Kąty, czerń i odblaski - czyli co dla mnie lepsze ?

r0manp

New member
Witam wszystkich,

To pierwszy mój post więc powiem na początek, że lekcje odrobiłem (wątki na forum przeczytane), ale dalej potrzebuję rady.

Mam zamiar kupić TV ok. 46 - 50 cali przy dość ograniczonym budżecie - do około 7 tys., ale jakby się dało taniej to czemu nie ? ;)

Telewizor na razie będzie służył w bloku - odległość ok. 4,5 m kąty od 0 do 30 stopni, pokój jasny słoneczny, ale z mozliwością przyciemnienia (rolety) - niestety nie do zera.

Problemem jest jednak przyszłe użytkowanie - za około rok mam nadzieję przenosić się do domku, w którym salon jest niezbyt "telewizyjny" - doległość 5 - 6 m kąty oglądania od 20 do 50 stopni. Prawdopodobne odbicie dużego okna tarasowego w ekranie. Okno będzie zaopatrzone w żaluzje - niby można przeciemniać do zera, ale nie wyjdzie się wtedy na taras.

Telewizor w salonie nie będzie współpracował docelowo z kinem domowym (brak mozliwości aranżacji) - musi polegać na własnych głośnikach.

Docelowo będzie dodatkowy pokój-kino z projektorem, który jednak kompletnie się nie sprawdza na codzień do oglądania telewizji (a tak go teraz używam, od kiedy TV sie zepsuł).
Co do tolerancji na słabą czerń - miałem poprzednio LCD Samsunga, wczesny model i brak czerni troche mi w nim przeszkadzał.

No to teraz do rzeczy ;).

Co lepiej wybrać - biorąc pod uwagę poniższe modele (potencjalne wady, które IMHO mogą się uwidocznić w docelowym zastosowaniu w nawiasach):

LCD Toshiba 47Z3030D - (ponoć słabe kąty i trochę mała);

plazma Panasonic TH50PZ70P lub TH50PY70P (słaba czerń, odblaski i tylko stereo);

plazma Panasonic TH46PZ80P lub 50PY80P lub 50PY800P (tutaj nie bardzo wiem jak z wadami poza tym, że pierwsza trochę mała);

Na razie skłaniam się ku TH50PY800P (ponoć czerń ma być lepsza no i głośniki lepsze niż py80p) - a może wystarczy 50py70p ?

Doradzicie coś? Jestem otwarty na inne modele. Czekać z zakupem, aż się coś nowego pojawi bym nie chciał. Oczywiście nie musi być full hd, bo przy tych odległościach i tak różnicy wielkiej nie zauważę (o ile w ogóle).
Lepsze głośniki się przydadzą, ale bez przesady. Do muzyki w salonie i tak docelowo będzie lampa + dobre głośniki stereo. 100 Hz pożądane - stąd ta tośka ;). Źródła - n-ka, dvd, blue-ray(w planach). Tośka podaba mi się równiez ze względu na scaler (mam dużą kolekcję dvd)

pozdr

r0manp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pojawiło się na rynku kilka extra modeli. I myślę że są w zasięgu Twojej ręki.
Toshiba 46 ZF 355
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216

Gdzie Ci mężczyźni ?
Ano teraz widać że są i to jak widać !!!
Wyrazistość i oddanie rzeczywistości wręcz wzorcowe.
031c704c14025ecdmed.jpg


Panasonic 46 Py 85-
/opis 42 py 85/ - http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570
To chyba najładnieszy telewizor Panasonica - jesli chodzi o design.
Otoczyny jest srebrnym elementem co znacznie podkreśla dostojność modelu.
edebb9cc8cfdeac1med.jpg


I plazma Pioneera Kuro 50"
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192

IMG_3806.jpg
 
Do góry