Karta graficzna - która firma???

awujotka

New member
Bez reklam
Witajcie, chcę kupić kartę graficzną Geforce 6600GT. Mam na oku karty trzech firm (zależy mi na dwóch wyjściach DVI): PNY, MSI i Gainward. Którą z nich polecacie? Cenowo są prawie jednakowe. Będę wdzięczna za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam noworocznie :)
 

kaz

New member
Wybór firmy jest mniej istotny. Jeśli są karty spełniające twoje wymagania (2xDVI) to wybór powinien zależeć od ceny i okresu gwarancji tj. 3 lata a nie 2.
Kable znajdujące się razem z kartą też mogą się przydać w zależności od możliwych połączeń.
Dobrą propozycją jest GAINWARD GF 6600GT 128MB 2xDVI,VIVO 128B PCI-EXP.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Własnie dlatego pytam, kartę której firmy wybrać, a nie jaką kartę.
Tak samo jest z telewizorami - zawsze padają pytania: ta marka czy inna,mimo że parametry te same.
 

janunio

New member
Bez reklam
WNiosę coś o ATI.
Mam staruszkę (1 rok) 9600 Pro.
ATI daje często updaty i od lata dopracowali obsługę dwóch monitorów. To ważne bo było tu trochę o kłopotach z GForcami.
WAŻNE:
Do HD nie trzeba super parametrów dla 3D.
Wystarczy większy RAM na pokładzie. A jeszcze lepiej hardwarowe sparcie dla WMVHD.
 

awujotka

New member
Bez reklam
W tej chwili mam na pokładzie radeon x550, ale niestety z jednym dvi. A obraz na kompie po d-sub jest ... koszmarny. Dlatego nie ukrywam chcę zmienić kartę. A czy jest (w rozsądnej cenie) radeon pci-e z dwoma wyjściami dvi przystosowany do hdtv?
 

hdfan

New member
radeony x1300-x1800 maja sprzetowe wspomaganie kodeka h.264 a gf 6x maja programowo, ale czy sprzetowe wspomaganie w ogole cos daje, chyba jak ktos ma mocnego proca to i tak nie poczuje roznicy ?
 

Adams_

New member
Posiadam kartę HIS ATi Radeon X1300Pro 256MB DDRII.

Karta posiada sprzetowy decoder H.264. Do softu (konkretnie windows media player 9/10) sciagamy specjalny program Cyberlink H.264 decoder. Efekt?

Plik Quick Time 7 HD 720p.

Obciazenie procesora - 25% (Intel Pentium4 630 3.8GHz).

Bez sprzetowej akceleracji CPU chodzilo do 80-90%.

Kolejna sprawa, karta posiada wyjscie HD (3x chinch).
 

Adams_

New member
1080p.

I tutaj ciekawa sprawa. HDWMV - zadnych problemow. Procesor 30%, pelna rozdzielczosc, zadnych problemow.

Testowalem dzis HD-Quicktime. Trailer filmu "Leonardo DaVinci".
efekt? 1080p nie dzialalo plynnie, 720p elegancko.

Samo ATi twierdzi, ze 1080p wspierane jest dopiero przez model X1800XL! No jak?!

Nie mniej jestem w szoku. Technologia AVIVO (www.ati.com) + wspomagnaie strumienia H.264 + dziwek 5.1 + pliki HD = szok na miare DVD (MPEG2) w roku 1998.

Zastanawialem sie nad TV LCD do tego zestawu. Niestety TV z 1080 sa drogie (na dzien dzisiejszy), wybieram 24" LCD Dell FPW 2405.
 

Ator

New member
No więc wybór karty jest kluczowy. Nowe karty nvidii faktycznie sprzętowo wspierają oba standardy HD tj: WM i TS-ki. Choć nie do końca. niestety udało mi się zakupić całkiem niezłą kartę bo Geforce 6800GT 256 MB ram, ale na AGP (dwuletnia płyta główna bez
PCI) no i akurat te wypusty nie mają wspomagania WM w związku z czym mimo, że mam procka Bartona 2500@3200 to mpgi sie tną. TSki idą elegancko na dekoderze Pure Video nvidii. Z tego co wiem wszystlkie nowe karty nVidii na PCI-E maja wsparcie obu standardów.

Jeśli chodzi o markę zdecydowanie z wymienionych polecam Gainwarda. Mam drugą kartę tej fiirmy i wiem, ze robią produkty solidne, co ważne ładnie się daja podkręcać, choć to oczywiście też zależy od modelu (GoldenSample itp). I co jeszcze ważne. Firma ma serwis w Polsce, daje gwarancję producenta i co najważniejsze w tym temacie, mają podejście poważne do klienta. Miałem problem z kartą kiedyś, pojawiały się artefakty, po jakimś czasie od zakupienia. Bez problem w tydzień wymienili mi na nowiutką, a że tamtych nie produkowali już to dali mi lepszą. Także wybierz Gainwarda.
 
Do góry