeżeli do 2000zl. to Onkyo 608 będzie raczej najlepszym wyborem jak poniżej to H/K255 aczkolwiek Yamaha 765 jest ostatnim udanym ze średniej półki ampli tej firmy.
 
Do góry