Karta graficzna pod Panasonic HDC-SD60

dav78

New member
Witam. :hmm:
Tak jak pisałem wcześniej w dziale przywitaj się, zakupiłem kamerkę Panasonic HDC-SD60 i pytałem ludzi jaką kartę graficzną pod nią zakupić na dwóch forach w działach zestawy kompouterowe i karty graficzne, brak odzewu na obydwu.:cry::confused:

Wiele razy jak coś googlowałem, a robiłem to często bo jestem fanem gadżetów, mam znośne kino domowe, full hd plazme, logitecha pilot itp... widywałem Was w wynikach więc czas do Was dołaczyć, bo zgrana i kumata z Was ekipa 8)

A więc jak pisałem kupiłem tą kamerkę , ona będzie zapisywać filmiki w full HD na kartach SDHC w formacie MPEG-4 AVC / H.264 (zgodny ze standardem AVCHD).
Chciałbym zaczać zgrywać filmiki na kompa i edytować je oraz konwertować na coś co będzie odtwarzane na stacjonarnych DVD w bardzo dobrej jakości, a w niedalekiej przyszłości może na blue-Ray w full HD.
Będziemy również robili filmiki promujące moją szkołe walk oraz będę rejestrował dwu tygodniowy kurs Close Protection (Bodyguard) w Hiszpanii potrzebóję grafikę co będzie to robić znośnie szybko bo materiału może być trochę wiele :?

Druga sprawa to karta musi być ok też do podłączenia 15 metrów HDMI kabelka (lub dwa razy siedem metrów hdmi kabel i repeater), i podłączenia pod full HD plazmę Panasonic Viera, chciałbym opglądać na niej filmiki z kamery oraz normalne filmy divx z kompa w asyscie mojej panny i ogroma żarcia dookoła w weekendy:mrgreen:

No i trzecia sprawa karta w stanie spoczynku gdy nie edytuje filmów i nie obciążam jej za mocno ( np.download w nocy jak śpię) musi być cicha, niestety mam komputer pół metra od mojej głowy jak śpię i nie da rady inaczej go ustawić bo moja główna dekoratorka wnętrz urwie mi ja...a:(

Konfiguracja rupiecia z którego do Was piszę:

DualCore Intel Core i5 650, 3380 MHz (25 x 135)
mobo Asus P7H55-M (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
OCZ Gold XTC OCZ3G1333LV2G 2x2gb
Karta wideo Intel HD Graphics (1024 MB) (zintegrowana)
Zasilacz jest zwyczajny jakiś , po wyborze karty poszukam zasilacza cichego i dobrego.
( ram, proca i mobo chyba ok? Słyszałem że najważniejsza jest grafa...:???:)

Zakupy będę robił w UK, więc jak sprzęt musi być dostępny na sklepach internetrowych w uk, (ebuy, scan ebuyer itp)

Cena 100 - 200 funtów, jak trzeba będzie to więcej...

W skrócie, grafika do kompa pod kamerkę full DH Panasonic HDC-SD60
1. Do edycji i konwersji
2. Do oglądania filmów
3. Ma być cicha bez obciążenia.

No i odnosnie reszty kompa czy będzie ok do tej kamerki płyta główna, RAM i procesor.

Poizdrawiam i z góry dziękuję, Dawid. 8):mrgreen::-D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie chce mi się calego czytać za dużo, ale karta nic do tego nie ma.
Materiału się nie konweruje bo po co skoro juz jest kompresja mts plik, czyli h264, wspomaganie jest od geforce seria 8.
Nie rozumie takiego pisania, odpal plik i zobacz, sciagnij splash darmowy i juz.
 

dav78

New member
Czyli takie pliki z tej kamerki mogę zgrać na kompa , nagrać w nero na płytkę dvd i odpalić w stacjonarnym odtwarzaczu dvd?

A do edycji czyli dzielenia łączenia plików żeby to miało ręcę i nogi potem na dvd nie potrzebóje jakiejś konkretnej drogiej grafy?

Sorry za lamusowe pytania ale to pierwsza kamera w moim życiu dlatego proszę o wyrozumiałość i szczegółóową odpowiedź... Karty graficznej powyżej kilku setek też nie miałem więc stąd pytania...
 

Marian111a

New member
W TEMACIE BLU-RAY , to komp nie ta półka min zasilacz pow. 650 W. sama grafa ma swoje zailanie np. gf9800 poza tym to procek pow. 940 I7 oraz program edycyjny (Corel X4, lub Pinn.15)
Wpzostałym temacie spóbuj zdobyć adapter SD i włożyć sdhc-wiera ma wejście na kartę SD, lub z kopiuj jedna na drugą.
 

dav78

New member
Któraś z tych sześciu byście zarekomendowali?? (cena/jakość, pod moją konfiguracje oczywiście)

1. 72 funty ASUS 1GB RADEON HD 6670 DDR3 PCI-E 2.1 GRAPHICS CARD

http://www.ebay.co.u...=item2c5f2b1435

2. 79 funtów Asus EAH6670/DI/1GD3 Radeon HD 6670 Graphic Card - 800 MHz Core - 1 GB DDR3 SDRAM - PCI Express 2.1 - 1800 MHz Memory Clock - 2560 x 1600 - CrossFireX - Fan Cooler - HDMI - DVI - VGA 90-C1CQR0-L0UAN0YZ

http://www.ebay.co.u...=item4841f57b4b

3. 69 funtów VTX3D Radeon HD 6670 1GB Graphics Card

http://www.ebay.co.u...=item2eb7d7d9da

4. 102 funty Radeon HD6750, 700MHz, GDDR5 1GB, 4600MHz, 128-bit, 2560x1600, PCI-E 2.1, OpenGL 4.1, DirectX 11 GV-R675SL-1GI

http://www.ebay.co.u...=item2eb76a9647

5. 51 funtów Asus EAH5450 SILENT/DI/1GD3(LP) Radeon HD 5450 Graphics Card - 650 MHz Core - 1 GB DDR3 SDRAM - PCI Express 2.1 x16Low-profile - 900 MHz Memory Clock - 2560 x 1600 - HDMI - DVI - VGA 90-C1CP2U-L0UANAYZ

http://www.ebay.co.u...=item4841c4defc

6. 48 funtów 2GB Radeon HD 5450 HDMI 1GB Low Profile Graphics Card Low Profile Bracket Included - SILENT 0dB - 80 Core GPU

http://www.ebay.co.u...=item19c8bc15ff
 
Ostatnia edycja:

crimson-pirate

New member
Dalej nie bardzo wiem co tak sie tej karty uczepiles , czy oprocz tej obrobki i zabawy z filmami bedziesz chcial tez sobie pograc ? interesuja Cie wymagajace gry czy tylko zastosowania co wymieniles wyzej. Jak sie uparles na Radka to 6750 w miare niezle osiagi. Standartowo wejsice hdmi.
Ja jednak polecilbym Ci 560Ti Gigabyte, nie na darmo Gigabyte bo ma bardzo wydajny system chlodzenia Windforce i w spoczynku karta jest praktycznie nie slyszalna , podobnie zreszta podczas stresu. Ma wejscie mini hdmi i doalczona przejsciowke odrazu do hdmi. Praktycznie kazda najnowsza gra chodzi plynnien a wysokich detalach . Karta jest porownywalna do 6750 i wyzej, jednak wielu producentow gier uzaleznia swoje gry od marki karty i nvidia w tym segmencie sprawuej sie lepiej. Oczywiscie zdania sa podzielone bardzo , to jednak moja opinia oparta na wielu testach i wielu konfguracjach jakie mialem. Jesli jednak nie interesuje Cie ta strona karty graficznej nie ma sensu wydawac za duzo na zbedne funkcje jak gry :) W zadaniach jakie wypisales bardziej sprzyda Ci sie szybki dysk SSD + mocny procesor , pamiec RAM ktora teraz jest bardzo tania tez nie zaszkodzi.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
odtworzysz jesli wypalisz je jako DVD AVCHD, plikow nie przerabiasz, robisz je w multiavchd, wrzucasz i wypalasz na DVD AVCHD i do odtwarzacza blu-ray, plikow HD nie odtowrzysz na DVD-zapomnij po to kupiles HD
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem żadnego związku między kartą graficzną, a odtwarzaniem/montażem plików AVCHD. Sprawdzane na 3 komputerach - od nowego, po taki 8-mio letni. Ważna jest szybkość procesora i pamięć RAM.
Zmontowane pliki wrzucam na HDD odtwarzacza multimedialnego i gra gitara!
 
Ostatnia edycja:

Marian111a

New member
Ostrzeżenie

Do kodowania i pracy na plikach AVCHD wystarczy dokupić kartę Karty Leadtek WinFast PxVC1100 z procesorami SpursEngine niebawem w polskich sklepach :: PCLab.pl. Cena ok 700 zł Mamy spokój oraz więcej kasy w kieszeni :) Do tego jakiś normalny soft co natywnie obsługuje pliki AVCHD np. Edius Neo 3.
Przestrzegam przed firmą WinFast, mam kartę telewizyjną i wciąż są problemy tak pod XP/SP3,jak i pod 7-ką, sprawdź i przetestuj przez przynajmniej tydzień( smużenia 50Hz, fonia, czasem całkiem wypada)a sterowniki to ciężko dostepne,oprócz tych z kartą.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kup nie niżej od GeForce 8xx one obsługują HD i wspierają.
A cała sprawę olej, szkoda marnowania czasu.
Materiał w kamerach już jest skompresowany.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Kurde, jakaś magia na tym forum się uprawia :)

Pytający nie myślą, odpowiadający tym bardziej bo bawią się za cudze pieniądze - SUPER

@OP

na początek ściągnij sobie jakiś edytor wideo - demo na 30 dni i spróbuj zrobić coś. Na 100% twój komp pociągnie wszystko co zapragniesz zrobić - bez dodatkowych inwestycji - pod warunkiem że nie będzisz cudował.
Zrobienie DVD z AVCHD nie będzie stanowiło żadnego problemu. Może szbkości światła nie osiągniesz, ale do amatorskiego montażu wystarczy.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
na początek ściągnij sobie jakiś edytor wideo - demo na 30 dni i spróbuj zrobić coś. Na 100% twój komp pociągnie wszystko co zapragniesz zrobić - bez dodatkowych inwestycji - pod warunkiem że nie będzisz cudował.

Święta Prawda! Ja próbowałem używać Sony Vegas - na 2 kompach się przycinało nawet podczas odtwarzania i podglądu nie mówiąc już o renderingu. Odtwarzanie i podgląd poszło dopiero dobrze na laptopie (Inter Core 2 Duo, 2 GHz, 2 GB RAM, video NVidia NVS 135M). I tak w finale największą bolączką jest czas renderingu, ale na to wpływu karta graficzna nie ma - z wyjątkiem jednego modelu (nie pamiętam jakiego), który Sony Vegas wspiera w renderingu.
Zresztą za szybka karta graficzna może spodowodować za szybkie odtwarzanie ;-)
 

fransua

New member
Przestrzegam przed firmą WinFast, mam kartę telewizyjną i wciąż są problemy tak pod XP/SP3,jak i pod 7-ką, sprawdź i przetestuj przez przynajmniej tydzień( smużenia 50Hz, fonia, czasem całkiem wypada)a sterowniki to ciężko dostepne,oprócz tych z kartą.
To jest karta sprzętowo wspomagająca kodowanie oparta na procesorze z PS3 a nie wideo. Warto ją dokupić jeżeli ma się słaby komputer. Co do programów to już wspomniany Edius. Pobierzcie go ze strony Grass Valley Home | Grass Valley Jeżeli chodzi o szybkość to jest bezkonkurencyjny. Cena zdecydowanie wyższa ale warto.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Kurde, jakaś magia na tym forum się uprawia :)

Pytający nie myślą, odpowiadający tym bardziej bo bawią się za cudze pieniądze - SUPER

@OP

na początek ściągnij sobie jakiś edytor wideo - demo na 30 dni i spróbuj zrobić coś. Na 100% twój komp pociągnie wszystko co zapragniesz zrobić - bez dodatkowych inwestycji - pod warunkiem że nie będzisz cudował.
Zrobienie DVD z AVCHD nie będzie stanowiło żadnego problemu. Może szbkości światła nie osiągniesz, ale do amatorskiego montażu wystarczy.

Vivaldi jak zwykla ma rację.
Do edycji i wytwarzanie avchd , karta wogóle nie jest uzywana. Używane jest CPU a nie GPU, tak w Sony Vegas jak i w Pinnacle studio.
Karta musi umieć pokazać myszke i buttony programu oraz TimeLine. :krol:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Każdy robi jak chce, lepszy obraz lepsza karta, w zasadzie wszystkie komputery co były kupione parę lat temu dają radę, szkoda czasu na taka dyskusję.
 
Do góry