Kanał w ścianie

soplus

Active member
Bez reklam
Witam

Planuję przymocować TV do ściany i przy okazji poukrywać wszystkie kable. Pytanie ile w ścianie powinno tych kabli powinno być? TV + ampli AVR 255 + Blu Ray + kablówka Vectra/UPC lub podobne (ew N lub Cyfra), prawdopodobnie też Xbox lub PS3. Czy w ścianie do TV tylko 1 HDMI i zasilanie styknie?
 

fox733

New member
Jeśli zamierzasz ukryć kable w ścianie to najrozsądniej będzie zakuć kilkucentymetrowej średnicy peszel elektroinstalacyjny(tak aby swobodnie można było przeciągać kable hdmi oraz kabel zasilający) wtedy zawsze będziesz miał możliwość dowolnego "żąglowania" kablami.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
i jeśli nie chcesz co chwile przełanczać sprzętu to kup dużego rozmiaru peszel do dobre kilka lub nawet kilkanaście kabli trzeba tam będzie schować
p.s. gdzies widziałem taki o przekroju 15x8cm czy coś o podobnych wymiarach
 

Rafff

New member
Ja planuję wmurować niewielki kanał wentylacyjny (powiedzmy 100x40, czy coś zbliżonego) i zakończyć po obu stronach "zakrętami" 90st. Prostokątny kanał jest łatwiej wmurować w ścianę niż okrągły peszel, poza tym przeciąganie kabli przez taki kanał będzie dużo łatwiejsze.
 

Deimos

Banned
Witam

Planuję przymocować TV do ściany i przy okazji poukrywać wszystkie kable. Pytanie ile w ścianie powinno tych kabli powinno być? TV + ampli AVR 255 + Blu Ray + kablówka Vectra/UPC lub podobne (ew N lub Cyfra), prawdopodobnie też Xbox lub PS3. Czy w ścianie do TV tylko 1 HDMI i zasilanie styknie?

Czyli masło maślane, masło maślane;)
 

Sochanus

New member
Ja ma podobnie wmurowany w ściane kanał wentylacyjny prostokątny 100x40 mm i kolanka 90 stopni po obu stronach (w wilkiej płycie to było nie lada wyzwanie... szczególnie dla sąsiadów). Ale sprawdza się dobrze a mam tam 3 hdmi , euro, antenowy i zasilajacy do telewizora.
 
Do góry