Kane & Lynch 2: Dog Days

Peek

New member
Bez reklam
qnskyq.jpg


Witam
Z dniem dzisiejszym na PSN pojawiło się demko kontynuacji gry o tych dwóch bandziorach. Powiem szczerze zawiodłem się. Rozważałem nawet zakup, ale niestety po ograniu demka (tak samo było przy jedynce) już wiem, że gra mi nie podejdzie. O ile jedynka była jeszcze dosyć fajna to dwójka mi wyjątkowo nie podchodzi. Dlaczego?

1. Filtry stylizujące grę na film z kasety VHS, które już po 5 minutach powodują (przynajmniej u mnie) oczopląs.

2. Filtry te ukrywają duuuuuże niedoskonałości graficzne.

3. Denerwujaca kamera.

4. Klimat Shanghaju, mi akurat nie podchodzi.

Oczywiście to tylko moja ocena, ale według mnie potencjał tej serii został zmarnowany. To powinny być gry hitowe a są na granicy przeciętnych i dobrych.

A poza tym w tym samym czasie wychodzi Mafia II, nie mam wątpliwości co kupić;)
 
Ostatnia edycja:

Luvczenko

New member
taaaaaaaa po jedynceW ktora gralem 3 lata temu :???: mam dosc do dzis !!!! 2jki na 100ke nie kupie,,, sprzedaje HEAVY RAIN bo juz mi sie ograla :) i kupuje jak wyzej MAFIE 2.
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak jak mówie zmarnowany potencjał...

Ja pokochałem pierwszą Mafię, dlatego sądzę, że dwojka będzie jedną z najlepszych gier generacji.
 

Rudeford

New member
A mnie się podoba. Jedynka mi nie podeszła, ale 2(przynajmniej demo) przez zastosowanie właśnie wszystkich tych filtrów mi odpowiada – ma kliiimaaat. Gra pomimo średniej grafiki, wyglada bardziej realnie(głównie kolorystycznie) niż np. taki Uncharted, którego nie trawie właśnie przez kolorowość. Do tego gra typowo na dwóch i wtedy jest git. Panowie, my tu o kolorach i filtrach a mnie wkurza, że ja tu z „kolegą” robię jatkę a przechodnie sobie chodzą jakby była niedziela palmowa hehehehe
 

Peek

New member
Bez reklam
Witaj w shanghaju hehe

Gra w coopie pewnie wiele zyskuje, faktycznie klimat jest, ale mi on średnio pasuje (co innego ten z Mafii:cool:)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja jedynkę skończyłem dopiero wczoraj. Grałem we dwóch na split screenie, inaczej bym chyba tej gry nie ukończył - strasznie spartolone sterowanie. Na DUŻY plus należy jedynce jednak zapisać zróżnicowanie misji, scenerii oraz fajne dialogi pomiędzy Kanem i Lynchem :)
Jeżeli chodzi o dwójkę jest lepiej. Nie ma już tego irytującego sterowania, jest fajna destrukcja otoczenia (strzelanie do przeciwników przez drewniane ścianki). Jeżeli chodzi o minusy mam dokładnie takie same zastrzeżenia jak Peek:
1. Filtry stylizujące grę na film z kasety VHS - na razie jakoś mi nie przeszkadzają, ale przypuszczam, że po 2-3 godzinach gry byłyby nie do wytrzymania :p
2. Denerwujaca kamera, szczególnie podczas sprintu.
3. Klimat Szanghaju, który po AOT2 już mi się przejadł.
Grę kupie tak czy siak. Każda gra, która oferuje split screena jest przeze mnie kupowana - uwielbiam grać z kimś na żywo, nie przez internet. Czy kupie ją teraz czy za jakiś czas jak stanieje to zależy głównie od recenzji (czy akcja cały czas toczy się w tej samej scenerii? Czy da się jakoś wyłączyć te filtry? Może finalny produkt wygląda ciut inaczej?)

Na razie dałbym grze 7/10, choć oczekiwałem czegoś lepszego. Miałem nadzieję, że znów pobawię się tak dobrze jak podczas pierwszego Army of Two (dwójka znacznie słabsza).
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Je recenzję chętnie przeczytam, bo mozliwe że filtry później już nie mają miejsca a akcja jest zróżnicowana, ale to raczej i tak nie zmienitego, że gry nie kupię, bo na jesień-zimę wychodzi tyle hiciorów, że nie mogę wydać 2 stówki na grę (według mnie) przeciętną lub "tylko" dobrą.
 

GTX480

New member
Jedynka nie byla taka zla - tez sie dobrze gralo chociaz juz na swoje czasy byla troche zacofana. Dwojka zapowiada sie jednak o kilka klas lepiej i bardzo dobrze bo temat jest niezly a charaktery bardzo ciekawe hehe :) Biore jak wyjdzie.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
taaaaaaaa po jedynceW ktora gralem 3 lata temu :???: mam dosc do dzis !!!! 2jki na 100ke nie kupie,,, sprzedaje HEAVY RAIN bo juz mi sie ograla :) i kupuje jak wyzej MAFIE 2.

Będąc świadomym niedomagań Kane and Lynch jedynki bardzo dobrze się przy niej bawiłem - gra pomimo chrupiącej animacji,średniutkiej grafiki, mechaniki kowala miała dobrą historię, wyrazistych bohaterów oraz filmowe akcje(że odrażający? właśnie to było fajne) i to było coś co sprawiło że chciało mi się ją przejść w przeciwieństwie do wielu gier. Dwójka dla mnie to must have.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja po przeczytanie playtestu w PSX i ponownym ograniu dema nastawiony jestem do gry bardziej pozytywnie. Przy dłuższym posiedzeniu z grą uwalnia się fajny klimat. Zobaczymy jak bedzie z kasą. Mafia to priorytet
 

Peek

New member
Bez reklam
Przepraszam za post pod postem, ale zniknęla mi opcja edytuj.

Po nowych pamiętnikach dewelopera i nowym trailerze ( Nie chce mi się już ich szukać, ale są ogólnodostępne w necie) jestem nastawiony coraz bardziej pozytywnie. Miejscówki jak widać na trailerze są zróżnicowane a tak jak czytałem na Neogo.pl gra w przeciwieństwie do jedynki jest grywalna. Może to być czarny koń 2010. Bardzo możliwe, że jednak kupię.
 

pa3

New member
Bez reklam
Grę będę miał na weekend, może w piątek (jak zdarzę :))

Czytałem kilka opinii posiadaczy i raczej niema co liczyć na jakiś wielki szał, mimo obiecującego dema, K&L 2 jest schematyczna aż do bólu, strzelasz, chowasz się, strzelasz, ... i tak w kółko, po za tym oprawa wizualna za czasów ps2, też nie zachwyca.
 
Do góry