karta graficzna z hdmi

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kupujesz taką kartę ze względu na hdtv czy dla gier?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dla samego HD na pewno jest to niepotrzebne, natomiast nowe gry wymagają co raz mocniejszej karty, poczytaj jeszcze opinie o nVidi i systemie purehd. Zależy też jaki procesor masz. Sam mam kartę ATI i nie narzekam.
 

Piotrek_PP

New member
Problem z kartami graficznymi polega na tym, że praktycznie żadna z dostępnych obecnie nie obsługuje HDCP. Nie ma problemu z transmisjami z satelity czy plikami z netu. Ale jak zainstalujecie sobie później napędy BlueRay i będziecie chcieli obejrzeć oficjalnie wydane płyty zaczną się schody.
Jako rozsądny kompromis między grami, a HDTV polecam 7900GT nVidii. Faktycznie da się wspomagać sprzętowo odtwarzanie h.264 i działa to bardzo sprawnie. U mnie poniżej 25% obciążenia przy klipach z pełną rozdzielczością skompresowanych MPEG4 AVC, płynność i jakość bardzo dobra.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg ostatnich plotek HDCP ma być wdrażane dopiero za 5 lat.

pozdrawiam
 

Piotrek_PP

New member
Jeżeli to rzeczywiście prawda to oznacza, że wdrażanie tego mechanizmu zabezpieczeń jest wyjątkowo "w lesie". Do tego stopnia że spaślakom z Hollywood opłaca się bardziej stymulować rozwój sieci torrent niż czekać, aż choć z grubsza dopracują technologię.
Z drugiej strony jak by to miało niby wyglądać? Po 5 latach pewnego słonecznego dnia płyta, która dotychczas doskonale działała w moim odtwarzaczu powie mi "spadaj albo kup mi playera hdcp?".
Bo jeżeli nie tak ale na zasadzie "po 5 latach wszystkie <nowe> odtwarzacze hd będą musiały być hdcp" to hmmm.... te stare będą jak wino albo mazidła Moneta... z czasem będą zyskiwać na wartości he he.
 

Zonk

New member
z tego co ostatnio pojawiają sie plotki ( oczywiście na zagranicznych serwisach, nie u Nas :) ) to firmy zawarły jakiegoś rodzaju porozumienie, że przez najbliższych 5 lat HDCP nie będzie jeszcze ( tak jak pisał ar2 ).
Natomiast czy to jest spowodowane brakami w samej technologi, czekaniem aż więcej userów kupi telewizory obsługujące HDCP, czy też krokiem mającym pomóc w walce formatów ( jakby np. HD DVD nie miało HDCP a Blu-Ray miał to raczej wiadomo, który format by wygrał :) )

Natomiast co do pytania o płytki .. z tego co ja się orientuje, to obecnie sprzedawane materiały HD nie mają żadnych zabezpieczeń HDCP więc teoretycznie powinny bezproblemowo działać, nawet jak takowe zabezpieczenia wprowadzą.

Zresztą, jak już pisałem gdzie indziej. Na świecie jest wielu zdolnych ludzi, i osobiście nie uważam żeby HDCP czy inny twór zabezpieczający sygnał na całej drodze się sprawdził jeżeli chodzi o zastosowanie ogólnoświatowe. Jeżeli to by było tylko na potrzeby firmy, to owszem. Ale zwykłych ludzi to będzie denerwować i znajdzie się ktoś kto znajdzie jakiś sposób na obejście tego ( ot przykład regionów DVD, które też miały być takim wspaniałym zabezpieczeniem :) )
 

harvi

New member
Zonk napisał:
ktoś kto znajdzie jakiś sposób na obejście tego ( ot przykład regionów DVD, które też miały być takim wspaniałym zabezpieczeniem :) )

Ja bym to raczej porównał do CSSa, czyli szyfrowania materiału zwykłych DVD, co miało zabezpieczyć przed nieautoryzowanym kopiowaniem np. w kompie a w rzeczywistości uniemożliwiało w ogóle oglądanie filmów np. na Linuxie.
Były nawet konkursy na najkrótszy DeCSS, mają takie po 5 linijek już ;) HDCP moim zdaniem skończy podobnie :>
 

Piotrek_PP

New member
Jednak z tego co się orientuję HDCP nie ma nic wspólnego z samym zapisem na płytach wysokiej gęstości. Nie jest to żadna forma szyfrowania danych na samym nośniku, a jedynie na etapie transportu pomiędzy źródłem, a odbiornikiem. W zamierzeniach ma za zadanie zabezpieczyć przed przechwyceniem kontentu cyfrowego w tym miejscu i jego powieleniem. Dlatego też presję wywiera się na producentów sprzętu, także kart graficznych aby wyposażali swoje urządzenia o stosowny scalaczek.
Jeżeli rzeczywiście tak jest, to blokada regionów jest znacznie lepszym porównaniem niż css. Innymi słowy wszystko zależy od odtwarzacza a pytanie pozostaje: co po owych 5 latach zrobią bonzowie z L.A. z setkami tysięcy playerów bez scalaczka jakie będą już wówczas na rynku?
Dlatego wspomniana wyżej plotka wydaje mi się mało wiarygodna.
 

Zonk

New member
po pierwsze: pożyjemy, zobaczymy .. teraz to można dużo różnych teorii snuć :)
po drugie: akurat plotka aż taka mało wiarygodna nie jest .. zwłaszcza jeśli spojrzy się na to z punktu widzenia "walki formatów HD"..
po trzecie: nie takie już zabezpieczenia łamano :) poza tym jest to coś przeciwko co po prostu nie podoba się zwykłym, końcowym użytkownikom, więc wystarczy, że chociaż jeden producent sprzętu się wyłamie ..

i na koniec .. różne ostatnio mają pomysły.. HDCP to jedno, jakaś inna firma ( wydaja mi się, że Philiphs .. ale głowy nie dam ) kombinuje ze sprzętem, który uniemożliwi użytkowniki przeskakiwanie na inny kanał podczas reklamy / wycinania reklam z programów nagrywanych / przewijania reklam w nagraniach. A wszystko po to, żeby tylko jak najwięcej kasy zbić .. no ale gdzieś ta granica musi być :)
Ot wystarczy popatrzeć jak to się zmienia w świecie super-zabepieczonych konsol do gier .. :)
Ludzie mają to do siebie, że bardzo nie lubią jak się ich ogranicza .. i w dodatku jak sami za to płacą..
 

krecik7900076

New member
Grafika

Mam pytanie do szanownych forumowiczów a mianowicie naściągałem od groma i trochę jakieś 270GB plus muza i postanowiłem złożyć jakiś urządzenie na wzór media center czyli dysk x 2 Seagate 750 GB z zapisem prostopadłym.płyta główna Gigabyte ma wejście HDMI procesor PHENOM X49950. 4GB ramu.Grafika Asus Radeon HD 3870 X2 rdzenie każdy po 512MB wejście HDMI .Napęd HD-DVD kiedy to sklecę do kupy ustawie system wgram wszystkie filmy i muzę to teraz chciałbym odtwarzany film rzucić kablem HDMI tylko czy HDMI podłączyć pod płytę główna czy grafikę na telewizor wejściem komputerowym.Czy wystarczy wet kac kabel HDMI do płyty głównej i od tej wet kac telewizor i będzie wszystko ok cz jak to podłączyć?







 

krecik7900076

New member
Grafika

:roll:Mam pytanie do szanownych forumowiczów a mianowicie naściągałem od groma i trochę jakieś 270GB plus muza i postanowiłem złożyć jakiś urządzenie na wzór media center czyli dysk x 2 Seagate 750 GB z zapisem prostopadłym.płyta główna Gigabyte ma wejście HDMI procesor PHENOM X49950. 4GB ramu.Grafika Asus Radeon HD 3870 X2 rdzenie każdy po 512MB wejście HDMI .Napęd HD-DVD kiedy to sklecę do kupy ustawie system wgram wszystkie filmy i muzę to teraz chciałbym odtwarzany film rzucić kablem HDMI tylko czy HDMI podłączyć pod płytę główna czy grafikę na telewizor wejściem komputerowym.Czy wystarczy wet kac kabel HDMI do płyty głównej i od tej wet kac telewizor i będzie wszystko ok cz jak to podłączyć?:confused:
 
Do góry