Kąty w EX720

FredB

New member
W zeszłym tygodniu kupiłem Bravię 32EX720. Ogólnie jestem zadowolony (dobry obraz, równomierne podświetlenie, mnóstwo ustawień), ale stwierdzam nienajlepsze kąty widzenia, zarówno poziome jak i pionowe.
Czy można to poprawić ustawieniami ?
Czy na programach HD (na razie mam tylko SD) efekt jest mniej widoczny ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Mariusz2011

New member
Witam
Chyba nie za wiele da się z tym zrobić. Taka matryca, konkretnie AUO, nie ma znaczenia czy jest to program SD czy HD, przynajmniej u mnie nie widać różnicy. Pozdrawiam. :-?
 

Mariusz2011

New member
Też chciałbym to wiedzieć.

ps. Na AV Forums jest info z którego wynika że wszystkie modele ex720 (oprócz 37") miałyby być na matrycach Samsunga. Dziwne...
 

Kijek1

Member
Jakie to ma znaczenie? Idźcie do sklepu, obejrzyjcie i zobaczycie czy wam odpowiada. A nie... na tym forum pisali to... na tamtym tamto... Porównanie w sklepie, najlepiej z własnym materiałem, jest najlepszym rozwiązaniem.
 

FredB

New member
Wczoraj oglądałem w SATURN-ie 32EX720 i nie zauważyłem pogorszenia obrazu pod różnymi kątami patrzenia. Albo są monotowane z różnymi matrycami, albo jest to kwestia oświetlenia stoiska, trybu sklepowego i dobrego obrazu testowego. Sprzedawca nie potrafił tego wytłumaczyć. W domu próbowałem włączyć tryb sklepowy, ale nie mogę znaleźć gdzie się to ustawia w menu. Czy trzeba powrócić do ustawień fabrycznych ?
 

Mariusz2011

New member
Trzeba wcisnąć na pilocie home następnie ustawienia systemowe i automat. inicjalizacja, język polski, kraj Polska i są do wyboru 2 tryby: dom i sklep, a tak na marginesie to wczoraj zauważyłem w moim 32ex720 jeden czerwony martwy piksel i około 3,4 lekko wypalonych. Ciekawi mnie czy kwalifikuje się to do wymiany matrycy ?
 

WojtR

Member
Bez reklam
nie wiem co wy na te kąty , w testach HX820 kosztujący z 2 razy tyle lepszych nie ma jak i paru innych parametrów ( poziom czerni , kontrast )
oczywiście do plazm daleko tylko , że konkurencja Samsung w tej klasie cenowej tych kątów wcale specjalnie lepszych nie ma , a że plazmy w jasnych pomieszczeniach zwyczajnie nie święcą , mają ten parametr dupiasty więc ogólne wrażenie np. sklepie musi być tragiczne , nie wiem na ile testy z tej strony są wiarygodne

Vs Sony KDL-55EX720 - Sony Bravia KDL-55HX820 LED LCD 3D HDTV Review

ale wychodzi na to , że dokładanie iluś tam k tyś PLN do NX lub HX lekko mija się z celem bo te TV świecą podobnie

pytanie czy Kiki-ego czy miał gdzieś postawione obok siebie EX , NX , HX oczywiście wiem o o panelu deep itd ale czy faktycznie patrząc na parametry widać to potem w obrazie
 

YsH

New member
Skoro kieruje mnie tu, zamiast do Panelu Sterownia, oraz zamiast Prywatnych Wiadomości, to pozdrowię wszystkich :)
 
Do góry