karta z wyjsciem dvi czy zadziała na lcd

ryrek

New member
Witam zamowiłem juz sobie tv lcd philips 32 pf 5331 i chciałem zapytac czy jak zmienie karte w pc na asus 6200 z wyjsciem dvi poniewaz teraz mam jakas stara czy po podłaczeniu do lcd do wejscia hdmi bede miał na nim obraz z kompa ? prosze o odpowiedz szukałem w opcji szukaj ale nic nie znalazłem
 

majmaj

New member
tak powinienes miec nie wiem jak ten TV sie sprawdzi PC---DVI---HDMI---TV nie wiem moga wystapic jakies problemy typu obcieciekawałeczka ekranu... np tak sie dzeje w samsunga
na razie pozycz kabelek w sklepie i sprawdz jak to bezde wygladalo...jesli to nie wypali to puscimy sgnal kabelkiem DVI---VGA i bedze gicior:)
pozdrawiam
 

ryrek

New member
A jeszcze jedno pytanie w zwiazku z pana propozycja gdzie mam miec takie wejscie vga bo w moim tv chyba takiego nie ma jak patrzyłem na stronie philipsa czy to ma byc w karcie ?
 

majmaj

New member
nie jestem zaden pan!!!! mam 17 lat wiec nie mówcie tak do mnie :p
VGA --- PC to takie samo wejscie w TV jak przy wyjsciu gzde podłaczaszmonitor do karty graficznej, niech Pan poszuka tego w TV i napisze czyjest... ja zaraz poszukam czy jest na necie opis tego TV.
jesli nie wypali z VGA o mozna tez inaczej
 

ryrek

New member
Oki juz nie bede mowił pan:)
A co do problemu to nie znam sie na tym za bardzo i wysyłam linka na samym dole jest zapisane w pdf jakie ma wyjscia ten model tv moze mi odpowieszs wtedy na to pytanie kolego:)dzieki pozdrawiam kurcze nie da sie wkleic podam strone jakby był pan uprzejmy to prosze znalesc model 32 pf 5331 ale zreszta te wszystkie philipsy maja tylko takie wyjscia kurcze nie moge wkleic nie wiem co jest grane ale to jest strona philipsa prosze wpisac w google philips to bedzie druga strona od gory
 

ryrek

New member
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak puszcze sobie np jakis trailerek w hd z kompa przez ta karte czy tv odbierze to faktycznie jako w hd czy tylko to bedzie niby hd ?dzieki
 

jarwisz

New member
Bez reklam
link wklejamy gdy naciśniesz SWITCH EDITOR MODE - prawy górny róg okienka - takie dwa A przedzielone
LCD PHILIPS 32 PF 5331

odp.a - najlepszym połączeniem będzie kabel HDMI/LCD/ - DVI /PC/ gdy już będzie odpowiednia karta graficzna.
A propo karty - szkoda pieniędzy na 6200 - jeżeli już do HD to minimum nVidia 6800GT niestety.Na innych słabszych obraz będzie się rwał itp.

odp b - jak puścisz trailerek HD to będziesz miał tylko najwyżej 720p gdyż twój LCD nie obsługuje 1080p - nie jest FULL HD a tylko HD Ready.Ale co by nie mówić 720p to już obraz High Definition :D

pozd
 

niko91

New member
grafika z DVI

Witam!
@jarwisz
Czyli jakie karty wchodzą w grę?(jakie firmy, ile pamięci itd.)
Oświeć mnie,a może nie tylko mnie,proszę.
icon7.gif

Pozdrawiam
 

majmaj

New member
obojetnie jaka firma (ati, asus,nVidia...)
mysle ze chodzi tu o wydajnosc karty czyli :
Taktowanie pamięci
Maksymalna rozdzielczość obrazu
 

jarwisz

New member
Bez reklam
niko91 napisał:
Witam!
@jarwisz
Czyli jakie karty wchodzą w grę?(jakie firmy, ile pamięci itd.)

dokładnie tak jak napisał kolega majmaj - wszystkie ale co najmniej porównywalne z 6800GT
Trzeba tylko pamiętać że np Ati nie zawsze współpracuje dobrze z LCD.

pozd
 

majmaj

New member
no własnie....
a ktos wie dlaczego sa tak wieeelkie problemy z LCD samsunga seri"L" "R" dlazcego nie da sie tego polaczyc DVI-HDMI to wina softuTV czy raczej jakas wada?
 

ryrek

New member
Oki juz mam wszystko podłaczyłem lcd do pc i chodzi elegancko :)nie mkiałem zadnych problemow dzieki i pozdrawiam wszystkich forumowiczow
 

ryrek

New member
Moze i ta karta 6800 była by lepsza ale nie było mnie juz stac bo kosztuje jakies 500 600 zł a za ta co mam dałem 130 jest roznica::)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ryrek napisał:
Moze i ta karta 6800 była by lepsza ale nie było mnie juz stac bo kosztuje jakies 500 600 zł a za ta co mam dałem 130 jest roznica

no to Ci odpowiem tak - Cieszę się razem z tobą :D :D :D
Tylko teraz jak ściągniesz filmy ze słabym bitrate to jakoś se obejrzysz ,ale jak ściągniesz np Gwiezdne wojny HD to Ci co parę sekund będzie zwiecha itp itd
Ja do przedwczoraj miałem nVidia 6800GT a właśnie kupiłem MSI nVidia 8800GTS z obsługą DirectX10.0 = 2 000zł
Teraz to ja dopiero wiem co to jest full HD i nie straszna mi żadna gierka nawet ta ktora wyjdzie za rok.O testach i wydajności nie będę się rozpisywał Intel Core2 2,64GHz 2GB Ram .Jak na tym puściłem te Gwiezdne wojny - to dopiero jest oglądanie - czego Ci rzyczę.
Wiem że to sporo kasy - ale ja pracuję,na uzywki nie wydaję a moje hobby to Audio Video i PC.

majmaj napisał:
no własnie....
a ktos wie dlaczego sa tak wieeelkie problemy z LCD samsunga seri"L" "R" dlazcego nie da sie tego polaczyc DVI-HDMI to wina softuTV czy raczej jakas wada?

odpowiem Ci pytaniem - dlaczego w Sharpach bez względu na typ nie ma problemu z HDMI-DVI ? odpowiedz - Sharp dobrze dopracował soft.Przecież takie samo HDMI jest w Samsungu i Sharpie.

pozd
 

majmaj

New member
"odpowiem Ci pytaniem - dlaczego w Sharpach bez względu na typ nie maproblemu z HDMI-DVI ? odpowiedz - Sharp dobrze dopracował soft.Przecieżtakie samo HDMI jest w Samsungu i Sharpie."

czyli jest mozliwosc ze po jakims czasie wyjdze nowy soft i w tedy aktualizacja i bedze "git: :D

co to Twojej nowej karty 8800GTS - to jest masakrycznamaszyna :D DX10 - ale na razie masz tylko DX9 bo 10 mozna uzyskac tylko naviscie, napisałes ze przez rok nie masz sie co martwic o gry hehe mylisz sie boprzez jakies 3 lata spokojnie to jest nowy standard ona 120 (jelsi dobrze pamiętam)jednostek pixel i wertex, co jest bardzo elastycznym rozwiązaniem dla deweloperów...każda nowa karta z DX10 bedze spełniała te warunki tych 120 potoków i wszystkiegry beda dedykowane pod takie standardy
 

jarwisz

New member
Bez reklam
majmaj napisał:
czyli jest mozliwosc ze po jakims czasie wyjdze nowy soft i w tedy aktualizacja i bedze "git

tak - i myślę że to będzie szybciej niż myślisz /sporo ludzi ma ten problem/

majmaj napisał:
co to Twojej nowej karty 8800GTS - to jest masakrycznamaszyna :D DX10 - ale na razie masz tylko DX9 bo 10 mozna uzyskac tylko naviscie, napisałes ze przez rok nie masz sie co martwic o gry hehe mylisz sie boprzez jakies 3 lata spokojnie to jest nowy standard

dlatego napisałem rok
ponadto jest w 8800 możliwość upgrade czego nie ma w innych kartach
Co do Visty - miałem ją przez parę godzin - ale - nie wykrywa mi wszystkich urządzeń a sterowniki pod XP nie pasują /np LaserColor Lexmark 510/
tak więc poczekam z Vistą aż wszystko będzie git

pozd
 

majmaj

New member
@Jarwisz- a jak jest z rozdzelczosciami po VGA? jak bede grał w gry zwysoka rozdzelczoscia to bezde jakosc ok? nie bezde ucinało nic?
 
Do góry