karta graficzna

witam kupiłem nową karte graficzną i podpiołem do kompa i nie ma zadnej reakcji tzn. nawet monitor się nie uruchamia
karta jest dobra bo w innym kompie śmiga
karta asus radeon hd 5450
moja płyta glówna
ASROCK WOLFDALE 1333-GLAN
zasilacz 400w
w biosie mam na pci expres [ takie mam gniazdo]
z zintegrowanej śmiga
nie wiem co dalej robić
 

gatar

Active member
Bez reklam
Ew. zasilanie do karty podłączyłeś ?
Odpowiednie wejście w monitorze ustawione ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Monitor ma to samo wejście co w poprzedniej karcie ?
Może któreś z wyjść karty ew. wejść monitora jest walnięte ?
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Wgraj najnowszy bios do płyty głównej i przywróć ustawienia fabryczne.
Ustaw:
Primary Graphics Adapter na PCI-E
Internal Graphics Mode Select na AUTO
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Wejdź do biosu przez naciśnięcie klawisza F2 przy włączaniu komputera.
Sprawdź przy okazji jaką masz wersję biosu.

Przejdź do Advanced -> Chipset Configuration:
Primary Graphics Adapter: PCI Express
Internal Graphics Mode Select: AUTO

Jak nie zadziała, to przywróć ustawienia fabryczne biosu i ustaw go od początku.

Jeśli masz starszą wersję biosu, to kolejnym krokiem będzie jego aktualizacja. Jak nigdy tego nie robiłeś, to proponowałbym oddać komputer do serwisu. Sprawdź dokładnie jaki model płyty głównej posiadasz. Na tej stronie odnajdź swoją płytę przez kombinacje klawiszy ctrl+f i przejdź do download page -> pobieranie Bios. Wybierz najnowszą wersję i aktualizację biosu pod Windows. Przeczytaj dokładnie jak zaktualizować bios.
 
Wejdź do biosu przez naciśnięcie klawisza F2 przy włączaniu komputera.
Sprawdź przy okazji jaką masz wersję biosu.

Przejdź do Advanced -> Chipset Configuration:
Primary Graphics Adapter: PCI Express
Internal Graphics Mode Select: AUTO

Jak nie zadziała, to przywróć ustawienia fabryczne biosu i ustaw go od początku.

Jeśli masz starszą wersję biosu, to kolejnym krokiem będzie jego aktualizacja. Jak nigdy tego nie robiłeś, to proponowałbym oddać komputer do serwisu. Sprawdź dokładnie jaki model płyty głównej posiadasz. Na tej stronie odnajdź swoją płytę przez kombinacje klawiszy ctrl+f i przejdź do download page -> pobieranie Bios. Wybierz najnowszą wersję i aktualizację biosu pod Windows. Przeczytaj dokładnie jak zaktualizować bios.
ale na tej stronie jest opis wgrania biosu na win vista a ja mam win7
 
Wejdź do biosu przez naciśnięcie klawisza F2 przy włączaniu komputera.
Sprawdź przy okazji jaką masz wersję biosu.

Przejdź do Advanced -> Chipset Configuration:
Primary Graphics Adapter: PCI Express
Internal Graphics Mode Select: AUTO

Jak nie zadziała, to przywróć ustawienia fabryczne biosu i ustaw go od początku.

Jeśli masz starszą wersję biosu, to kolejnym krokiem będzie jego aktualizacja. Jak nigdy tego nie robiłeś, to proponowałbym oddać komputer do serwisu. Sprawdź dokładnie jaki model płyty głównej posiadasz. Na tej stronie odnajdź swoją płytę przez kombinacje klawiszy ctrl+f i przejdź do download page -> pobieranie Bios. Wybierz najnowszą wersję i aktualizację biosu pod Windows. Przeczytaj dokładnie jak zaktualizować bios.
znalazłem stronę producenta mojej płyty i znalazłem bios z 2008r-http://www.asrock.com/mb/Intel/Wolfdale1333-GLANM2/?cat=Download&os=BIOS
czyżby już nie było nowszego wydania?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Zapewne nie. Producent najczęściej wspiera przez ~15 miesięcy aż do momentu kiedy pojawi się nowszy model.
 
Do góry