KD 16m2 :( max 2 500zł

szuldek

New member
Witam

z uwagi że mam mały pokój szukam porady w doborze amplitunera i zestawu kolumn, jestem po lekturze kilkudziesięciu topików :) i mam zagwozdkę
mam 46" plazmę panasonica, 60% filmy 40% muzyka (dance, pop, house, spokojny rock, r`n`b)
fajnie by wszystkie kolumny (przynajmniej przednie) były mniejsze gabarytowo z uwagi że mało miejsca obok telewizora, pokój jak w tytule ~16m2 (kwadrat)
aktualnie jest tuner SAT HD (c+ itp) który także służy mi za odtwarzacz multimedialny (mkv divixy) +monitory aktywne Microlab solo6c, jest jeszcze notebook z hdmi
w niedalekiej przyszłości dodatkowo ps3
rozważam amplituner:
ONKYO TX-SR308
Onkyo 538
YAMAHA RX-V467
YAMAHA RX-V465
PIONEER VSX-520

kolumny:
QQ5000
koda ? które
jamo s506?

myślę ze na początek 5.0, potem dodatkowo SUB

1)jest jeszcze problem z kolumnami surround, mianowice nie mam ich gdzie postawić, brak miejsca :/ bynajmniej przy kanapie , pozostaje albo powiesić nad głową albo w rogu, skierowane w słuchacza? tak przejdzie, zadziała?
2) przy odległości miedzy kolumnami frontowymi a słuchaczem 2,9m przyjmijmy ze będzie zestaw 5.1 będzie słychać wszystkie efekty itp, surround, dziwek wielokanałowy itp? nie za mała odległość?

co radzicie? a może innego typu zestawy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z tych ampli 308 lub 538, kolumny S506HCS3 lub QQ5000, jak CI się znudzą nie będzie problemu ze sprzedażą, jamo ładniej wykonane, quadrale gorzej ale dynamiczniej grają.
Tylne można powiesić, sa do tego specjalne uchwyty jak VLB200. Powinny byc skierowane do uszu słuchacza. Min odległość od ucha to 1metr.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Z tych ampli 308 lub 538, kolumny S506HCS3 lub QQ5000, jak CI się znudzą nie będzie problemu ze sprzedażą, jamo ładniej wykonane, quadrale gorzej ale dynamiczniej grają.
Tylne można powiesić, sa do tego specjalne uchwyty jak VLB200. Powinny byc skierowane do uszu słuchacza. Min odległość od ucha to 1metr.

Sorry Black, ale ładniej wykonane nie znaczy ładniejsze. Mnie akurat 506 zupełnie się nie podobają, natomiast qq bez maskownic wyglądają naprawdę fajnie. Z pewnością Jamo wykonane z lepszych materiałów, jakiś prawie-lakierek itp., a QQ to "żywy" MDF. Ale i tak mi się bardziej podobają, ale tylko przy zdjętych maskownicach (te srebrne głośniczki naprawdę nadają im wygląd rasowego sprzętu). Wszystko jest więc kwestią gustu.

Słuchałem Jamo 506, a qq5000 posiadam pod ampli 578. Kolumny zupełnie porównywalne, ale potwierdzam, że quadrale to dynamiczniejsze kolumny i dlatego je wybrałem.

Surroundy jak najbardziej można powiesić, co też i ja zamierzam zrobić.
Aktualnie szukam własnie wieszaków do surroundów quadrala, bo te VLB200 ostatnio jakoś strasznie podrożały (niedawno można je było wyrwać z Allegro nawet za 120zł/para, obecnie min. 170-180 co chyba nie jest adekwatne do ich jakości). Ich plusem jest chyba tylko to, że nie trzeba niszczyć głośników jakimiś mocowaniami.

Kolego szuldek- qq5000 + jakiś tańszy Onkyo to super zestaw na 16mkw i wyrobisz się w budżecie, a satysfakcja gwarantowana.
 

szuldek

New member
dzięki za ino chłopaki
czy duża różnica będzie w odsłuchu między 538 a 308?
czytałem o różnicach ale te magiczne skróty nic mi nie mówią :)
w sumie w cenie nie wielka różnica
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co dla kogo ładniejsze nie zmierzam dyskutować, dlatego napisałem tylko o wykonaniu.
Co do vlb200 to zmienił się w Polsce dystrybutor z arkasa, na audioklan i zgadnijcie co sie stało z zakupem :)
 

josephik

New member
ja mam onkyo 508 i QQ5000 na ok 18 m2 i jestem zadowolony, takze polecam
popełniłem chyba tylko błąd bo kupiłem kable głośnikowe alpharda da vinci i są trochę grube a po drugie naczytałem się negatywnych opinii na ich temat choć jak dla mnie graja dobrze ale może się nie znam
satelitki tez chce powiesić i nie chce ich dziurawić i równiez szukam jakiegoś taniego rozwiazania
tak czy inaczej polecam ampli onkyo jaki bys nie wybrał to będziesz zadowolony i QQ także polecam
 

szuldek

New member
ja mam onkyo 508 i QQ5000 na ok 18 m2 i jestem zadowolony, takze polecam
popełniłem chyba tylko błąd bo kupiłem kable głośnikowe alpharda da vinci i są trochę grube a po drugie naczytałem się negatywnych opinii na ich temat choć jak dla mnie graja dobrze ale może się nie znam
satelitki tez chce powiesić i nie chce ich dziurawić i równiez szukam jakiegoś taniego rozwiazania
tak czy inaczej polecam ampli onkyo jaki bys nie wybrał to będziesz zadowolony i QQ także polecam


a jakie bys teraz kable kupił?
 

josephik

New member
sam nie wiem ale na pewno cieńsze i bez gumowego oplotu
do zestawu QQ są dołączone kable i chyba je podłącze żeby sprawdzić czy jest różnica
ostatnio do 10 zł widziałem Real Cable i Eagle Cable a te juz są chyba w miare
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
sam nie wiem ale na pewno cieńsze i bez gumowego oplotu
do zestawu QQ są dołączone kable i chyba je podłącze żeby sprawdzić czy jest różnica

Ja jak kupowałem qq5000 to pytałem Blacka o te kable z zestawu i powiedział, że spokojnie dają radę i do QQ zupełnie wystarczą. Dlatego nic ni kombinowałem z kablami. W sumie też jestem ciekaw, czy gdybym dał grubsze na fronty (na surrounda + central chyba nie ma sensu), to czy by to coś poprawiło w kwestii dźwięku. Czy ktoś porównywał odsłuch QQ z kablami z zestawu i jakimiś lepszymi (grubszymi) i czy jest jakaś zauważalna różnica w dźwięku?

I jeszcze jedna rzecz- chyba zrezygnuję z tych Vogelsów. IMHO prawie 200zł za w sumie przeciętne uchwyty to lekka przesada. Kupię jakieś proste, najwyżej coś tam delikatnie powiercę w surroundach. W końcu Quadrale to nie jest jakiś mega-szał, żeby było ich aż tak szkoda dziurawić. Jak się pobuduję to i tak pójdą w odstawkę, bo będą za słabe. Marecki- masz jakieś ciekawe uchwyty na oku, może jakieś oglądałeś i coś ci przypadło do gustu?
 
Ostatnia edycja:

szuldek

New member
w takim razie trzeba bedzie zalozyc nowy temat:)

dodatkowe pytanie, jaki SUB będzie zwieńczeniem takiego zestawu: onkyo 538 +qq5000
za rozsądną kasę oczywiście
QUADRAL SUB 60?
pamiętajcie że mały metraż:)
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Zbierzcie grupę zakupową, a ja załatwię w dobrej cenie. Na razie mamy 2 chętnych?

Dobra idea. Jak Cię znam dobra cena to rzeczywiście dobra cena. Problem tkwi tylko w znalezieniu chętnych. Trzeba by chyba założyć nowy temat, bo taka rozmowa w jednym z wątków pewnie nie dotrze do odpowiedniej grupy ludzi.
 
Do góry