Karta dźwiękowa do laptopa

jac_szcz

New member
Witam
Poszukuję dobrej karty dźwiękowej na USB aby wysyłać dźwięk stereo do amplitunera denon AVR-2311, który podaje dźwięk multi stereo na 2 pary głośników jbl control one oraz na parę głośników cervin vega w drugiej strefie. Myślałem nad e-mu 0204 tylko zastanawiam się czy nie wybrać czegoś tańszego bo być może nie wykorzystam potencjału e-mu z tymi głośnikami, które posiadam...
Z góry dzięki za odpowiedź.

Dodam jeszcze tylko, że dźwięk musi być przesyłany do amplitunera analogowo (2xRCA)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Osobiście uważam, że znacznie lepszym wyjściem jest zakup przetwornika i proponowałbym przemyśleć sprawę pod tym kątem.

Pozdrawiam
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Urządzenie, pod które podepniesz komputer, odtwarzacz czy jakieś inne cyfrowe źródło i po obróbce wyślesz sygnał do amplitunera.
 

prodigy

New member
Przetwornik cyfrowo-analogowy

Ja kupiłem Arcam rDac i w tej chwili uważam, że nie muszę kupować żadnego odtwarzacza CD. Da się go połączyć później 2xRCA do amplitunera (ja tak mam). Do rDac-a dźwięk dochodzi po optyku, USB, Coaxial lub po dokupieniu anteny bezprzewodowo. Komputer widzi go jako kartę muzyczną.

Doradzam Arcama ale wcześniej radzono mi również Cambridge Audio DacMagic.
 

jac_szcz

New member
Arcam rDac kosztuje prawie 1500zł!! Drożej niż laptop:) Pytanie czy faktycznie takie urządzenie jest mi potrzebne, dodam, że sprzęt, który opisałem jest w lokalu i działa jako tło + w jednej sali para głośników służy do regulacji głośności w razie małej imprezy... Zależy mi na jakości, ale nie chcę przepłacać.
 

prodigy

New member
Czy warto wydać na niego tyle pieniążków. WARTO. Gdybyś poszukał na forum pewnie znalazłbyś coś tańszego. Ukłon w kierunku cenowych czarodziei.

Pisałeś o dźwięku wysyłanym analogiem z kompa do kina DAC właśnie to robi a pewnie robi to lepiej niż karta dźwiękowa.

Nie musi to być Arcam. Myślę, że znajdziesz coś innego w lepszej cenie. Arcam traktowałbym jako przykład takiego urządzenia. Poszukaj na allegro lub na ceneo. Potem możesz zapytać o konkretny model.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Arcam rDac kosztuje prawie 1500zł!! Drożej niż laptop:) Pytanie czy faktycznie takie urządzenie jest mi potrzebne, dodam, że sprzęt, który opisałem jest w lokalu i działa jako tło + w jednej sali para głośników służy do regulacji głośności w razie małej imprezy... Zależy mi na jakości, ale nie chcę przepłacać.
Kup najtańszą kartę dźwiękową zewnętrzną (oczywiście bez przesady w kwocie 200- 400zł np http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-hd-usb-i1746368180.html), do twoich celów w zupełności wystarczy. Kolego prodigy chyba kupowanie przetwornika za 1500zł żeby puścić muzę w sali w lokalu z laptopa to przerost formy nad treścią.
 
Ostatnia edycja:

prodigy

New member
W tych ogłoszeniach co Ci podesłałem masz i karty i DACi. Jeżeli chcesz kartę to polecana jest Xonar ST. Jeżeli DACa to Valab ma niezłą opinie. W obu przypadkach mieścisz się w ramach cenowych. Które wyjście lepsze. Moją opinię już znasz.
 

artoneq

New member
W tych ogłoszeniach co Ci podesłałem masz i karty i DACi. Jeżeli chcesz kartę to polecana jest Xonar ST. Jeżeli DACa to Valab ma niezłą opinie. W obu przypadkach mieścisz się w ramach cenowych. Które wyjście lepsze. Moją opinię już znasz.

Jak w cenie około 500 zł to raczej Audinst Hud-MX1, który jest bardzo wychwalany oczywiśćie w swojej kategorii, bo różnica między wspomnianym przez Ciebie chociażby Arcamem jest zauważalna przy założeniu że mamy na czym usłyszeć tą różnicę. Podłączanie słuchawek za 300 zł do Arcama za 1500 czy 2tys mija się raczej z celem.
 
Do góry