Karta CI czy dekoder w G30?

Marcin2000

New member
Bez reklam
mam możliwość wymienić dekoder w mojej kablówce (nadają cyfrowo) na kartę CI. Jak to będzie w praktyce co strace a co zyskam?

Teraz mam kiepski i szwankujący dekoder ariva cable :( moge mieć nowy dekoder lub kartę CI.

Powinienem zyskać na jakości i sile sygnału przy karcie CI nie wiem jak z nagrywaniem na USB lub HDD z TV programów cyfrowych - da się?

Miałem karte krótko w Sharpie było Ok aż się skiepściło.

Czy skalowanie do pełno ekranowego obrazu w trybie AUTO będę miał lepsze przy CI czy dekoderze?

:hmm:
 

don111

Banned
ale G30 nie posiada wbudowanego tunera sat, CI więc nie podłączysz bezpośrednio pod tv
najbardziej się chyba opłaca kupić swój dekoder z wejściem na moduł, ale nie wiem na jakich warunkach kablówka wydaje ten swój dekoder (opłaty) i jaka jest jego jakość, więc nie wiadomo co się bardziej opłaca :)
 

Samur_aj

New member
Slot na kartę CI nie jest tylko dla satelity (DVB-S) ale również dla tunerów DVB-T jaki DVB-C. Karta CI jak najbardziej gdyż wszystko będzie w jednym pilocie. Co do nagrywania na HDD z TV nie będzie problemu, lecz mała uwaga - materiału nie obejrzysz na kompie, tylko i wyłącznie w tym TV.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
tak myślałem, że będę mógł nagrywać bezpośrednio z TV na USB lub HDD, sygnał mam średni więc się zastanawiam czy CI nie polepszy mi jakości bo jak w poprzednim TV miałem aktywny mod. CI to obraz był lepszy niż ten z dekodera nie jakoś dramatycznie ale lepiej.

Jeszcze jakieś wady lub zalety obu rozwiązań?
 

Byrd66

New member
tak myślałem, że będę mógł nagrywać bezpośrednio z TV na USB lub HDD, sygnał mam średni więc się zastanawiam czy CI nie polepszy mi jakości bo jak w poprzednim TV miałem aktywny mod. CI to obraz był lepszy niż ten z dekodera nie jakoś dramatycznie ale lepiej.

Jeszcze jakieś wady lub zalety obu rozwiązań?
Karta CI ma praktycznie same zalety - jeden pilot, dobry obraz, EPG działa dobrze. Nagrania z TV da się oglądnąć na komputerze, ale trzeba mieć program, który odczytuje partycje systemu FreeBSD.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nagrywanie z CI na USB lub HDD

Karta CI ma praktycznie same zalety - jeden pilot, dobry obraz, EPG działa dobrze. Nagrania z TV da się oglądnąć na komputerze, ale trzeba mieć program, który odczytuje partycje systemu FreeBSD.

Przywieziono mi do testowania nowy modem i karte CI oczywiście załadowałem kartę i jest OK jeśli chodzi o odbiór,obraz lepszy niż z modemu, nie rozgryzłem jeszcze nagywania na USB muszę nad tym chwilę posiedzieć.

Teraz jak mam karte CI zastanawiam się czy powinienm ustawić: TV czy monitor jak było dotychczas. Teraz po włączeniu nie znajduje sygnału z HDMI i przeskakauje na TV. Wszystkie opcje są w TV. Na szybko nie udało mi się nagrać nic z TV.

Pytanie jak w G30 w kilku słowach podejść do tego nagrywania z TV na USB 32GB sformatowanym na exfat:?:

Jest nagrywanie aktualnego programu czy G30 ma jakiś timer by zaprogramować nagrywanie np. w nocy?

Będę wdzięczny za pare słów instruktarzu dotyczącego nagrywania na USB lub HDD bo instrukcja jest trochę po "chińsku" :popcorn:
 

GORB

New member
Luknij do instr str 97. Tam masz info, że pendrive tylko do odtwarzania, a do nagrywania dysk o pojemności od 160 GB do 3 TB.
Podstawowa sprawa, to pamiętaj, że do nagrywania dysk musisz najpierw sformatować poprzez TV.
Od str. 55 masz opis jak podłączyć i skonfigurować dysk. A później jak nagrywać.
Nie wiem z czym masz problem, bo jak dla mnie wszystko jest dosyć jasno napisane w instr. Chyba, ze zaglądaleś tylko do tej ogólnej, skrótowej, która byął w wersji papierowej.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Luknij do instr str 97. Tam masz info, że pendrive tylko do odtwarzania, a do nagrywania dysk o pojemności od 160 GB do 3 TB.
Podstawowa sprawa, to pamiętaj, że do nagrywania dysk musisz najpierw sformatować poprzez TV.
Od str. 55 masz opis jak podłączyć i skonfigurować dysk. A później jak nagrywać.
Nie wiem z czym masz problem, bo jak dla mnie wszystko jest dosyć jasno napisane w instr. Chyba, ze zaglądaleś tylko do tej ogólnej, skrótowej, która byął w wersji papierowej.


dzięki wielkie :bober:

Cóż dysk będzie trzeba zakupić ale nie teraz bo ceny są na nie fatalne. Dodam że po odłączeniu dekodera i przejściu na port CI nagle ruszył u mnie z kopyta Viera Link czyli dwa piloty mniej od BD i dekodera poszły do szuflady... nie wspomne że teraz przycisk GUIDE na pilocie znów działa i jest program... a i w Viera Link pilotem od TV pełna obsługa odtwarzacza BDT 210 - oby tak dalej :)
 
Ostatnia edycja:

mleni

New member
a powiedzcie mi, mam kablówkę Vectra i posiadam tuner z kartą i czy mi karta wejdzie przez CI? niewiem czy Vectra daje nam możliwość , bo wiem że tylko udostępniają z tunerem
 
Do góry