Kamery HD bywają....

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jako, że zdecydowałem się na zakup kamery HD i wybrałem konkretny model - Canon HF100, przystąpiłem do realizacji swojego planu.

I tak w sklepach Internetowych kamera niedostępna...., pomimo, że na stronach widnieją nieprawdziwe informacje o tym, że towar jest dostępny.

W związku z tym udałem się z kolegą do Bydgoszczy na tzw. zakupy.

I tu zonk. Kamera dostępna w jednym z marketów za.... 3500zł!!!
We wszystkich innych sklepach brak. No aż takim maniakiem HD nie jestem i nie będę przepłacał....

Najlepszy tekst usłyszeliśmy w sklepie Domar Bydgoszcz - cytuję :

"Kamery HD bywają, aktualnie nie ma, ale czasami są JVC i Sony za 2500zł - 3500zł."

No to się nazywa informacja!!!!

Tak przy okazji w w owym sklepie gdzie kamery HD bywają pokaźną półkę zajmowała oferta kamer VHS i VHS-C!!!!!!!

Jakby co polecam !!!!

W jakim my kraju żyjemy.....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To nie jest stary model, ani żadna super nowość. Po prostu dobra amatorska kamera w dobrej cenie. Ma ona dobry przetwornik 1/3 cala. I raczej dobrze się sprzedaje... co do jej jakości można sprawdzić

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php#

Druga sprawa dlaczego bardzo dużo sklepów internetowych cały czas podaje informację, że kamera jest dostępna, skoro jej niema?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bo nie maja przymusu, usuwania rzeczy nieprawdziwych itd, wiec czesto maja to czego nie maja i tez inne ceny, chociaz nie wiem gdzie Ty szukasz, ze nie ma, pewnie tam gdzie najnizsza cena, poszukaj w drozszym a na pewno bedzie
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Szukałem w wielu sklepach, wysyłałem maile i dzwoniłem i już mi się odechciało.
A wyglądało to tak, że sklep potwierdzał, że towar jest na zamówienie a za kilka dni informacja, że niedostępny.

Co do droższych sklepów cóż wszystko zleży od tego ile zamierzasz zapłacić za dany towar. Jeżeli kamera jest w ofercie za 2tys złotych to rozumiem, że może jej nie być. Mogę oczywiście zapłacić za nią więcej ale ile więcej tysiąc złotych? to się mija z celem bo można za tą cenę kupić inny być może lepszy model...

Po to chcę kupić w Internecie aby nie przepłacać i wież mi sprawdziłem naprawdę dużo sklepów.... I wcale nie tylko najtańsze...

Właśnie jeden sklep się odezwał i towar niby jest złożyłem zamówienie i czekam na efekty...

Edit

W Internecie kupuję dużo głównie sprzęt RTV i nigdy nie było takich problemów.
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Seba_Fan napisał:
moze malo sie sprzedaje, moze jest inny model i starego nie chca
Tak się składa że kolegą MARCINIOZA od poszukiwań to jestem JA :eek: Z tych wszystkich sklepów najgorzej wypada DOMAR BYDGOSZCZ i wg tego co napisałeś to tam się dobrze sprzedają kamery VHS-c 1/3 wystawy to takie modele tam były :D Canona HF100 w 10-ciu sklepach internetowych nie ma choć jak byk stoi że jest. Canon HV30 i 20 stał w wymienionych sklepach po 3,5 tys. Czy to normalne ? Nawet wybór kamer SD był mizerny. Totalna wiocha. Myślę, że model którego szuka kolega jest zbytnio "nowszą nowością" (lecz bez przesady, trochę na rynku już jest) i tu leży problem a sklepy ściemniają z ofertą pokazując co to oni nie mają.

ps. pierwsze słowa po wejściu do DOMARU. Muzeum czy co :confused: Osobiście do tej sieci nic nie mam ale jakaś tam specyficzna atmosfera panuje :D Wczesny GIEREK :D
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
marciniozo

Problem nazywa sie Finanse
Popatrz na to Forum , ile osob jest w dziale o kamerach HD
a to przeciez 37milionowy kraj , i najwieksze forum o tej tematyce
jest jeszcze pare innych ale iloscia userow nie grzesza .

Skoro towar sie malo sprzedaje to zaden wlasciciel nie bedzie go trzymal na polce i tracil kasy .

Warto czasami zadac pytanie na 100 rodzin w PL ile posiada kamere HD
2-3 ??? dodam ze w UK chyab nie jest znacznie lepiej :)
W mojej firmie zatrudniajacej 37 osob 3 posiadaja kamery HD
dlatego trzeba robic wiecej REKLAMY posrod znajomych
bo sprzet naprawde wart wydania kasy .

C oza problem kupic kamere na zachodzie ?? np w UK
jak macie karte Credytowa to nie powinno byc problemu.

polecam sprawdzony sklep www.dabs.com
http://www.dabs.com/productview.asp...&SearchKey=All&SearchMode=All&NavigationKey=0

Kupilem u nich mnostwo sprzeta do moich dwoch PC
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
w USA tez nie jest slodko, jak kupowalem kamerke przez tamtejszych to nie wiedzieli co to, oni jada na stary kamerach i to duzo tanszych, tak wiec duza czesc co ma kamery i to te starsze to lubia se krecic pociechy i im wystarczy, nie kazdemu potrzebna super jakosc, wystarczy ze cos ma nagranego fajnego, kupilem kamere dosc dawno temu i wtenczas mysalem o tym ze szybko kamery SD sie nie zastapi kamerami HD i dzisiaj widze ze mam racje i dalej jestem przekonany o tym, tak wiec ta dziedzina rozwija sie dosc powolnie i tak na razie zostanie.

bemx2k
chcesz powiedziec ze tam w funtach jest tanio, to ja nie wiem po ile sa te funty, zobacz tutaj

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=HG20
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Seba_Fan napisał:
kupilem kamere dosc dawno temu i wtenczas mysalem o tym ze szybko kamery SD sie nie zastapi kamerami HD i dzisiaj widze ze mam racje i dalej jestem przekonany o tym, tak wiec ta dziedzina rozwija sie dosc powolnie i tak na razie zostanie.
Też kupiłem jakiś czas temu kamerę zapisującą w SD. Jednak z drugiej strony jak już ktoś kupuje kamerę teraz to tylko w HD. Co do Twojego stwierdzenia, że rozwija się dość powolnie to nie mogę się zgodzić. To już jest w pełni rozwinięty system. Same "sklepy" zmuszają nas na przejście w HD. Kto dziś kupuje CRT-ki do oglądania TV. Systemy zapisu czy to HDV (kodek mpeg2 jest od wielu lat już na rynku) czy AVCHD to można powiedzieć chleb powszedni.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie, zgadzam się z fransua. Kupując w tej chwili kamerę to tylko HD.

bemx2k jasne, że HDTV interesują się tacy maniacy jak my. Jak komuś jest to niepotrzenbe to nie musi kupować nic z tych rzeczy. No ale My jesteśmy na forum HD i o HD dyskutujemy....

Dla przypomnienia DVD też rozwijało się powoli..... czy już o ty zapomnieliście... A wcześniejsza wojna standardów VHS - BETA?

Panowie trzeba na problem patrzeć kompleksowo!!!

Pozdrawiam maniaków HD, pozostali, których też bardzo szanuję niech po prostu omijają to forum!!
 

bemx2k

New member
Nigdzie nie pisalem ze jest tanio ,tylko podalem sprawdzon y sklep
ktory przyjmuje niechciany sprzet bez jekniecia do 6 dni
sam przez moja niekompletna wiedze rok temu odeslalem im 3 plyty glowne
ktore okazaly sie calkie msprawne :) nic nawet nie pytali tylko zaraz po
odebraniu przesylki wysylali nowki :)
Loncznie odeslalem im 3 mobasy i 2 proce ktore sie zle krecily :)
w koncu za trzecim razem doostalem od nich super procka ktory podkreca sie ja kw opisie
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
fransua napisał:
Też kupiłem jakiś czas temu kamerę zapisującą w SD. Jednak z drugiej strony jak już ktoś kupuje kamerę teraz to tylko w HD. Co do Twojego stwierdzenia, że rozwija się dość powolnie to nie mogę się zgodzić. To już jest w pełni rozwinięty system. Same "sklepy" zmuszają nas na przejście w HD. Kto dziś kupuje CRT-ki do oglądania TV. Systemy zapisu czy to HDV (kodek mpeg2 jest od wielu lat już na rynku) czy AVCHD to można powiedzieć chleb powszedni.

to mnei zle zrozumiales ja nie kupilem SD tylko HD,
po drugie nie pisalem o technologi w sensie rozwiniecia, ale potrzeby spolecznej by na nia przejsc, co do CRT ja mam nadal i nie zmieniam jeszcze, ale mam w planach
 

azdanowski

New member
dramat

Potwierdzam dramatyzm sytuacji. Wybieram pomiędzy HV30 / HF 10/100 / GH20. Byłem w trzech dużych sklepach w Warszawie (Janki): ElectroWorld, EuroAgdRtv, Saturn. W żadnym nie mogłem obejrzeć żadnej z w/w kamer. Pozostaje zatem tylko internet.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie ja swój problem rozwiązałem. Pomógł mail do Canon Polska.
Szybko otrzymałem link do sklepu i po kilku dniach kamera już była u mnie.
Co do sklepów tradycyjnych to faktycznie kiepsko.
Nowych kamer brak, a jak już się trafi to cena kosmiczna....
/szukałem w Bydgoszczy... /
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Problem już wcześniej opisałem. W skrócie wiele sklepów miało informacje na stronach, że kamerę posiadają a po konkretnym zapytaniu okazywało się, że towaru brak.

Po mailu do Canon Polska bardzo szybko się ze mną skontaktowali i podali namiar na sklep. Pani kierownik uczciwie napisała, że kamerę będą mieli za trzy dni. I faktycznie mieli. Złożyłem zamówienie i towar błyskawicznie trafił do mnie....

tak to w skrócie wyglądało....
 
Do góry