Karta sieciowa LG Cx

Mike Rosse

New member
Witam, od wczoraj przesiadłem się na net 1gb i na cx mam tylko ok 100 po kablu jak i po wifi, np w xbox series x leci z pełną prędkością pona 950. Czy to wina karty w TV? Czy można to jakoś rozwiązać np przez jakas kartę sieciową pod usb bądź coś?

Pozdrawiam serdecznie Michał.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

iT!T

Member
O ile kojarzę, LAN w CX to 100Mbit, także na kablu więcej nie poleci, wifi to niby AC, ale tu sporo zależy też od tego czym ten sygnał rozsyłasz, routujesz itd. Generalnie po wifi ma szanse być szybciej o ile dostarczysz sygnał o odpowiedniej jakości.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobacz na youtube u Vincenta na kanale HDTVtest. Testował adapter usb-ethernet z telewizorami LG i Sony. Nie pamiętam jakim łączem dysponował, ale prędkości miał kilkukrotnie większe niż na wbudowanej karcie siecowej.
 

VitoCx

Member
U mnie adapter przyspieszył z 70-80 na 220-250 Mbit przy internecie z Netii 1 Gbit.
Nie wyczuwam żadnej różnicy, filmy ładują się tak samo jak wcześniej.
Niestety w CX porty usb 2.0 więc na szybsze prędkości nie mamy co liczyć. To jest max.
Ogólnie bardzo się zdziwiłem zarówno ograniczeniem na porcie LAN do 100Mbit jak również brak USB 3.0 w tej klasie TV.
 

Mike Rosse

New member
Po wifi mi pokazuje na speedtest ok 100 download a ok 200 upload, przez Netflix pokazuje 275 Mbs. Po kablu na speedtest i Netflix ok 100. Skąd taka różnica.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Do typowego użytkowanie TV 4K (Netflix, YT, itp.) w zupełności wystarczy net o prędkości 25-30 Mbps. Ewentualnie jak ktoś, ma sieciowego NASa z bardzo gęstymi plikami (np. zrzuty płyt BluRay), to przydałoby się połączenie z wewnętrzną siecią o przepustowości 50-80 Mbps. Większa prędkość nie da zupełnie nic, stąd producenci TV ograniczają się do kart sieciowych 100Mbps. Są wystarczające i to ze sporym zapasem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry