Kathrein UFS910 + RTL 1024x576 + kratki i zakłócenia

krzychub76

New member
Witam, chcę prosić o opinię forumowiczów co zrobić z takim fantem, mam nówkę Kati UFS-910si, nic w nim nie grzebałem oprócz wgrania nowego oficjalnego softu 1.04 i mam dość dziwne efekty, o czym przekonałem się w nocy z soboty na niedzielę (oglądając F1 na RTL). Otóż okazuje się, że RTL Television transmituje F1 w rozdziawie 1024*576 (RTL Austria na przykład skaluje ten sygnał do 4:3 dodając marginesy u góry i na dole) i wtedy mój tunerek zaczyna pokazywać BARDZO często kraty, obraz robi się cały posiekany i np. kawałek zostaje a kontur jakiegoś tam kolesia porusza się i zniekształca obraz. Jak pojawią się reklamy, wraca do 4:3 i nie ma tego efektu. Co może być tego przyczyną? Na nieszczęście nie zwróciłem uwagi jak się zachowywał na sofcie 1.03, ponieważ pierwsze co oglądałem w PAL 16:9 to właśnie ten sobotni wyścig a wtedy już miałem 1.04.
Sprawdziłem transponder RTL i mam sygnał o jakości 95% i sile 61%, podłączenie przez diseq hotbird+astra na 1 antenie 90cm. Normalnie na tej samej antenie odbierałem Astra HD Test na karcie do PC TechnoTrend 3200. F1 w zeszłym sezonie na tej samej karcie nie robiło tego, ale nie dam głowy, że nadawali w 16:9 wtedy. Jednak w miarę jak nastawał dzień, między godziną 9:00 a 10:00 rano zakłócenia powoli zanikały aż prawie ich już nie było.

Dodatkowo podłączyłem tuner przez RCA (do TV/monitora komputerowego Samsung 910MP) żeby mieć podgląd na PIP bez konieczności specjalnie włączania telewizora. Na tym wejściu po 1 dniu oglądania pojawiły mi się zielone paski co druga linijka na 1:3 ekranu od góry. Załączyłem zdjęcie zrobione komórką, nie widać poszczególnych kresek, ale widać wyraźnie przebarwienie u góry ekranu. Na nagraniu nie ma tych pasków a wyjście RCA je podaje. Kabel mam super, pozłacane końcówki, wejście w TV też nie jest winne bo inne urządzenia nie robią takich cudów. Myślę, czy nie powinienem go reklamować. Proszę mi doradzić.
 

Attachments

  • screeny.zip
    461,5 KB · Wyś: 30
Ostatnia edycja:
Do góry