Karta Graficzna Hdmi

rb123

New member
Moze Ktos Mi Poradzic Czy Jak Kupie Karte Gaficzna Z Hdmi Bede Mial Tez Przez Kabel Hdmi Dzwiek I Jaka Najlepiej /min 450 Zl/
 

Nicaraguall

New member
Jakos bardzo na biezaco nie jestem, ale juz od dluszego czasu slysze opinie jakoby Radeony byly najlepsze do tego. Przez dlugi czas Nvidia nie miala kart z hdmi+dzwiek i nie wiem czy sie cos zmienilo w tej kwestii. Jak juz kupowac Radki to raczej z tej serii 4000. To specyfikacja HD 4870 i 4850:
"Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS, DTS-HD & Dolby True-HD4, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI"

*4 Subject to digital rights management limitations; maximum supported audio stream bandwidth is 6.144 Mbps- tego nie qmam, po co takie ograniczenie??

A to do reszty kart:
"Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including PCM, AC-3, AAC, and DTS, enabling a plug-and-play cable-less audio solution over DisplayPort (or HDMI depending on section)"

Czyli wychodzi ze DTSMA i Dolby TrueHD tylko z 4870 & 4850.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nicaraguall napisał:
"Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS, DTS-HD & Dolby True-HD4, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI"

*4 Subject to digital rights management limitations; maximum supported audio stream bandwidth is 6.144 Mbps- tego nie qmam, po co takie ograniczenie??


Czyli wychodzi ze DTSMA i Dolby TrueHD tylko z 4870 & 4850.

wedlug mnie wychodzi ze radzi sobie z DTS-HD i DD TRUE HD - o DTS HD MA nic tu nie pisze.... co zdaje sie potwierdza dalsza czesc opisu mowiaca o ograniczeniach- druga sprawa ze przy tym ograniczeniu to DD TRUE HD tez raczaj nie powinno "przejsc"....
z tego co pamietam to DTS HD MA to do 24 Mbps , a DD TRUE HD do 18 Mbps - wiec 6.144 Mbps wydaje sie "cieniutkim" parametrem...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wychodzi albo zwykły DTS (gęstsze formaty są resamplowane w dół) albo LPCM 7.1. Nowy Power DVD potrafi dekodować dźwięk HD do LPCM 7.1, ale podobno z kiepską jakością. Pomijam ograniczenie rozdzielczości 16 bit/48kHz, ale rzekomo są problemy z mapowaniem kanałów...

Jeśli dobrze się orientuję... ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
co prawda nie jestem ekspertem ,ale wydaje mi sie ze jesli nie jest w stanie przepuscic np. DTS HD MA ktore jest badz co badz formatem skompresowanym to LPCM 7.1 - ktore jest nieskompresowane w ogole nie ma szansy przejsc..... chyba ze tak jak mowisz <wiatrak> - jest resamplowane a potem moze dekodowane do postaci LPCM ?!?!?!
napewno jakies "kombinacje" sa tu wprowadzone.... i na pewno nie poprawiaja jakosci.......;)
 
Do góry