kanały HD w N - czy zobaczę na tv crt?

sonal

New member
W salonie n pani powiadziała mi że gdy wybiorę n recorder i podłaczę go np. do odbiornika tv crt to mogę oglądać kanały nadawane w hd (oczywiscie odbiór daleki od hd ale chodzi o to czy w ogóle coś widać) - czy to prawda?
w salonie c+ gość powiedział ze w analogicznym przypadku dekoder hd cyfry podłaczony do tv crt nie wyświetli kanałów hd.

Where is the truth?
 

kosztowiok

New member
sonal napisał:
W salonie n pani powiadziała mi że gdy wybiorę n recorder i podłaczę go np. do odbiornika tv crt to mogę oglądać kanały nadawane w hd (oczywiscie odbiór daleki od hd ale chodzi o to czy w ogóle coś widać) - czy to prawda?
w salonie c+ gość powiedział ze w analogicznym przypadku dekoder hd cyfry podłaczony do tv crt nie wyświetli kanałów hd.

Where is the truth?


Kobitka z N ma rację i koleś z C+ ma rację. W Nce wszystkie dekodery są HD, więc sygnał powinien się pojawić, ale sprawdź jeszcze wyjścia z nboxa (euro scart). U mojego kumpla na 3 letnim crt wszystko działa (pomijam fakt, że przepłacił za kanały HD). W Cyfrze będzie podobnie jeżeli będziesz miał dekoder HD i pakiet kanałów HD (w tej chwili bezpłatne), ale wystarczy, że dasz sobie wcisnąć dekoder SD (Strong, Sagem itp.) kanałow HD nie zobaczysz pomimo aktywacji paczki HD. Na twoim miejscu, mając CRT, rozglądałbym się raczej za kanałami SD które mnie interesują, a nie pakietem, który oferuje HD. Polskie kanały HD są mało interesujące pod względem merytorycznym (technicznie też mogą rozczarować), a tym bardziej na telewizorze SD, będziesz je pomijał. Kiedy byłem w podobnej sytuacji wybrałem Cyfrę ale opcję wyłącznie SD. Jeżeli masz drugi telewizor możesz podłączyć w cyfrze splitter i wychodzi jeszcze taniej niż płacenie dwóch abonamentów w innej platformie. W tej chwili jest chyba jakaś stała cena na całą umowę - wszystkie kanały (komfort+), Filmbox i paczka Canal+ za mniej niż 50 zeta. Aha, nie jestem sprzedawcą!
 
Do góry