Kathrein UFS 910-problem z modulem?

piskle smoka

New member
Witam Wszystkich forumowiczow.Mam taki problem:dzisiaj dostalem w/w tuner satelitarny, odbierac bede na nim Cyfre+.Wszystko bylo by ok gdyby nie to , ze jak przelaczam kolejno kanaly to w pewnym momencie pojawia mi sie napis ze kanal kodowany i nic niemozna zrobic.Wszystkie kanaly sa juz zablokowane, natomiast gdy wyciagne karte abonecka lub gdy wylacze i ponownie uruchomie tuner to wszystko znowu dziala.Niema problemu gdy np:jak w tej chwili leci caly czas TVP1 i nic sie niekoduje i az sie boje przejzec inne kanaly.Wczesniej mialem SKY Mastera i z karta oraz modulem niemialem zadnych problemow ofbieralem tak przez kilka lat.Niewiem czy modul szwankuje czy co?.Prosze o jakas odpowiedz.
Pozdrawiam
P.S
Mam jeszcze jedno pytanie gdyz jak w opcji recznego wyszukiwania kanalow podam czestotliwosc National Geographic i to samo tylko HD to w ogole nieobiera mi takiej czestotliwosci .Dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
1.Sprawdz, czy moduł współpracuje z tym dekoderem. Jeśli tak, to podejrzewam, ze to zmiana systemu kodowania i zmiany providera przez C+ :http://satkurier.pl/news/42417/cyfra-wlacza-nowy-system-kodowania.html
zaczęli we wtorek, od tego czasu jest bałagan, ze hej!!(poprawnie działają tylko dekodery C+ i to nie wszystkie).

2.Musisz ręcznie dopisać transponder NG http://www.cyfraplus.pl/_abo_kanaly-national-geographic.html lub
http://www.cyfraplus.pl/_abo_kanaly-national-geographic-hd.html Nie bardzo rozumiem, o który chodzi stąd obydwa ;)

PS. Nie znam tego dekodera, więc nie pytaj mnie o soft
 
Ostatnia edycja:

piskle smoka

New member
Mam jeszcze pytanie odnosnie NG HD , jak wszystko ustawie jak jest podane w parametrach odbioru , tzn.transponder itd to w ogole niemam odbioru czy to mozliwe ze ten tuner satelitarny ma tzw. dziure i tej czestotliwosci nieodbiera?
 

acton777

New member
Bez reklam
Jak masz jakieś inne programy HD (eurosport, hbo, canal+), to wszystko jest w poządku, bo to jedna i ta sama częstotliwość.
Jeśli nie masz tego w pakiecie, to popróbuj zmienić parametry: (mają być: 11278, V-pionowa, 27500, 2\3)

Tuner nie moze mieć dziury, bo większość dekoderów ma opcję ręcznego dopisywania TP. Jak juz to masz problem w instalacji.
 
Ostatnia edycja:

piskle smoka

New member
Programow innych niemam bo zrezygnowalem (byly nic niewarte, HD bylo tylko z nazwy chyba), NG HD zostawilem gdyz cos prezentowalo .
Tak naprawde to niewiem co moglbym jeszcze zrobic , parametry wstawilem prawidlowe, wszystko tak jak powinno byc i nic.Moc sygnalu wynosi okolo 70%, natomiast jakosc 0%,i niemam pojecia dlaczego.A jeszcze moglbys wyjasnic co to znaczy ze mozna wpisywac TP?co to jest?
 

piskle smoka

New member
Chcialem jeszcze uslyszec wasza opinie o module ktory posiadam-jest nim Matrix Cam Revolutions.Czy moze on byc powodem tego ze w momencie przelaczania kanalow wyskakuje okno ze progrmy sa kodowane i niemozna nic zrobic.Albo musze wylaczyc tuner albo karte wyjac
 

acton777

New member
Bez reklam
TP-transponder ;)

Nie bluznij- EUROSPORT HD ma zaj...sty obraz!!!

Rada- Podłącz dekoder do innej instalacji lub wezwij fachowca, który sprawdzi Twoją, by wykluczyć\stwierdzić w niej usterkę. Wtedy będziesz wiedział, gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać :D
 

piskle smoka

New member
Niewiem czy to normalne(raczej nie) ale po wylaczeniu tunera na noc , z rana jest wlaczony niewiem dlaczego?.Czy ktos juz spotkal sie z czyms takim?
 
Do góry