Karty DVB

marro

New member
Czesc
Mam pytanie odnosnie kart do PC zdolnych odbierac sygla HD z satelity. Jak z dostepnoscia, ile kosztuja czego szukac o co pytac co jest wazne generalnie co polecacie. Tunery to obecnie wydatek okolo 1500 zeta i wzwyz :(, czy karty maja wyjscie komponentowe czy dajemy sygnal po karcie grafiki via DVI, czy mozna ew. przeslac taki strumien via ethernet do np. Snazio itd. itd.
Pzdr. Maro
 

dnc

Moderator
VIP
Karty DVB-S

W zasadzie każda karta DVB-S jest przystosowana do odbioru HDTV. Oczywiście po warunkiem, ze sygnał nadawany jest w standarcie MPEG2. Najważniejsze jest jednak jaki mamy sprzęt. Do dobrego i płynnego odbioru formatu 1920x1080i (takie kanały są i na Hot Birdzie i na Astrze) potrzeba procesora min. 2GHz lub szybszego, RAM min. 512MB i kartę graficzną ze wspomaganiem sprzętowym MPEG2, np Nvidia GeForce FX5xxxx lub GeForce 6xxxx i nowsze. No i oczywiście program do odbioru sygnału DVB. Np. MyTheatre.
Jesli chodzi o kanały DVB-S2 to niestety na razie nie ma w Polsce w sprzedaży tych kart, a w takim standarcie puszczają swoje HD Niemcy czy Anglicy. O 1920x1080p w MPEG4 nie wspominam bo tutaj wymagania są tak wyśrubowane, że nawet najnowsze komputery ledwo dają sobie radę.
 

tuptus55

New member
Na razie jest (a może jej nie ma) jedna karta do odbioru HDTV w DVB-S2 KLIK
Karta będzie dostępna od 10 lutego. Cena 220EUR :x
Było już na forum, że do DVB-S2 i MPEG4 potrzebny blaszak 3,2GHz dualcore.
Tak że trzeba czekać na sprzętowy dekoder MPEG4
 

marro

New member
tuptus55 napisał:
Na razie jest (a może jej nie ma) jedna karta do odbioru HDTV w DVB-S2 KLIK
Karta będzie dostępna od 10 lutego. Cena 220EUR :x
Było już na forum, że do DVB-S2 i MPEG4 potrzebny blaszak 3,2GHz dualcore.
Tak że trzeba czekać na sprzętowy dekoder MPEG4

Zastanawiam sie czy mozna podac sygnal z karty DVB-S (strumien MPG2,MPEG4 via RJ45) na np. Pinnacle Show Center 200 ew cos takiego jak Snazio tak zeby dekodowaniem sygalu zaja sie procesor SIGMY a nie jakis Intel czy AMD. Moze ktos z Was juz cos takiego 'opatentowal' a jesli nie to czy jest to kwestia softwarowa czy hardwerowa?
Pzdr. Marro

ps.
Podobno kazda karta DVB-S nadaje sie do odbioru HDTV via satelita ale jak to w zyciu bywa sa lepsze i gorsze. Pewnie macie jakies swoje doswiadczenia i typy. Powolutku wchodze niekomercyjnie w HDTV i przymierzam sie do jakiegos odtwarzacza i karty DVB-S. Licze na wsza pomoc (liste referencyjna ;) ).
 

braavoo

New member
Oto konfiguracja komputera wraz z orientacyjnymi cenami do odbioru HDTV w standardzie DVB-S2 jaka jest podawana na stronie dvbmagic.de

Zestaw i Kosztorys:
Płyta główna: MSI-Computer K8N Neo4 Platinum - 120 Euro
Procesor: AMD Athlon 64x2 4200+ - 350 Euro
RAM: Infineon 2x 512 MB - 80 Euro
Karta graficzna: MSI-Computer NX6600 - 90 Euro
Obudowa LC-Power Pro-606S - 40 Euro
Karta DVB-S2 KNC ONE TV-Station DVB-S2 Plus - 190 Euro
KNC ONE TV-Star - 45 Euro
KNC ONE CineView - 40 Euro
WLAN/Bluetooth: MSI-Computer PC54G-BT - 40 Euro
Dysk HDD: 250 GB 7200 upm SATA (Samsung) - 90 Euro
Nagrywarka DVD: LG Electronics GSA 4166B - 65 Euro

RAZEM: 1150 Euro


Dla znających niemiecki podaję link do strony:

http://www.dvbmagic.de/index.php?nav=DVB-Karten&page=projects%2Fhtpc%2Fhtpc.htm



Jak widać nie jest tak żle
icon_smile.gif

ok. 1200 euro to jakies 4000-4500 zl i mamy swoje upragnione HDTV, ale bez wizji i fonii.

Do tego trzeba jeszcze doliczyc koszt telewizora
icon_smile.gif
(32 cale =ok 5000-6000zl) i dobry kabel połączeniowy komputer-telewizor (300-400 zl).
Kolumny -Logitec wersja 5.1 (ok 1.500zl). Aha i nie zapomnijmy o abonamencie na chociazby Premiere HD.
To daje z grubego palca jakies minimum 12.000-13.000 zl.
WOW

Inna konfiguracja do HDTV:
DVD-HD - np. Snazio - (ok. 1500zl) lub inne
Tuner Sat HD - np. Humax HD 1000 lub Pace (ok. 2000zl) plus dysk HDD (ok 500zl)
oraz oczywiście telewizor LCD, Plazma, DLP, rzutnik (ok. 5000-6000zl)
i nie zapomnijcie o kablach, amplitunerze (np. Panasonic SA-XR70 ok.2000zl) i kolumnach (ok. 2000zl).
Amplituner z łączem HDMI tak na przyszlosc.

To daje z grubego palca ok. 14.000 zl.

Ceny porównywalne

W przypadku drugiej konfiguracji wszystko mozna podłączyć oczywiscie do waszego komputerka.

Wybór należy do was
icon_smile.gif


Uff, ale się zapędziłem


PODSUMOWANIE:

W obu konfiguracjach efekt jest porażający (mam na myśli poziom zadowolenia z jakości video i audio)
 

nowy66

New member
Czyli można powiedzieć, że MediaCenter'y mają przyszłość. Komplet np
FSC Myrica LCD V40-1, FSC Activy MediaCenter 570 - ma (przynajmniej teoretycznie:) - jeśli wszystkie ukryte i realne możliwości by działały :) ) to samo i całość ok 10k. (kabel wliczony). A ma dodatkowo czytniki wszystkich bodajże kart, wyjście 5.1 i "Internet on TV". W innym wątku tuptuss55 opisuje swoje wrażenia z testu AMC 570. Dzięki, że upewniliscie mnie Panowie w słusznosci mojego wyboru.
pzdr
 

elegantos

New member
hmm. troche stary ten temat ale mysle ze moge sie przypiac.

Mam zamiar zakupic tv z wbudowanym dekoderem dvb-t(z mpeg4) ten telewizor jest drozszy. I tak sie zastanawiam czy jest wogle sens przeplacac jak mozna dorzucic do kompa karte pci z dvb-t(mpeg4)/s jak i tak mam zamiar podlaczyc kablem dvi-hdmi komputer z tv. Niestety nie wiem jak to wyglada od strony jakosci przesylu obrazu?? i czy wogle to ma sens. Chcialem upiec 2 pieczenie na jednym ogniu czyli karta pci dvb-t/s/a(combo).

Nie wiem czy lepij kupic 2 karty jedna do dvb-t a druga do dvb-s ?
czy moze dvb-t pod usb(nie mam pojecia na jakiej zasadzie to dziala i czemu jest wygodniejsza? ) i dvb-s (skystar2 )

Drodzy forumowicze macie moze jakies karty dvb-.... godne polecenia w dobrej cenie ?

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje.
 
Do góry