Karta DVB-S2 (HDTV)

chomick

New member
Jaka karta DVB-S2 (HDTV)?

Witajcie!
Jest to mój pierwszy post na tym forum. A teraz do rzeczy:
mam zamiar kupić sobie kartę DVB-S2 do komputera taką, która da radę obsłużyć telewizję wysokiej rozdzielczości - HDTV. Tutaj rodzi się mój dylemat: jaką kartę wybrać? Tyle jest producentów, i tyle modeli, że się już w tym wszystkim gubię. Każdy pisze o swojej, że jest najlepsza.
Wracając do tematu: potrzebuję taką kartę DVB-S z obsługą HDTV aby miała ona dekoder sprzętowy (lub, żeby poszło to na Celeronie D 3.33GHz i 1MB ramu oraz ew. karcie Geforce FX5500 - być może ją zmienię), no i żeby mieściła się w granicy do 400 zł. Miło by było, gdyby miała możliwość podłączenia modułu CAM np. Cyfrowego Polsatu.

Mam jeszcze takie pytanie "na boku": czy można podłączyć dwa urządzenia do jednej anteny w tym samym czasie?

Pozdrawiam.
ps. miałem chyba się o coś jeszcze spytać. Jak mi się przypomni, to zapytam :)
 
Ostatnia edycja:

sponn

New member
No niestety tak to tylko w erze.


Nie kupisz za 400 zl karty sprzetowo dekodujacej hdtv. W ogole to nie wiem czy kupisz na dzis karte ktora sprzetowo dekoduje hdtv (ale tutaj moge sie mylic).

Za 400 zl kupisz natomiast karty programowo dekodujace hdtv - producentow chyba z 3 - tehcnotrend, technisat i twinhan. Nie wiem co Ci polecic - ja wzialem technotrenda ale to w zasadzie to samo co technisat. Co do trzeciej to sie nie wypowiadam bo nie wiem.

Co do CAM np cyfrowego polsatu to potrzebny jest modul CI ktory najlepiej kupic z karta (taniej wychodzi). Laczna cena cos okolo 460 zl. Oddzielnie karta kolo 380, modul 150.

Mozna tez zastosowac programator PHOENIXA i wtedy obejsc sie bez modulu CAM (cyfra+).

Co do podlaczenia dwoch urzadzen do jednej anteny - mozna jak zastosujesz konwerter twin albo dwa konwertery+diseq.
 

chomick

New member
Zastanawiałem się nad SkyStar2 rev2.6D lub TechnoTrend S 2 3200. Po mojej głowie chodzą jeszcze Twinhany i inne, ale tych kart co podaję jest akurat w sprzedaży najwięcej (aż się roi od nich) i niewiem, czy sa dobre i jak radzą soebie z dekodowaniem sygnału. Tylko takie moje pytanie: czy one mają sprzętowy dekoder MPEG 2/4 ew. ile kosztuja karty z takimi dekoderami?
No i zasadnicze pytanie: czy mój sprzęt pociągnie chociaż trochę HDTV ew. co musiałbym zmienić oprócz karty graficznej, bo to chyba napewno muszę (może się mylę?).
Kolejne pytanie: czym się właściwie różnią różne karty różnych producentów?

No i przy okazji takie dziwne pytanie: po co niektórym kartom (np. Twinhan DTV SAT) potrzebne są dwie złączki do satelity?

Tak na marginesie, to co polecacie, żeby starczyło na kilka lat, żeby miało możliwość podłączenia modułu (np. Polsatu), no i żeby dobre byo :) ?
 
Ostatnia edycja:

koven

New member
Karty, które podajesz są kartami realizującymi obsługe wideo programowo. Sprzętowe wsparcie gwarantują niektóre karty od ok 550 zł w górę, jednak posiadają sprzet jedynie do mpeg2 a nie 4. Karty, które podajesz to stara generacja DVB-S, teraz duża część nadawców przechodzi na DVB-S2. Polecam Ci kartę SkystarHD lub jeśli chcesz jednak starszy model - zwykły Skystar. Są najtańsze i posiadają olbrzymie wsparcie ze strony programistów nawet z PL (np. program SkyView). Jedyny minus, że przy takim kompie będzie działało to biednie a już na pewno nie obejrzysz HD. Mógłbyś spróbować połączyć takiego Skystara z kartą graficzną z nowej rodziny ATI np. 2600, które posiadają najlepsze sprzętowe wsparcie dla video (trzeba zbudować specjalny graf do programu obsługującego TV SAT wykorzystujący kodeki ATI).
 

chomick

New member
Hmmm... dziwne, czyżby na allegro i w sklepach oszukiwali? Te karty co podałem według opisów z allegro i tych sklepowych posiadają DVB-S2 - bo takich poszukuję.
Tak na marginesie, to jaka jst karta z obsługą MPEG-2 sprzętowo (ta co mówisz za 550zł, i czy opłaca się ją wziąć?)
ps. zedytowałem wcześniejszego posta, prosze, zerknij :)
 

koven

New member
SkyStar2 rev2.6D nie jest kartą S2, ta druga tak. SkystarHD jest S2, chyba że coś się zmieniło. Sprzętowe mpeg2 posiadają m. in. technotrendy jeśli dobrze pamiętam. Są też wersje ze sprzętowym mpeg2 i modułem dostępowym chyba, że coś się w tej kwestii zmieniło i pokazało się jakieś s2. Troche wypadłem z obiegu jeśli chodzi o te informacje, bo wyprowadzam się od rodziców z domu do bloku i moja przyszła żona nie zgadza się na powieszenie anteny na elewacji budynku z przodu ulicy wiec pozostaje mi kablówka :( Będzie brakowało mi dobrej jakości przekazu, kombinowania z dekodowaniem edukacyjnym programów i kanałów z kreskówkami po angielsku :D. Jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to polecam forum esat i laki (nie wiem czy można umieszczać linki, ale poszukaj sobie na google).
 

chomick

New member
Czyli jednym słowem polecasz albo TT S2-3200 albo SkyStar HD.
No to czym one się różnią? Co z resztą kart, np. twinhan? Czy to jak tak, że to są wiodący producenci, a reszta jest "100 lat za murzynami"?


Podsumowując dyskusję? Co byś kupił dla siebie, gdybyś miał kase, ale w rozsądnym zakresie? (nie musisz wybierać z pośród tych kart - możesz też dać własną , inną propozycję:D )
 
Ostatnia edycja:

chomick

New member
No to z pośród 4 kart zostały tylko dwie. W tym jedna doszła :)
Mam w tej chwili do wyboru TechnoTrend'a S2-3200 i Twinhana 1041. Tak naprawdę, to chyba nikt nie wie, czyn one się różnią oprócz producentów - no chyba, że Wy wiecie, to napiszcie.

SkyStar HD odpadł dlatego, iż ma możliwość odbioru dźwięku tylko w Stereo (hyba, że się mylę, to napiszcie) a dwie te, które wymieniam mogą Dolby DTS 5.1.

Za podobną cenę mogłem kupić Technotrenda (tylko jeden model) ze sprzętowycm dekoderem MPEG-2 ale mial obsługę tylko DVB-S. Pozatym myślę że moj sprzęt mi w zupełności wystarczy do oglądania ew. dokupię lepsza grafikę i moze procek :) w przyszłości, a karta starczy na lata.
 

koven

New member
Mylisz się, wszystkie karty są w stanie odbierać DD 5.1 wszystko zalezy od tego czy masz wystarczająco mocny komputer i poprawnie skonfigurowane programy (najważniejsze - grafy), które wskazują jakie kodery/dekodery mają być użyte przy przyjmowaniu strumienia. Osobiście brałbym SkystaraHD ale dlatego, że mam starsza jego wersje i jest zgodny z duza liczba kanalow, jednak musisz miec do tego dobrego komopa lub przynajmniej dobra grafe ze wsparciem video (bez mocnego kompa tracisz mozliwosc nagrywania do innego formatu niz przesylany strumien)
 
Ostatnia edycja:

chomick

New member
Acha. Czyli mamy 3 karty 3 różnych producentów i wszystkie z identycznymi właściwościami! To którą wybrać, to chyba nikt nie wie :/

A mam takie pytanie z ciekawości. Zauważyłem coś na allegro i chciałem się spytać, czy to prawda jest:

... Niektóre firmy jak np. Technisat nie mogąc zaprojektować swojej własnej karty do odbioru programów DVB-S2, sprzedają karty TechnoTrend DVB-S2 3200 pod swoja nazwą i w swoim pudełku, ...
... Dużą przewagą TechnoTrend DVB-S2 3200 nad SkyStar HD jest dostępność i aktualizacje sterowników i oprogramowania. Firma TechnoTrend zawsze pierwsza wypuszcza sterowniki do swoich kart, póniej może pojawią się na stronach firmy Technisat. ...
 

koven

New member
szczerze powiem, ze nie wiem. kiedys takie info obilo mi sie o uszy ale ile w tym prawdy... jakos na sterowniki do starego SS2 nie trzeba bylo nigdy czekac (np. pojawily sie nowe razem z vista)
 

chomick

New member
Już wiem! Dowiedziałem się, ze to co napisałem w poprzednim poście, to jak najbardziej PRAWDA! Dla podsumowania tematu (bo zadużo się tu nie dzieje): Nie wezmę Technisata - bo to "złodzieje" ; nie wezmę Twinhana - bo to "koreaniec". Wezmę za to TechnoTrend'a! Fajna nazwa i wogóle jest zajefajnie :)
 

Fiero

New member
chomick napisał:
Już wiem! Dowiedziałem się, ze to co napisałem w poprzednim poście, to jak najbardziej PRAWDA! Dla podsumowania tematu (bo zadużo się tu nie dzieje): Nie wezmę Technisata - bo to "złodzieje" ; nie wezmę Twinhana - bo to "koreaniec". Wezmę za to TechnoTrend'a! Fajna nazwa i wogóle jest zajefajnie :)
Haha a od kiedy Taiwan leży w Korei ? (Twinhan) :-D
TechnoTrend DVB-S2 3200 i SkyStarHD to dwie te same karty.
I przestańcie wreszcie siać brednie że SkyStar jest taka super bo wszystkie programy można TYLKO na niej ogladać. Zakłamanie straszne. Testowałem u siebie TT DVB-S2 3200 i Twinhana 1041. Jedna i druga działały identycznie z tym że pod AltDVB, TT miał pewne problemy z pilotem. Wg mnie lepiej brać Twinhana, to samo a karta tańsza.
 
Do góry