Kanały FTA z Astry na dekoderze polsatu

jackuc

New member
Witam
na dniach kupuję zwykły dekoder polsatu dla córki oraz nboxa dla siebie
Będę podłączony do sat sieci telewizyjnej na osiedlu
Mam pytanie bo na stronie polsatu podają spis kanałów FTA nadawanych przez hotbirda. Nie wiem jeszcze jaki jest u mnie sygnał (tzn czy leci równolegle hotbird i astra w kablu - nie wiem czy to nawet możliwe) to zakładając że sygnał jest z obu satelitów to dekoder polsatu bedzie widział również kanały z astry ? Czy zwykły nbox również czy muszą byc jednak dwa kable i nrecorder ?

pozdrawiam
 

ernane

New member
2 satelity 2 konwertery, kazdy konwerter jeden kabel, zeby dzialalo musi byc przelacznik diseq, jesli masz jeden konwerter to masz jednego satelite, zeby 2 tuunery podlaczyc do jednego konwertera musi byc TWIN tzn meic 2 wyjscia i wtedy od konwertera leca 2 oddzielne kable.
jesli nbox recordera masz wtedy potrzebujesz konwertera quad jak sama nazwa wskazuje mozna podlaczyc 4 niezalezne kable, 2 do nbox R i 1 do tunera polsatu
 

jackuc

New member
Witam
niestety jak się dowiedziałem dostawca sygnału ma anteny ustawione jedynie na hotbirda. Może w przyszłości coś pokombinują
Za wiele co prawda na Astrze nie ma ciekwaych rzeczy poza kilkoma programami HD i MTV.

A tak z ciekawości jak jest przelacznik diseq i podłączone to jest jednym kablem do dekodera to przełączanie odbywa się autmatycznie w zależności który program się wybierze czy z HB czy z Astry ?

Pozdrawiam
 

ernane

New member
tak, wszystkie kable od konwerterów ida do diseq, a z diseq wychodzi jeden kabel.
na astrze są przede wszystkim niektore stacje tvp, i masa niemieckich
dla mnie minimum to HB+astra 1i2+ sirus bo to sie da zrobic na jednej antenie,
niestety mam tylko HB:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry