Kamerka SD z HDD i optyczną stabilizacją obrazu

longu

New member
Witajcie
Wiem, że jest to HDforum, ale ja jeszcze nie przekonałem się do technologii HD (głównie ze względy na koszty), natomiast wielu tutaj specjalistów, także postanowiłem zadać swoje pytanie:
Poszukuję w miarę prostej i niedrogiej (w okolicach 1500, max 2000 pln) kamerki, która służyć będzie do nagrywania wyjazdów i "domowych scenek" (głównie dzieciaka, który niedługo się pojawi). Nie mam czasu na zabawy w obróbkę, także obraz planuję zrzucić na PC i nagrać na płytkę DVD celem późniejszej prezentacji w stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

Z lektury Internetu wybrałem kryteria, którymi będę się kierował przy wyborze:
1. SD - HD są jeszcze za drogie, a jakość SD jest dla mnie wystarczająca
2. Zapis na HDD (sądzę, że 30 GB w zupełności mi wystarczy - kto to będzie później oglądał? ;-)
3. Optyczna stabilizacja obrazu.
4. Matryca im większa tym lepiej ;]
5. Producent: Sony, Panasonic, JVC - te marki dobrze mi się kojarzą, ale się nie upieram - jeżeli istnieją jakieś argumenty za innym producentem, to oczywiście chętnie rozważę.

Na coś jeszcze powinienem zwracać szczególną uwagę?
Jeżeli powyższe wymagania są wystarczające do dokonania wyboru, to jakie modele byście drodzy forumowicze polecili i dlaczego?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrowionka.
 

Qubus

New member
Ja bym się zastanowił dwa razy nad tym dyskiem twardy ponieważ obraz w takich kamerach jest silnie kompresowany i średnio to wygląda później. Poza tym wg. mnie tasiemki miniDV są wygodniejsze np. jeżeli ktoś się wybiera na dłuższy urlop musi kombinować żeby na hdd zmieściło mu się wszystko.

Ja mam Panasonica GS-320 i bardzo sobie chwalę, obecnie następca tego modelu to GS-330 masz stabilizację, masz też 3 przetworniki.
 
Do góry