Karty SD do kamery HD

augustyniak

New member
witam,

wlasnie czekam na mojego samsung hmx-h100p no i musze
mu dokupic karte sd. poczytalem, policzylem i wiem ze
wystarczy karta o klasie 4. czy kupujac klase wyzsza zyskam
cos wiecej niz szybsze zgrywanie filmow do komputera?
poprawi sie jakosc? ma ktos doswiadczenie to prosze o opinie.

pozdro
 

Gucio50

New member
Bez reklam
augustyniak napisał:
witam,

wlasnie czekam na mojego samsung hmx-h100p no i musze
mu dokupic karte sd. poczytalem, policzylem i wiem ze
wystarczy karta o klasie 4. czy kupujac klase wyzsza zyskam
cos wiecej niz szybsze zgrywanie filmow do komputera?
poprawi sie jakosc? ma ktos doswiadczenie to prosze o opinie.

pozdro

Jakość zależy TYLKO OD KAMERY. Nie zauważysz żadnej rożnicy.

Co do szybkości zgrywania, to też zalezy przedewszystkim od czytnika kart no i oczywiście od samej karty.

Ja na Twoim miejscu kupowałbym kartę dobrej jakości. Niekoniecznie najszybszą.

Pojedziesz powiedzmy na księżyc. Zrobisz film zycia. Tania karta , jak wrócisz do domu, nie ma nic. I co teraz?

Filmy z karty zgrywaj na CD, GD komputera lub na co tylko chcesz, codziennie na wakacjach.

Jezeli nie masz specjalnej awersji do firm SanDisk i Kingston to ja uzywam kart tych firm. W przewadze SanDisk
 

survivor

New member
Osobiście uważam, że wszystko zależy od samej kamery w przypadku gromadzenia materiału na kartach SD a nie o szybkości transmisji danych podczas zgrywania na komputer.

Stałem się posiadaczem kamery JVC GY-HM100, która kart poniżej 6 clasy nawet nie widzi. Obecnie użytkuję tej klasy kartę i zapis jest bezproblemowy.
Oczywiście producent zaleca karty 10 klasy, lecz te, w pojemności 32gb firmy SanDisk dopiero od niedawna są na rynku i kosztują nie mało......w obliczu premiery kart SDXC planowanej na wiosnę 2010, których pojemność ma sięgać w ostateczności nawet 2 Tera, można sobie dać na wstrzymanie z zakupem, by poznać faktyczne realia. Bynajmniej brzmi to pozytywnie na przyszłość dla zapisu na kartach SD.

Nie mogę sobie jednak pozwolić na karty o niższej klasie, gdyż na karcie o pojemności 8Gb mogę zgrać jedynie 23 minuty materiału w formacie 1920x1080/60i HQ......wynikiem czego transfer jest olbrzymi.

Kupując zatem karty o niższej klasie dla kamery, która nie wymaga zbyt szybkiego transferu, można sobie pozwolić na zakup większej ilości sztuk kart, aby zwiększyć możliwą pojemność dla nagrywanych plików, co nie generuje nagłej konieczności przekopiowywania nagranego materiału na twardziela, by uwolnić potrzebną pojemność na karcie do dalszego zapisu danych.
Niższa klasa karty SD nie ujmuje jej właściwościom zwłaszcza, kiedy bierzemy pod uwagę markowych producentów.......chodzi tu tylko o szybkość ZAPISU, którego niektóre kamery, tak jak moja, wymagają.
 

redlum

New member
Bez reklam
karta klasy 4 - umożliwia zapis z szybkością 4BM/s - czyli 32mbity/s - a takiej jakości filmu nie widziałem aby kamery amatorskie nagrywały
 
Odświeżę nieco temat, gdyż dotychczasowe posty pochodzą sprzed 3 lat, a technologia idzie do przodu.
Zastanawiam się nad zakupem Panasonika HC-V700 i chciałbym dobrać do niego kartę SD, najprawdopodobniej 32GB lub 64GB (ale tu cena może mnie odstraszyć).
Jakie modele kart byście polecali?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja mam SanDisk 32gb 10 klasy i bardzo dobrze działa :-D placilem coś około 140 zł

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 

SOBER1Z

New member
Od dłuższego czasu korzystam z kart Pretec, A-Data i Transcend (wszystkie class 10, w moim przypadku SDHC 32GB), pewnie ktoś powie że to nie ta sama liga co SanDisk czy Kingston ale jak na razie żadna z wyżej wymienionych kart mnie nie zawiodła!
 
Do góry